کد خبر : 16297 / /
/

قیمت خودرو امروز شنبه سوم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد که بر این اساس قیمت تیبا و پراید و تعدادی از خودروهای داخلی اعلام شد.

قیمت پراید گران شد. قیمت پراید و تیبا گران شد. قیمت پراید از نوسان شدید برخوردار است. قیمت پراید روند صعودی دارد. افزایش قیمت پراید ادامه دارد.

امروز قیمت پراید چند؟

قیمت خودرو امروز شنبه سوم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد که بر این اساس قیمت تیبا و پراید و تعدادی از خودروهای داخلی اعلام شد.

قیمت خودرو امروز شنبه سوم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد که بر این اساس قیمت تیبا و پراید و تعدادی از خودروهای داخلی اعلام شد.

قیمت پراید

روند فزاینده ‎قیمت خودرو که در سال ۱۴۰۰ شدت یافت، در نخستین ماه سال جدید نیز ادامه پیدا کرد و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که این روند همچنان تداوم خواهد داشت.

قیمت خودرو ‎پراید ۱۱۱ در حال حاضر ۲۰۱ میلیون تومان است.

فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو، در همین زمینه گفت: «به نظر نمی‌رسد کاهش قیمتی در راه باشد. تا دولت چاره‌ای برای این مشکل پیدا نکند، قیمت‌ها افزایشی خواهند بود.»

به گفته او، بحث واردات خودرو برای مدت کوتاهی موجب شد سرعت افزایش قیمت‌ها کم شود اما با طولانی شدن این بحث، دوباره قیمت‌ خودروهای داخلی روند صعودی گرفت.

قیمت پراید| مذاکرات وین حریف بازار خودرو نخواهد شد

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: هر انسان عاقلی در ایران این را می داند که اگر خودرویی را در ابتدای سال خریداری کند تا انتهای سال قیمت آن حداقل ۴۰ درصد بالا خواهد رفت چراکه بودجه کشور ۴۰ درصد تورم دارد و به هر حال این اتفاق خواهد افتاد.

منتظر گرانی خودرو باشید/ مذاکرات وین حریف بازار خودرو نخواهد شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،  روند افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو از زمان بازگشایی بازارها در اواسط فروردین ماه شدت بیشتری گرفته است به طوری که در بین خودروهای پراید مدل ۱۱۱ آن از ۱۸۶ میلیون تومان در اواسط فروردین ماه امروز به ۱۹۸ میلیون تومان رسیده است و در بین خودروهای پژو نیز ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ از اواسط فروردین ماه تا امروز ۱۹ میلیون تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر ۲۹۷ میلیون تومان قیمت خورده است.

آرامش نسبی در بازار دلار /بی توجهی بازار سکه به قیمت طلا

این افزایش قیمت‌ها به طور گسترده در بازار خودرو رخ داده است به طوری که خودروهای شاهین در این بازه زمانی به طور متوسط ۱۸ میلیون تومان گران شدند و خودروهای فیدلیتی نیز در این مدت افزایش قیمت ۸۰ میلیون تومان راتجربه کرده‌اند.

امیرحسین کاکایی، کارشناس صنعت خودرو و عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین و در خصوص دلایل خیز قیمت‌ها در بازار خودرو در روزهای اخیر گفت: دلایل افزایش قیمت خودرو خیلی واضح است و بنده تعجب می کنم از مسئولینی که از این افزایش قیمت‌ها شگفت زده می‌شوند؛ افزایش دستمزد ۵۰ درصدی، افزایش تعرفه‌ها که برای خودرو معادل ۴ تا ۱۵ درصد افزایش هزینه ایجاد خواهد کرد و توقف واردات خودرو از جمله عوامل دستوری بودند که منجر به بالا رفتن قیمت‌ها پس از پایان تعطیلات عید و بازگشایی بازارها شدند.

خودروهای ارزان قیمت بیشتر گران خواهند شد

وی در ادامه افزود: در هفته های اخیر خبرهای بدی از وین می رسد و در نتیجه قول هایی که برای بهبود بازار خودرو داده بودند زیر سوال رفته است و از طرف دیگر اقتصاد کلان نیز با توجه به مذاکرات وین ناامید کننده است و می توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاران مشکل پیدا کرده اند و بازار سرمایه نیز دچار مشکل شده است از طرف دیگر گفته شد که خرید و فروش ارز به صورت شخصی غیرقانونی و قاچاق است و انواع مالیات را برای آن در نظر گرفته اند و سرمایه گذاری در بازار مسکن نیز به پول هنگفتی نیاز دارد در نتیجه بازار خودرو بهترین بازار سرمایه گذاری برای افرادی است که بین ۱۰۰ تا یک میلیارد تومان پول دارند و در نتیجه این اتفاق خودروهای ارزان تر بیشتر گران می شود و این اتفاق نیز افتاده است و تا زمانی که بازارهای دیگر بهبود پیدا نکنند و اخبار خوبی از وین نرسد قیمت خودرو به پیشروی ادامه خواهد داد.

چرا مسئولان از رشد قیمت‌ها شگفت زده می‌شوند؟/ منتظر گرانی بیشتر خودرو باشید

  خودرو تا پایان سال ۴۰ درصد گران خواهد شد

کاکایی در ادامه افزود: قول هایی که وزیر محترم برای تولید خودرو داده بودند نیز اجرا نشد و امسال نیز قول های فضایی دادند که مردم با توجه به آنچه تاکنون دیده‌اند این قول ها را قضاوت می کنند در نتیجه رفتار بازار بسیار ساده و طبیعی است؛ بودجه ای که امسال طراحی شده است از ابتدای سال در حال تزریق نقدینگی به جامعه است و ابزارهای لازم برای کنترل نقدینگی وجود ندارد و این نقدینگی باید جایی سرمایه گذاری شود و در حال حاضر بهترین بازار برای سرمایه گذاری بازار خودرو است چراکه سکه و ارز بسیار تحت کنترل است و معلوم نیست چه روندی را پیش خواهد گرفت اما هر انسان عاقلی در ایران این را می داند که اگر خودرویی را در ابتدای سال خریداری کند تا انتهای سال قیمت آن حداقل ۴۰ درصد بالا خواهد رفت چراکه بودجه کشور ۴۰ درصد تورم دارد و به هر حال این اتفاق خواهد افتاد.

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه افزود: اگر از مذاکرات وین اخبار خوبی بیرون بیاید این امکان وجود دارد که از هیجانات بازار کمی کاسته شود از طرفی مردم دیگر به بازار سرمایه اطمینانی ندارند و حتی اگر مثبت شود برای سرمایه گذاری به سمت آن جذب نمی شوند و افراد حقیقی برای سرمایه گذاری به دنبال جای مطمئنی هستند که حداقل از ارزش سرمایه های آنها کاسته نشود.

مذاکرات وین حریف گرانی در بازار خودرو نخواهد شد

امیرحسین کاکایی در ادامه و در پاسخ به این پرسش که به نتیجه رسیدن مذاکرات وین چقدر در کاهس قیمت‌ها و آرام گرفتن هیجانات در بازار خودرو کمک خواهد کرد؛ گفت: براورد اقتصاددانان این است که بودجه امسال حداقل ۴۰ درصد تورم دارد و بنده اعتقاد دارم که اگر اخبار خوبی از مذاکرات وین به گوش برسد هیجانات در بازار خودرو کنترل خواهد شد اما منجر نخواهد شد که قیمت ها افت پیدا کنند.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته همزمان با بالا رفتن قیمت‌ها رکود شدید در بازار خودرو حاکم بود چراکه همه امیدوار بودند که تولید افزایش پیدا کند و قیمت ارز نیز کاهش پیدا کند و خود وزیر نیز گفته بود که قیمت ها در ابتدای سال ۱۵ درصد پایین خواهد آمد اما حال با گذشته ۶ ماه از روی کار آمدن دولت سیزدهم و وضعیت ناامیدکننده مذاکرات وین این قیمت‌ها به راحتی پایین نخواهد آمد و نرخ رشد نیز در حال حاضر آدم را متعجب می کند و اگر اخبار خوبی از وین بیاید مقداری هیجانات کاهش پیدا خواهد کرد و به غیر از ارزش ریال که در حال کاهش است عوامل متعددی در بازار خودرو تاثیر گذار است که نمی گذارد قیمت خودرو پایین بیاید.

کاکایی در ادامه گفت: در دنیا و در کشورهای اروپایی و آمریکایی امسال ما بین ۵ تا ۷ درصد تورم را داریم و این بدان معنا است که قیمت دلاری کالاها حداقل ۵ درصد گران خواهد شد و قیمت انرژی و فولاد نیز در حال بالا رفتن است و در راستا این تورم جهانی تورم داخلی نیز داریم و بعید است که با اخبار مثبت از مذاکرات وین قیمت‌ها در بازار خودرو پایین بیاید و تنها جلوی هیجانات بازار خودرو گرفته خواهد شد.

هشدار به خریداران خودرو

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه از سرمایه گذاران خواست: افراد معمولی که میخواهند در بازار خودرو سرمایه گذاری کنند باید به شدت مراقب باشند چراکه در حال حاضر بازار خودرو هیجان زده است و مراقب باشند که در این هیجان امکان دارد ضرر کنند و به عنوان مثال وقتی سمند در یک روز ۴۰ میلیون تومان گران می شود این امکان وجود دارد که در کوتاه مدت کاهش قیمت را تجربه کند و سرمایه گذاران در این بین باید خیلی مراقب باشند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.