کد خبر : 16581 / /
/

قیمت خودرو صفر داخلی در روز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ با توجه به آمارها و قیمت روزانه سایت دیوار با تغیراتی همراه است.

قیمت پراید به شدت رو به افزایش است. قیمت پراید همچنان بالا می رود. قیمت پراید به 205 میلیون رسیده است. قیمت پراید نوسان زیادی دارد. تا زمانی که واردات خودرو آزاد نشود افزایش قیمت پراید متوقف نخواهد شد.

افزایش بیش از حد قیمت پراید

سرعت افزایش قیمت خودرو در بازار کشور رو به افزایش است. کارشناسان معتقدند تا زمانی که واردات خودرو آزاد نشود، افزایش قیمت ادامه دارد.

قیمت خودرو صفر داخلی در روز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ با توجه به آمارها و قیمت روزانه سایت دیوار با تغیراتی همراه است.

قیمت خودرو صفر داخلی امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ در بازار ایران به شرح زیر است:

خودروی پراید ۱۱۱ به ۲۰۵ میلیون تومان رسید.

پراید ۱۳۱ نیز به قیمت ۱۷۶ میلیون تومان رسید.

خودروی دنا پلاس اتوماتیک مدل  ۱۴۰۱ هم‌اکنون در قیمت ۵۰۲ میلیون تومان در بازار خودروی کشور موجود است. اما دنا معمولی ۱۴۰۱ به ۳۸۶ میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار

نرخ خودرو تیبا هاچ بک پلاس به ۲۱۴ میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ دو به قیمت ۳۱۲ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج در بازار کشور به ۳۵۰ میلیون تومان رسید.

خودرو پژو پارس اتوماتیک نیز به ۴۴۵ میلیون تومان رسید.

اما خودروی تارا اتوماتیک به قیمت ۵۸۷ میلیون تومان رسید.

قیمت پراید

قیمت پراید| 10 خودروی پرفروش گران شد

قیمت 10 خودروی پرفروش امروز گران شد. قیمت پراید ۱۱۱ امروز به ۲۰۵ میلیون تومان رسید و تارا دنده‌ای به قیمت ۴۵۰ میلیون تومان معامله شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرارو، قیمت سمند LX امروز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت با دو میلیون تومان افزایش به ۲۸۸ میلیون تومان و قیمت سمند EF۷ با سه میلیون تومان افزایش به ۳۳۱ میلیون تومان رسید. پژو پارس هم امروز افزایش قیمتی سه میلیون تومانی را تجربه کرد و به ۳۰۵ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۷ دنده‌ای با چهار میلیون تومان افزایش امروز ۳۹۵ میلیون تومان و رانا LX با دو میلیون تومان افزایش ۳۵۵ میلیون تومان بود. تارا دنده‌ای امروز پنج میلیون تومان گران‌تر از دیروز بود و ۴۵۰ میلیون تومان به فروش رسید.

قیمت پراید ۱۱۱ امروز سه میلیون تومان افزایش یافت و به ۲۰۵ میلیون تومان رسید. پراید ۱۳۱ امروز ۱۸۳ میلیون تومان و پراید ۱۵۱ امروز ۱۷۹ میلیون تومان به فروش رسید. تیبا یک میبلیون تومان گران شد و به ۱۹۸ میلیون تومان رسید. تیبا دو پلاس هم با نرخ افزایش مشابه به ۲۱۴ میلیون تومان رسید. کوئیک دنده‌ای دو میلیون تومان ارزانتر از دیروز بودو به ۲۲۳ میلیون تومان رسید و کوئیک اتوماتیک پلاس با دو میلیون تومان افزایش امروز ۳۲۹ میلیون تومان بود.

توقف قیمت خودرو در آستانه تعطیلات عید فطر

 بازار خودرو بدون تغییر قیمت به استقبال تعطیلات رفت تا به این طریق پس از چند روز افزایش شاهد توقف قیمت خودرو باشیم.

استپ قیمت خودرو در بازار در حالی رقم خورد که طی روزهای گذشته قیمت خودرو دو شرکت ایران خودرو و سایپا به دفعات افزایش داشت و قیمت برخی از مدل های 1401 که تاکنون اعلام نشده بود نیز در روزهای گذشته اعلام شد. 

امروز و به گفته فعالان بازار خودرو با توجه به تعطیلات پیش رو از یک سو و عدم اعلام نرخ دلار که به دلیل تعطیلات عید صورت گرفت موجب شد تا بازار خودرو استپ کند.

بازار خودرو بدون خریدار شد

از سوی دیگر با توجه به تعطیلات روزهای پیش رو خریداری در بازار خودرو وجود نداشت که این امر نیز بر ثبات قیمت در بازار خودرو اثرگذار بوده است.

عرضه 3 محصول جدید سایپا به بازار

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه استراتژی این مجموعه ارتقای کیفیت محصولات و تحقق 8 فرمان ابلاغ شده رئیس جمهور است، گفت: 97 درصد خودروهای که تولید می شود، به صورت مستقیم به واحد فروش تحویل داده می‌شود.

عرضه 3 محصول جدید سایپا به بازار

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از سایپانیوز، محمدعلی تیموری به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی کارگر ضمن بازدید از خطوط تولید و حضور در جمع کارگران، نیروی انسانی را مهم ترین و اصلی ترین رکن تولید خودرو دانست و اظهار داشت: نیروی انسانی کارآمد می تواند محصول اقتصادی تولید کند و از آنجا که گروه خودروسازی سایپا به دنبال تولید اقتصادی دو محصول است قطعا با تکیه بر توان و دانش کارگران و مهندسان داخلی می تواند ضمن تحقق تولید اقتصادی خودروهای شاهین و کوییک، رشد تولید را در سال جاری محقق کند.

او با بیان اینکه ضرورت دارد به منابع انسانی در بخش های خط تولید، کیفیت، زنجیره تامین و سایر بخش ها توجه ویژه داشته باشیم، تصریح کرد: نیروی انسانی برای ما اهمیت قابل توجهی دارد چرا که اعتقاد داریم از این طریق می توان به توسعه و تعالی صنعت خودرو دست یافت.

تیموری با تاکید بر اینکه ارتقای کیفیت، کاهش هزینه ها، تحویل به موقع خودروها به مردم و افزایش ایمنی محصولات وابسته به نیروی انسانی است، گفت: هدف گذاری ما این است که با همت کارگران، مهندسان و کارشناسان گروه خودروسازی سایپا بیش از گذشته از ظرفیت ماشین آلات و خطوط تولید استفاده کنیم؛ اگر از تمام ظرفیت موجود استفاده کنیم به طور قطع می توان با سرعت بیشتری به 8 فرمان ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور دست یافت.  

او با اشاره به ارتقای کیفیت محصولات سایپا و تولید اقتصادی که این مجموعه دنبال می کند، افزود: از اواخر سال گذشته با هدف افزایش تولید و ارتقای کیفیت، تصمیم گرفته شد که تولید اقتصادی دو محصول شاهین و کوییک پیگیری شود از این رو سعی شد تا چالش ها و نارضایتی هایی که از خودروی شاهین وجود دارد، با کمک مهندسان مرتفع شد.

رضایت کامل از محصولات سایپا

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت شاهین از ماه های پایانی سال 1400 در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: برخی مشتریان از صدای شاهین در اتاق گلایه داشتند از  همین رو فرآیند ایزوله کردن اتاق طی 45 روز انجام شد و تمام محصولات از هفته آخر اسفندماه سال گذشته با سیستم جدید (حذف کامل صدای اتاق) تولید شده است؛ در این میان برای ارتقای کیفیت موتور شاهین برنامه ای تدوین که خوشبختانه نتایج خوبی حاصل شد.

او ادامه داد: نارضایتی از شیشه بالابر و فوم صندلی های خودرو شاهین وجود داشت که با همت کارشناسان و مهندسان تمام این چالش ها مرتفع و استانداردسازی لازم صورت گرفت لذا مردم رضایت نسبی از خودرو شاهین پیدا کردند، این اقدامات یاد شده در مورد خودرو کوییک هم انجام خواهد شد تا مردم از کیفیت خودروهای اقتصادی گروه خودروسازی سایپا رضایت کامل داشته باشند.

کیفیت و پاسخگویی مناسب به مشتریان

تیموری با یادآوری اینکه خودرو کوییک به جهت آنکه سال های متمادی است که تولید می شود بخش زیادی از مشکلات آن اصلاح شده، افزود: ارتقای کیفیت خودرو کوییک در دستور کار قرار گرفته است تا مردم رضایت صددرصدی از این خودرو داشته باشند.

او با بیان اینکه در راستای کسب رضایت مشتریان، افرادی که در گذشته خودرو شاهین خریداری کردند خدمات پس از فروش ویژه دریافت خواهند کرد، گفت: کیفیت و پاسخگویی مناسب به مشتریان، رمز موفقیت و بقا یک بنگاه اقتصادی است به همین جهت حدود 2 هزار پروژه ارتقاء کیفیت محصول در فرآیند تولید و زنجیره تامین قطعات تعریف شده که در حال اجرا است. 

پاسخ دهی مناسب به مشتریان

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به تحقق 8 فرمان ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور و برنامه های که این مجموعه برای سال جاری دارد، خاطرنشان کرد: تولیدات امسال دو ویژگی دارد که یک بخش آن رشد تولید و دیگری تولید به صورت عبور مستقیم است؛ در حال حاضر 97 درصد خودروهایی که تولید می شود به واحد فروش تحویل داده می شود و این امر به منزله ارتقای کیفیت و پاسخ دهی مناسب به مشتریان است.

او گفت: در 8 فرمان ابلاغ شده، رشد تولید تا 50 درصد تکلیف شده است اما سعی و تلاش ما این است که رشد تولید را به بیش از 65 درصد برسانیم از همین رو ضمن افزایش تولید در حال تجاری سازی خودروهای کف پارکینگ هستیم.

خودروهای کف پارکینگ به 20 هزار دستگاه می رسد

تیموری تصریح کرد: زمانی که وارد گروه خودروسازی سایپا شدم این مجموعه 80 هزار خودرو ناقص، 5 هزار و 200 خودرو یورو4 و هزار و 700 خودرو بدون گارانتی و بلاتکلیف در کف پارکینگ داشت، لذا با برنامه ریزی دقیق این تعداد به 29 هزار خودرو رسیده و تا پایان  ماه جاری مجموع خودروهای کف پارکینگ به 20 هزار دستگاه می رسد.

او با تاکید بر اینکه خودروهای کف پارکینگ بعد از تکمیل دوباره به بخش بازرسی می رود تا کیفیت آن مورد سنجش قرار گیرد، اظهارداشت: در فروردین ماه سال جاری و برای اولین بار گروه خودروسازی سایپا 37 هزار خودرو آماده تحویل داشت که 16 هزار دستگاه از تجاری سازی خودروهای کف پارکینگ و 21 هزار دستگاه تولید اولین ماه سال بود.

پیاده سازی 8 فرمان رئیس جمهور

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: استراتژی ما این است که با همت تمام بخش ها و برنامه های دقیقی که تنظیم شده 8 فرمان رئیس جمهور را پیاده سازی کنیم؛ از همین رو ضمن حرکت به سمت صفر شدن خودروهای کف پارکینگ در حال برنامه ریزی برای عرضه 3 محصول جدید به بازار هستیم که یکی از آنها تولید ون اقتصادی است. امیدواریم تا پایان سال جاری تاییدیه های لازم اخذ شود و این خودرو روانه بازار شود.

او گفت: در خصوص واگذاری سهام و حرکت به سمت خصوصی سازی هم برنامه جامعی تدوین شده و کارهای کارشناسی دقیقی صورت گرفته است؛ نتایج تحقیقات در ماه جاری استخراج خواهد شد و پس از آن سهام درون گروهی واگذار خواهد شد تا با بودجه ای که به دست می آید بتوان برنامه های محول شده را اجرایی و پیاده سازی کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.