کد خبر : 7842 / /
/

اخبار / اخبار اقتصادی / اخبار وضعیت بورس در مرداد ماه

​بورس امروز دوشنبه 18 مرداد ماه 1400 با بیش از 8 واحد رشد آغاز به کار کرد.

وضعیت بورس امروز با رشد 8 هزار واحدی شاخص بورس آغاز شد. شاخص کل وضعیت بورس امروز هم سبزپوش شد و رشدی 8 هزار واحدی را ثبت کرد. وضعیت بورس امروز نماد فارس با افت همراه شد. شاخص کل هم وزن بورس امروز هم مثبت شد. باید منتظر باشیم و ببینیم وضعیت بورس امروز تا ساعاتی دیگر در چه وضعیتی قرار می گیرد.وضعیت بورس را می توانید در سایت خبر روز دنبال کنید

در شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با رشد 8  هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 425 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز با رشد 3 هزار واحدی 411 هزار و 102 واحد را ثبت کرد.

وضعیت بورس

نمادهای تاثیرگذار وضعیت بورس امروز

نماد‌های فملی، فخوز و فولاد  بیشترین اثر مثبت را بر حرکت شاخص داشتند. و نمادهای فارس، وبملت و کچاد بیشترین اثر منفی را بر حرکت شاخص داشتند.

امروز فارس با افت حدود 1 درصد و قیمت 1302 تومان در حال معامله است و برخلاف سایر نمادها پیش می رود.

روز گذشته ۹۸ نماد صف خرید داشتند و ارزش صف‌های خرید به قله ۴۵ روزه و ارزش مازاد تقاضای بازار به سقف ۱۱۳ روزه رسید.

جدول وضعیت بورس امروز

وضعیت بورس

بورس

وضعیت بورس / منتظر رشد بورس باشیم؟

برای پیش بینی بورس امروز –دوشنبه ۱۸ مرداد- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز یکشنبه شاخص کل بورس ۱۰ هزار و ۱۰۲ واحد صعود کرد و به رقم یک میلیون و ۴۱۷ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳ هزار و ۵۳۶ واحد رشد کرد و در رقم ۴۰۷ هزار و ۷۹۲ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۶۷ واحد بالا آمد و در رقم ۲۰ هزار و ۳۰۸ واحد باقی ماند.

در پایان معاملات ‌روز شنبه، ۲۸۶ نماد رشد قیمت و ۱۸۷ نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، ۵۹ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۳۸ درصد بازار افت قیمت داشتند.

روز شنبه در بورس شرکت‌ معدنی دماوند (کدما)، لنت ترمز ایران (خلنت) و بورس کالای ایران (کالا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های صنعتی دوده فام (شصدف)، کشت و دام قیام اصفهان (زقیام) و توزیع داروپخش (دتوزیع) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای دفارا (شرکت داروسازی فارابی)، خپویش (سازه پویش) و شسینا (صنایع شیمیایی سینا) در روز شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت ویتانا (غویتا)، تهیه و توزیع غذای دنا آفرین (گدنا) و بیمه سامان (بساما) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز یکشنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز دوشنبه است. در پایان معاملات روز یکشنبه بازار با مازاد تقاضای ۴۹۱ میلیارد تومانی بسته شد.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات شنبه ۲۲ نماد صف فروش و ۹۸ نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته ۱۳۴ درصد رشد کرد و در رقم ۸۵۷ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۸ درصد کاهش یافت و ۳۶۶ میلیارد تومان شد.

بیشترین تقاضاها

در روز یکشنبه شرکت سپید ماکیان (با نماد معاملاتی سپید) با صف‌ خرید ۴۱۱ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپید، نمادهای وهامون (شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا) و کالا (بورس کالا) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به ثالوند (سرمایه‌گذاری مسکن الوند) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۵۱ میلیارد تومانی داشت. پس از ثالوند، غدام (خوراک دام پارس) و کمرجان (بازرگانی و تولیدی مرجان کار) بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی  وضعیت بورس امروز

روز گذشته روند صعودی شاخص کل ادامه یافت و تقاضای حقیقی بازار افزایش یافت. در پایان معاملات دیروز ۹۸ نماد صف خرید داشتند و ارزش صف‌های خرید ۱۳۴ درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم در ۴۵ روز کاری گذشته از ۸ خرداد به این سو رسید.

همچنین ارزش مازاد تقاضای بازار در پایان معاملات دیروز به ۴۹۱ میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در ۱۱۳ روز کاری گذشته از ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ تاکنون است.

دیگر روند مثبت بازار رشد قیمت ۵۹ درصد نمادها بود که موجب رشد ۳ هزار و ۵۳۶ واحدی شاخص هم وزن شد.

نکته اول رشد ارزش صف‌های فروش پایانی بازار است. روز گذشته ارزش صف‌های فروش پایانی بازار ۱۰ درصد افزایش یافت و ارزش صف‌های خرید پایانی بازار ۱۸ درصد افت کرد و بدین ترتیب مازاد تقاضای بازار به ۹۲ میلیارد تومان رسید که افت ۶۷ درصدی را نشان می‌دهد. روز شنبه ارزش مازاد تقاضای بازار ۲۸۴ میلیارد تومان بود.

بنابراین با توجه به روند تقاضای بازار طی روزهای اخیر انتظار می‌رود بورس به روند صعودی خود ادامه دهد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.