کد خبر : 824 / /
/

سازمان تامین اجتماعی سه میلیون و ۳۰۰ هزار بازنشسته دارد که عیدی آنها در روز پنجشنبه به مبلغ ۱٫۵ میلیون تومان به حساب آنها واریز شد. بازنشستگان تامین اجتماعی همچنین می‌توانند درخواست دریافت وام پنج میلیون تومانی را ثبت کنند.

وام بازنشستگان به میزان کافی در بودجه 1400 در نظر گرفته شده است . در خواست وام بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند وام 5 میلیون تومانی را ثبت کنند  .حقوق و وام بازنشستگان در باره ی در امد های مالیاتی گمرکی و خصوصی سازی مطالبی را لحاظ کرده است وام بازنشستگان نمایندگان در سال اول کاری 1400 می خواهند لایحه ای به نفع مردم تصویب کنند . وام و حقوق بازنشستگان نمایندگان باید وقت کافی برای بررسی لایحه بودجه سال آینده در نظر بگیرند . وام بازنشستگان دولت هدف اصلی اش به دنبال همسان سازی است . 

وام بازنشستگان

وام بازنشستگان

آخرین فرصت بازنشستگان برای درخواست وام + شرایط دریافت

به گفته رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، بازنشستگان تا روز شنبه ۲۵ بهمن فرصت دارند که درخواست وام پنج میلیون تومانی را ثبت کنند. این وام با نرخ سود چهار درصد در ابتدای فروردین ماه به حساب آنها واریز می‌شود.

آخرین فرصت بازنشستگان برای درخواست وام + شرایط دریافت

سازمان تامین اجتماعی سه میلیون و ۳۰۰ هزار بازنشسته دارد که عیدی آنها در روز پنجشنبه به مبلغ ۱٫۵ میلیون تومان به حساب آنها واریز شد.

بازنشستگان تامین اجتماعی همچنین می‌توانند درخواست دریافت وام پنج میلیون تومانی را ثبت کنند.

 

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران به گفت: بازنشستگان تامین اجتماعی می‌توانند تا روز ۲۵ بهمن درخواست وام خود را با ورود به سامانه http: //vaam.kabta.ir/ با کلیک روی گزینه «ثبت نام» ثبت کنند.

به گفته او پس از اتمام زمان ثبت درخواست، این وام در ابتدای اسفند ماه به حساب کسانی که شرایط آن را داشته باشند واریز می‌شود.

آنطور که دهقان کیا عنوان می‌کند بازنشستگان برای دریافت این وام باید شرایطی داشته باشند. این شرایط در سامانه درخواست وام نیز ثبت شده که به این شرح است:

وام باز نشستگی 

وام بازنشستگان

متقاضی باید عضو کانون بازنشستگی تهران باشد

باید حقوق خود را از شعب بانک رفاه شهر تهران دریافت کند

باید کارت عضویت کانون بازنشستگان را داشته باشد

سن متقاضی وام باید کمتر از ۷۲ سال تمام باشد

بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، ‌چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد

بازنشسته نباید در سه سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد

مبلغ وام پنج میلیون تومان و بازپرداخت آن مطابق مقررات بانک است

بازنشسته شماره سیم کارت به نام خودش داشته باشد.

رئیس کانون بازنشستگان تهران می‌گوید: ظرفیت پرداخت وام به حدود هشت هزار بازنشسته را داریم که تاکنون چهار هزار نفر دارای شرایط ثبت‌نام کرده‌اند. اگر متقاضیان بیشتر از این ظرفیت باشند در نوبت بعدی پس از عید در اولیت پرداخت قرار می‌گیرند.

او در پایان خاطر نشان کرد: اقساط این وام با نرخ سود چهار درصد از حقوق ماهانه بازنشستگان کسر می‌شود.

وام بازنشستگان / حقوق بازنشستگان سال 1400

وام بازنشستگان

محمد شریعتمداری هدف اصلی از برگزاری این برنامه را شنیدن نظرات روسای کانون‌های بازنشستگی عنوان کرد و گفت: سیاستگذاری شهروند مدار، تنها از طریق برقراری ارتباط روشن و منطقی با جامعه مخاطب ممکن می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش و اهمیت کانون‌های بازنشستگان کشوری افزود: جا دارد در اینجا مراتب قدردانی خود را از همراهی، همفکری و دلسوزی روسا و اعضای این کانون‌ها برای تحقق مطالبات بازنشستگان با مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری بیان کنم.

شریعتمداری با اشاره به اجرای طرح همسان‌سازی و افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در امسال اعلام کرد: منابع این کار از طریق واگذاری سهام شرکت‌ها تامین شده که صندوق بازنشستگی کشوری باید با سرمایه‌گذاری بر روی این سهام، برای تامین منابع همسان‌سازی اقدام کند.

وی با اشاره به انجام اصلاحاتی در روند اجرای طرح همسان‌سازی و رفع ایرادات آن، گفت که این روند همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان در سال‌های آتی هم تداوم خواهد داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با تاکید بر توجه ویژه این وزارتخانه به تشکل‌های تخصصی و جلب مشارکت جامعه مخاطب تصریح کرد: نظرات و دیدگاه‌های روسا و اعضای کانون‌های بازنشستگی دریافت و احصا شده و متناسب با آن، دستورالعمل‌های لازم به صندوق بازنشستگی کشوری و دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شده است.

وی همچنین از گردآوری پیام‌ها و مطالب منتشرشده از سوی بازنشستگان در فضای مجازی و تحلیل محتوای آنها خبر داد و گفت: بر اساس تحلیل محتوای منتشرشده در فضای مجازی، ۶ محور اصلی نظرات بازنشستگان درباره طرح همسان‌سازی احصا شد و در قالب طرح اصلاحی، عملیاتی شده است.

وام بازنشستگان / حقوق بازنشستگان در سال 1400 
وام بازنشستگان

به گفته وی، در مورد بیمه تکمیلی هم ایرادها و انتقادات موجود از شرکت بیمه‌گذار یا عدم پرداخت به‌موقع حق بیمه انتقادات بازنشستگان را دریافت کرده‌ایم و موارد ضعف و ایراد درحال پیگیری است.

شریعتمداری همچنین به اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری برای رفع نقایص اجرایی طرح‌های رفاهی و خدماتی، شفاف‌سازی فعالیت شرکت‌های وابسته به صندوق و ایجاد و تقویت مراکز ارتباطی اینترنتی و تلفنی با بازنشستگان اشاره کرد.

وی همچنین در پاسخ به درخواست یکی از بازنشستگان بر ارائه خدمات رفاهی از سوی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی به بازنشستگان معادل کمک‌های رفاهی شاغلان تاکید کرد و گفت: این امر، محدودیت و مانع قانونی ندارد و توسط همه دستگاه‌ها باید اجرایی شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار