کد خبر : 4075 / /
/

شاهرخ استخری متولد ۱۴ مهر ۱۳۵۹ در تهران، ( ولی در شناسنامه اش متولد 28 شهریور 1360 می باشد) بازیگر سینما و تلویزیون ایران است.

شاهرخ استخری در بسیاری از فیلم های سینمایی و سریال ها نقش آفرینی کرده است. شاهرخ استخری بازیگر سینما و تلویزیون است. ششاهرخ استخری اکنون یکی از چهره های شناخته شده سینما وتلویزیون است. اهرخ استخری لیسانس مهندسی صنایع دارد. در جدیدترین ویدئو منتشر شده از شاهرخ استخری در کنار خانواده‌اش او اعتراف کرد که به مدت ۱۲ سال روزی ۳۰ نخ سیگار می کشیده است.

شاهرخ استخری در حال بازی با کودکش

ماجرای سیگار کشیدن شاهرخ استخری

 شاهرخ استخری بازیگر سینما و تلویزیون در کنار همسر و دختر خود به کامنت های اینستاگرام پاسخ داد شاهرخ استخری در پاسخ به اینکه آیا سیگار می کشد گفت؛

من به مدت ۱۲ سال روزی ۳۰ نخ سیگار می کشیدم اما بیش از چهار سال است که ترک کردم و دیگر هم سیگار نخواهم کشید و یکی از کارهایی که برای ترک سیگار انجام دادم این بود که به تک تک آدم هایی که با آنها رودروایسی داشتم گفتم دیگر سیگار دست من نمی بینید و همین رو در بایستی باعث شد که دیگر سیگار نکشم

گزیده ای از بیوگرافی شاهرخ استخری

شاهرخ استخری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۹/تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: لیسانس مهندسی صنایع

شاهرخ استخری متولد ۱۴ مهر ۱۳۵۹ در تهران، ( ولی در شناسنامه اش متولد 28 شهریور 1360 می باشد) بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. شاهرخ استخری فارغ التحصیل مهندسی صنایع می باشد. او فرزند اول خانواده است و ۲ خواهر کوچک تر از خودش دارد. خواهرش که یکسال از او کوچک تر است فوق‌لیسانس تغذیه دارد و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته است و خواهر کوچک ترش هم به هنر علاقه دارد. شاهرخ استخری تا سوم دبستان، ساکن بلوار کشاورز بوده است و از آن به بعد در شهرک غرب زندگی می کند. سوم دبستان را در مدرسه ۱۵ خرداد و دوره راهنمایی‌اش را در مدرسه آزادی و دوران دبیرستان اش را در فجر دانش تحصیل کرده است.
وی از خدمت سربازی معاف شده است چون پدرش ۸ سال در منطقه جنگی خارک مشغول به کار بوده است. فامیلی استخری از شهری در استان فارس که اصالت پدری اش به آن منطقه برمی‌گردد، می آید. البته در حال حاضر آنجا دیگر شهر نیست و بیشتر زمین‌های زراعی، آن محدوده را احاطه کرده است.
ازدواج شاهرخ استخری
شاهرخ استخری در سال 1390 وقتی 31 ساله بود با سپده بزمی پور ازدواج کرد، و ماحصل این زندگی دو فرزند دختر به نام‌های پناه و نبات می‌باشد که هر دو متولد بلژیک هستند.
زندگی حرفه ای شاهرخ استخری

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری پس از اتمام تحصیلات آکادمیک خود با حضور در تئاتر اسب ها به کارگردانی محمد رحمانیان در سال ۸۲-۱۳۸۱ گام بر عرصه ی هنــر نهاد و سپس یک دوره ی بازیگری زیر نظر مهتاب نصیرپور و پیام دهکردی و هدایت هاشمی گذراند. وی با تله فیلم “تلــخون” ساخته علیرضا امینی به طور حرفه ای وارد عرصه بازیگری شد و پله به پله از “پریدخت” گرفته تا “مثل هیچ کس” و سپس “ماه عســل” و نقطه ی عطف همه ی فعالیتهایش که سریال “دل نوازان” است و بعد از آن “فاصله‌ها” جایگاه خویش را در میان مخاطبانش یافت.
استخری در سریال “دل نوازان” ساخته پیشین حسین سهیلی زاده ایفاگر نقش بهزاد بود و این آشنایی سبب شد تا در سریال “فاصله‌ها”، نقش سعید را بازی کند. او می‌گوید: مسیر هنری ام با بازی در سریال “دل نوازان” تغییر کرد. البته ورودم به دنیای بازیگری را مدیون علیرضا امینی هستم.

عکس های جدید شاهرخ استخری به همراه همسر و فرزندانش

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری و فرزندش

شاهرخ استخری

فیلم های سینمایی شاهرخ استخری

شاهرخ استخری

سال نقش

۱۳۹۴ بازجو آن آواز غمناک ویدئویی آرش سنجابی

۱۳۹۳ حامد دوربین سینمایی محسن توکلی

۱۳۹۳ شریف تعطیلات ویدئویی سپهر محمدی

۱۳۹۲ تقدیر نهایی سینمایی محسن توکلی

۱۳۹۱ کبریت سوخته سینمایی کاظم معصومی

۱۳۹۱ رامین سوگند تله فیلم فربد شکرایی

۱۳۹۰ امیر پس کوچه‌های شمرون سینمایی کامران قدکچیان

۱۳۹۰ برگشت‌ناپذیر ویدئویی امیر احمد انصاری

۱۳۹۰ نوید ساعت شلوغی سینمایی آرش معیریان

۱۳۹۰ نادر یک دو سه ویدئویی محمد خراط زاده

۱۳۹۰ میثم چک سینمایی کاظم راست‌گفتار

۱۳۸۶ سعید تلخون ویدئویی علیرضا امینی

۱۳۸۷ شریک ویدئویی امیر احمد انصاری

۱۳۸۴ یک شب همین طوری کنارم باش ویدئویی علی همراز

تلویزیونی

سال نقش نام سریال کارگردان

۱۳۸۶ پریدخت سامان مقدم

۱۳۸۷ محمد امیر مثل هیچ‌کس عبدالحسن برزیده

۱۳۸۷ فرهاد ماه عسل شاهد احمدلو

۱۳۸۸ بهزاد دلنوازان حسین سهیلی زاده

۱۳۸۹ سعید فاصله‌ها حسین سهیلی زاده

۱۳۸۹ پرانتز باز (اپیزود یک بقچه توهم) کیومرث پور احمد

۱۳۹۴ یاشا آمین بهرنگ توفیقی و منوچهر هادی

۱۳۹۵ محسن ماه و پلنگ احمد امینی

۱۳۹۶ کیومرث پرواز در ارتفاع صفر عبدالحسین برزیده

۱۳۹۶ هاتف دلدادگان منوچهر هادی

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار