کد خبر : 16903 / /
/

خودروهای پژو نیز امروز گران شدند

قیمت پراید گران شد. قیمت پراید و تیبا با افزایش مواجه شدند. قیمت پراید در سالهای اخیر نوسان زیادی داشته است. قیمت پراید به طرز غیر معقولی افزایش داشته است. قیمت پراید را در خبر روز دنبال کنید.

در 24 ساعت گذشته خودروهای پراید، پژو، سمند و تیبا شاهد افزایش قیمت‌ بودند.

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو از شدت گرفتن افزایش قیمت خودروهای پراید و پژو در ۲۴ ساعت گذشته حکایت دارد؛ پراید ۱۱۱ از ۲۰۴ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۲۰۶ میلیون تومان رسیده است و پراید ۱۵۱ مدل ۱۴۰۱ نیز با افزایش قیمت یک میلیون تومانی در ۲۴ ساعت گذشته امروز به ۱۸۸ میلیون تومان رسیده است.

خودروهای پژو نیز امروز گران شدند؛ پژو ۲۰۰۸ مدل ۱۳۹۸ از یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان در روز گذشته امروز به یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز در ۲۴ ساعت گذشت ۲۰ میلیون تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

قیمت پراید و خودروهای دیگر

قیمت روز خودرو در جدول زیر آمده است:

قیمت پراید

قیمت پراید| قیمت های کاذب در بازار خودرو

درحالی بازار خودرو شرایط رکود را پشت سر می‌گذارد که همچنان بازار اعلام قیمت‌های کاذب رونق داشته و هرکس به صورت سلیقه‌ای قیمت هایی را اعلام میکند.

 بازار امروز خرید و فروش خودرو همانند هفته های گذشته با قیمت های متفاوت در انواع خودروهای داخلی روبروست. اما نکته اینجاست در شرایط فعلی نه کسی خودرو می خرد و نه کسی حاضر به فروش خودرو است. 

با توجه به این موضوع بازار اعلام قیمت های کاذب نیز رونق دارد. به نحوی که هر فرد به صورت سلیقه ای قیمتی را برای خودروها اعلام می کند این درحالیست که محصول به هیچ عنوان در نهایت با این قیمت به فروش نمی رسد. 

به عنوان نمونه پراید 111 هفته گذشته قیمت 206 میلیون تومانی را در بازار ثبت کرد اما این محصول به هیچ عنوان با قیمت 206 میلیون تومان به فروش نمی رسد.

 به اعتقاد فروشندگان خودرو تغییرات نرخ ارز تصمیمات دولت بر واردات خودرو باعث شده تا مردم دست از خرید برداشته و منتظر ثبات بازار باشند. 

درحال حاضر سمند ال ایکس با قیمت 293 میلیون تومان، سمند ای اف سون 344 میلیون تومان، دنا پلاس توربو اتوماتیک 503 میلیون تومان، پژو پارس 312 میلیون تومان، پژو 207 اتوماتیک 570 میلیون تومان، رانا پلاس 300 میلیون تومان، پژو 2008 یک میلیارد و 291 میلیون تومان، پژو 405 با قیمت 285 میلیون تومان به فروش می رسد.

همچنین در محصولات سایپا نیز تیبا با قیمت 200 میلیون تومان، تیبا دو با قیمت 213 میلیون تومان، کوئیک اتوماتیک پلاس 344 میلیون تومان، شاهین 396 میلیون تومان، ساینا 225 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

تعهدناپدیری خودروسازان در قراردادهای فروش

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کشورها، واردات هر کالایی از جمله خودرو را با تعرفه تنظیم می‌کنند، اکنون نیز دولت باید تعداد خودروهای موردنیاز، نوع آن‌ها و قطعات و خودروهایی که امکان صادرات دارند را تعیین و بستر واردات خودروهای موردنیاز را فراهم کند.

عزت اله اکبری تالارپشتی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره عملکرد خودروسازان، گفت: برای ساماندهی این حوزه در وهله نخست باید ساختار خودروسازان اصلاح شود سپس با ایجاد فضای رقابتی، شرایط را برای ورود موثر بخش خصوصی به این حوزه فراهم کرد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش خصوصی باید میدان‌دار حوزه خودروسازی باشد و دولت وظیفه حکمرانی خود را انجام دهد، افزود: این دو خودروساز با ساختاری نامناسب حیات خلوت تمامی دولت‌ها بودند و این امر موجب نارضایتی مردم و تمامی مسئولان از کیفیت و قیمت خودروهای داخلی شده است.

*دو خودروساز بزرگ کشور به مرکز بدآموزی برای سایر صنایع تبدیل شدند*

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه دو خودروساز بزرگ کشور به مرکز بدآموزی برای سایر صنایع تبدیل شده‌اند، تصریح کرد: این شرکت‌ها قراردادهای فروش را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که تعهد و محدودیتی برای آن‌ها ایجاد نشود در واقع مشتری ناچار است، مبالغی را بابت خرید خودرو به حساب این شرکت‌ها واریز کند اما در مقابل از زمان دقیق تحویل خودرو و قیمت نهایی اطلاعی ندارد.

*خودروسازان در قراردادهای فروش خود هیچ تعهدی را نمی‌پذیرند*

اکبری تالارپشتی با تصریح بر اینکه خودروسازان در قراردادهای فروش خود هیچ تعهدی را نمی‌پذیرند، ادامه داد: با وجود اینکه مشتریان به ناچار در دفعات مختلف مبالغی را برای خودروی خریداری شده پرداخت می‌کنند، اما خودروسازان قیمت را افزایش می‌دهند و به مشتریان نیز درباره مدل تنظیم قرارداد پاسخگو نیستند؛ چنین مدل قرادادی در هیچ کجای دنیا نمونه ندارد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ای کاش خودروسازان با تمامی بلاهایی که بر سر مردم می‌آورند، خودرویی تولید می‌کردند که جان انسان‌ها را به خطر نمی‌انداخت، افزود: خودروسازی در کشور باید رقابتی شود؛ دولت پدر همه است و ایجاد رانت برای دو خودروساز و بی‌اعتنایی به سایر خودروسازان بی‌معنا است البته سیاست شخص رئیس‌جمهور این نیست و به بخش خصوصی و ضرورت اصلاح ساختار باور دارد.

وی با بیان اینکه ما نیز براساس فرمایشات مقام معظم رهبری طرفدار تولید داخل هستیم به دوره‌ای که در حوزه نفت فعالیت می‌کرد، اشاره کرد و افزود: زمانیکه در حوزه نفت بودم پروژه ساخت داخل را راه‌اندازی کردم، با وجود اینکه تجهیزات این حوزه بسیار پیچیده تر است اما با راه‌اندازی 10 مگاپروژه‌، تحولی عظیم در این حوزه رخ داد و ساخت داخل در صنعت نفت کاملا نهادینه شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: خط قرمز رهبری رضایت مردم است و مقام معظم رهبری به نظر مردم توجه خاصی دارند و از آنجا که مردم نیز از عملکرد خودروسازان گلایه دارند، آقا در صحبت‌های اخیر خود به این موضوع اشاره کردند و این مسئه مهمی است که همه مسئولان ذیربط و خودورسازان باید توجه جدی به آن داشته باشند.

اکبری تالارپشتی درباره مصوبه مجلس برای واردات مدیریت شده خودرو، یادآور شد: در جلسات مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و... بارها تاکید کردم که کشورها، واردات هر کالایی از جمله خودرو را با تعرفه تنظیم می‌کنند و تنظیم‌گری در این حوزه با دولت است، اکنون نیز دولت باید تعداد خودروهای موردنیاز، نوع آن‌ها و قطعات و خودروهایی که امکان صادرات دارند را تعیین و بستر واردات خودروهای موردنیاز را فراهم کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ایران در چهارراه بین المللی قرار گرفته، تصریح کرد: می‌توان از این موقعیت برای  re- export  (صادرات مجدد) استفاده کرد باید از تجربه سایر کشورها برای این موضوعات و تبدیل آن‌ها به فرصت استفاده شود.

اکبری تالارپشتی افزود: در شرایط کنونی در مراودات اقتصادی با دنیا ظرفیت های بسیار عظیمی وجود دارد و به راحتی می توان به بازارهای جهانی و منطقه نفوذ کرد و ارزآوری بالایی برای کشور رقم زد اما بیشترین مانع که موجب کندی کار می شود در بخش های مختلف دولتی است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.