کد خبر : 12605 / /
/

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در صفحه توییترش درباره آغاز دور هشتم مذاکرات وین نوشت: در نشست کمیسیون مشترک برجام، آغاز هشتمین دور مذاکرات وین اعلام شد و شرکت‌کنندگان گفتگوهایی تجارت گونه و نتیجه محور داشتند.

 

نماینده روسیه: در نشست کمیسیون مشترک برجام شرکت‌کنندگان گفتگوهایی تجارت گونه و نتیجه محور داشتند. 

آن طور که ایسنا گزارش داده، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در صفحه توییترش درباره آغاز دور هشتم مذاکرات وین نوشت: در نشست کمیسیون مشترک برجام، آغاز هشتمین دور مذاکرات وین اعلام شد و شرکت‌کنندگان گفتگوهایی تجارت گونه و نتیجه محور داشتند.

اولیانوف ادامه داد: آن‌ها به ویژه، توافق کردند روند تهیه پیش‌نویس را متمرکزتر کنند و سرعت ببخشند تا هر چه زودتر به یک توافق دست پیدا کنند.

اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می‌شود که هشتمین دور از گفتگوهای رفع تحریم عصر دیروز با برگزاری نشست کمیسیون مشترک به ریاست علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.

در این نشست که با شرکت هیأت‌های ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، روند مذاکرات مورد ارزیابی قرار گرفته و در خصوص نحوه ادامه گفتگوها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در این نشست با اشاره به پیشرفت‌های صورت‌گرفته در دور پیشین، بر لزوم رفع تحریم‌ها و ارائه تضمین‌های عینی و کافی از سوی طرف مقابل و راستی‌آزمایی این اقدامات تأکید و تصریح نمود که هیأت ایرانی مانند دور قبل برای تعامل جدی و پیشبرد گفتگوها آمادگی کامل دارد.

در این نشست، تمامی هیأت‌ها به پیشرفت حاصل‌شده در دور پیشین گفتگوها اشاره کرده و برای ادامه رایزنی‌های فشرده اعلام آمادگی نمودند. در این جلسه همچنین اشاره شد که اغلب پیشنهادات ایران، در متن جدید گنجانده شده است. در پایان نشست مقرر شد مذاکرات و کار بر روی متن از روز سه‌شنبه در سطوح و فرمت‌های مختلف ادامه یابد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.