کد خبر : 16651 / /
/

ارزیابی بازار خودرو حکایت از آن دارد که قیمت پراید 111 در رزوهای اخیر در بازار به 190 میلیون تومان رسید.

قیمت پراید روند افزایشی گرفته است. قیمت پراید نسبت قیمت اصلی آن بسیار بالاتر است. قیمت پراید همچنان با رشد قیمت مواجه است. قیمت پراید 200 میلیون را رد کرده است. تغییرات قیمت پراید را در «خبر روز» دنبال کنید.

جدیدترین قیمت پراید در انواع مختلف

با گذشت دو سال از توقف تولید پراید بازار همچنان با رشد قیمت «پراید 131» و «پراید 111» روبرو است.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که قیمت دو خودرو پراید 111 و پراید 131رشد عجیبی داشته، بطوریکه قیمت پراید 111 تنها 10 میلیون تا 200 میلیون تومانی شدن فاصله دارد.

ارزیابی بازار خودرو حکایت از آن دارد که قیمت پراید 111 در رزوهای اخیر در بازار به 190 میلیون تومان رسید.

از سوی دیگر پراید 131 نیز این روزها در بازار 178 میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

رشد قیمت پراید در حالی صورت گرفته که به گفته فعالان بازار خودرو با توجه به توقف تولید، قیمت این خودرو به واسطه عوامل جانبی تعیین نمی شود، بلکه فروشندگان هستند که قیمت این خودرو در بازار را در بازار مشخص می کنند.

ارزیابی صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که هرچند تولید پراید در سال 99  متوقف شد، اما همچنان مدل صفر این دو خودرو در بازار موجود است و با این شرایط می توان گفت در سال 1401 نیز این دو خودرو همچنان معیار کف قیمت در بازار شناخته می شوند و خریداران این دو خودرو همچنان می توانند به مدل صفر این خودرو با مدل 99 دسترسی داشته باشند.

قیمت پراید

 

بی‌اعتمادی بازار به خبر آزادسازی مشروط خودرو 

جدی شدن طرح واردات خودرو به کشور هرچند این تصور را به وجود آورد که قیمت وارداتی هارا به فاز کاهشی خواهد برد، اما رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که بازار بی توجه به موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام با وارات خودرو به روند افزایشی خود ادامه داده است.

  بالاخره پس از کش و قوس های فراوان مجمع تشخیص مصلحت نظام  با طرح واردات خودرو موافقت کرد تا به این طریق طرح واردات خودرو به ایستگاه پایانی نزدیک شود و پس از چهار سال واردات خودرو وارد فاز جدی‌تری شود. اما موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام با وارات خودرو نیز نتوانست قیمت وارداتی ها را کاهشی کند، به طوریکه مقایسه قیمت وارداتی ها در اواسط اردیبهشت ماه نسبت به اخرین روزهای اسفند ماه از افزایشی شدن بازار خودروهای وارداتی حکایت دارد. به گفته فعالان بازار خودرو انتشار اخبار ضد و نقیص در خصوص واردات خودرو موجب شده تا اعتماد بازار به این اخبار از دست برود به همین دلیل بازار بدون توجه به این اخبار شکل افزایشی خود را حفظ کرد.  

فعالان بازار خودرو در میان دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی به این نکته نیز اشاره می کنند که محدودیت عرضه این خودروها یکی دیگر از عوامل اصلی رشد قیمت این خودروها محسوب می شود، چرا که خودروها در اختیار تعداد محدودی از واسطه ها قرار دارد و این عده هستند که در حال بازارگردانی خودوردهای واردتی هستند. 

قیمت برخی وارداتی ها در بازار

با توجه به شرایطی که در حال حاضر در بازار به وجود آمده این پرسش مطرح می شود که بازار خودروهای وارداتی در روزهای اخیر چه شکل و شمایلی داشته است؟ ارزیابی بازار نشان می دهد، «آزرا » مدل 2019 که در بازار وارداتی های کم‌کارکرد در مدت زمان مورد بررسی با قیمتی در حدود 2 میلیارد 850 میلیون تومان در بازار عرضه شد که نسبت به اواخر اسفند ماه 1400 رشدی 400 میلیون تومانی داشته است.

از دیگر خودروهایی وارداتی می توان به «رنو تالیمسان» مدل 2018 اشاره کرد. این خودرو نیز   کم‌کارکرد امروز در بازار با قیمت دو میلیارد و 250 میلیون تومان خرید و فروش شد و با این شرایط نسبت مدت زمان مورد بررسی رشدی 650 میلیونی را تجربه کرد.  

اما «النترا» مدل 2018 کم کارکرد که از آن می توان به عنوان یکی از خودروهای پرطرفدار در بازار یاد کرد، 10 اردیبهشت 1401 با قیمت یک میلیارد و 600 میلیون عرضه شد و نسبت به آخرین روزهای اسفند رشدی 430 میلیون تومانی را ثبت کرد.  

از سوی دیگر «میتسوبیشی اوتلندر» سفید تیپ 5 کم‌کارکرد نیز در مدت زمان مورد بررسی رشدی 600 میلیون تومانی نسبت به آخرین روزهای اسفند ماه ثبت کرد و قیمت آن به 2 میلیارد و 600میلیون تومان در بازار رسید.  

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.