کد خبر : 20482 / /
/

وام فوری | وام فوری جدید | وام فوری بدون ضامن

بانک پارسیان به افراد واجد شرایطی که در یکی از شعب این مجموعه سپرده کوتاه مدت داشته باشند، وام ۱ میلیارد تومانی اعطا می‌کند.

وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی امسال افزایش پیدا کرده است. ابلاغیه جدید بانک مرکزی به بانک‌های مهر و رسالت نشان می‌دهد، وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی نسبت به پارسال پنج برابر شده و سقف تسهیلات قرض الحسنه رشد چهار برابری خواهد داشت. برای دریافت وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی و تسهیلات قرض الحسنه به جز بانک‌های رسالت و مهر نباید روی بانک‌های دیگر حساب باز کنیم. مدت بازپرداخت وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی درقیاس با پارسال از ۶۰ به ۸۶ ماه رسیده است و دریافت کنندگان وام فوری قرض الحسنه هم به‌جای ۳۶ ماه حالا ۶۰ ماه برای تسویه حساب مهلت دارند.

بانک پارسیان به افراد واجد شرایطی که در یکی از شعب این مجموعه سپرده کوتاه مدت داشته باشند، وام ۱ میلیارد تومانی اعطا می‌کند.

این وام بانک پارسیان در قالب طرحی به نام «نوید» ارائه می‌شود. افرادی که مایل به دریافت این تسهیلات ۱ میلیارد تومانی هستند نباید بدهی معوق یا چک برگشتی داشته باشند. ضمانت اصلی برای دریافت این وام، مسدودی سپرده است. البته در زمان مسدودی سپرده، به آن سود بانکی هم تعلق می‌گیرد که برحسب سود وام ۵ یا هشت درصد خواهد بود. سود این تسهیلات به مدت زمان بازپرداخت وام بستگی دارد و بین چهار تا ۱۸ درصد متغیر است. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات به ۶۰ ماه می‌رسد.

با درنظرگرفتن به مبلغ وام، سود ۸ درصدی و مدت بازپرداخت، میزان هر قسط ۲۰ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۳۹۴ تومان است. کل سود وام ۲۱۶ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۶۵۷ تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن ۱ میلیارد و ۲۰۳ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۳۳۳ تومان خواهد بود.

انواع خدمات بانک پارسیان؛ از آغاز به کار تا امروز

بانک پارسیان از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون در قالب‌های سپرده‌های ریالی، خدمات و تسهیلات ریالی، سپرده‌ها و خدمات ارزی و کارت‌های بانکی به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهد. این مجموعه در نظر دارد تا در آینده با ارائه خدمات متنوع و مناسب رضایت حداکثری تمامی ذی نفعان خود را به دست آورد.

این بانک به مشتریان خود توجه زیادی دارد و در قالب باشگاه مشتریان خدمات متنوعی را به آن‌ها ارائه می‌دهد. اخیرا این مجموعه جوایز قرعه کشی‌های اخیر باشگاه مشتریان را طی یک مراسم جداگانه به برندگان اهدا کرده است

مدیر روابط بانک مرکزی از رونمایی سامانه وثیقه‌گذاری الکترونیک خبر داد و گفت که با رونمایی از این سامانه، وثایق بانکی برای وام‌های خرد تا ۲۰۰ میلیون تومان تسهیل می‌شود.

وام فوری

«مصطفی قمری وفا» در پیام توئیتری نوشت: با ابلاغ و دستورالعمل بانک مرکزی، ظهر امروز (چهارشنبه) مراسم رونمایی از سامانه وثیقه‌گذاری الکترونیک در سازمان بورس برگزار می‌شود.

وی افزود: با رونمایی از فاز نخست طرح توثیق الکترونیک هوشمند دارایی‌ها، مردم می‌توانند از سهام خود در بازار سرمایه به عنوان وثیقه برای دریافت وام، تسهیلات و ضمانت‌نامه بانکی استفاده کنند.

قمری وفا ادامه‌داد: بانک مرکزی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد با تنوع وثایق را پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱ برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

بانک آینده به منظور حمایت از تولید، اشتغال و کارآفرینی و همچنین برای خدمت رسانی ارزش آفرین به مددجویان و کارفرمایان طرح‌های اشتغال زایی سازمان بهزیستی تمامی مناطق، وام قرض الحسنه اعطا می‌کند. این وام ۲ میلیارد تومانی تحت شرایطی به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

کارفرمایان واجد شرایط در صورتی این مبلغ تسهیلات را دریافت خواهند کرد که به ازای طرح‌های اشتغال زایی مناسب ایشان، ۲۰ نفر مشغول کار شده باشند. مبلغ این وام برای مددجویان معرفی شده و واجد شرایط حداکثر ۱ میلیارد تومان خواهد بود. مدت زمان بازپرداخت این وام ۷ ساله و کارمزد آن ۴ درصد است.

با توجه به مبلغ وام، مدت بازپرداخت و کارمزد، مبلغ هر قسط ۲۵ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۲۶ تومان است. جمع کل اقساط به ۲ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان می‌رسد. کل سود وام نیز ۳۲۰ میلیون تومان اعلام شده است.

بانک ملت به مشتریان واجد شرایط خود در قالب طرح «حامی کارت» وام ۲۰۰ میلیونی پرداخت می‌کند. البته این وام باید برای خرید کالا مورد استفاده قرار گیرد.

فرادی که برای خرید کالاهای ضروری کمبود نقدینگی دارند و از مشتریان بانک ملت هستند، می‌توانند از وام ۲۰۰ میلیونی خرید کالای این مجموعه استفاده کنند. متقاضیان باید در یکی از شعب بانک ملت سپرده قرض الحسنه داشته باشند. البته با این تسهیلات تنها امکان خرید از برندهای طرف قرارداد بانک ملت وجود دارد. نرخ سود این وام حداقل ۷ و حداکثر ۱۸ درصد و بسته به دوره بازپرداخت تعیین می‌شود. حداقل دوره پرداخت قسط ۱۲ ماه و حداکثر ۶۰ ماه اعلام شده است. افرادی که خواهان این تسهیلات هستند باید ضامن رسمی داشته باشند. ضمنا این وام به افرادی پرداخت می‌شود که قبلا از تسهیلات خرید کالا استفاده نکرده باشند.

با توجه به رقم وام، دوره بازپرداخت ۲۴ ماهه و سود ۷ درصد، مبلغ هر قسط به ۳۰ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۳۹۱ تومان می‌رسد. کل سود وام ۱۶ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۷۳۹ تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن، ۲۱۸ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۷۳۹ تومان است.

بررسی شرایط تسهیلات‌دهی بانک سامان نشان از این دارد که این بانک شش نوع وام را با شرایط متفاوت نسبت به سایر بانک‌ها در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

بانک سامان دارای ۱۳۶ شعبه است که ۵۰ شعبه در تهران و ۲ شعبه آن در خارج از کشور فعالیت می‌کند. تعمیر مسکن، خرید خودرو، رفع احتیاجات ضروری، خرید مسکن، خرید کالای مصرفی بادوام و ازدواج از جمله تسهیلات بانک سامان است که در زیر درباره آنها توضیح داده خواهد شد. 

تسهیلات تعمیر مسکن

چنانچه برای تعمیر منزل مسکونی خود کمبود نقدینگی دارید بانک سامان می‌تواند معادل ارزش لوازم و مصالح موردنیاز و حداکثر به میزان ۳۰ درصد ارزش ملک موضوع تعمیر را تا سقف اعلامی دربسته اعتباری سالانه بانک از محل تسهیلات اعطائی تأمین کند.

تسهیلات تعمیر مسکن مزایایی دارد که به متقاضی کمک می کند تا راحت تر به هدف خود برسد. این مزایا شامل امکان دریافت وام تعمیر مسکن حداکثر به میزان ۵۰۰ میلیون تومان، امکان دریافت وام تعمیر مسکن در کنار  وام خرید مسکن حداکثر به میزان ۳۰ درصد ارزش ملک، امکان بازپرداخت بدهی به بانک به‌صورت قسطی و ماهیانه، امکان بازپرداخت وام تعمیر مسکن حداکثر در ۵ سال، امکان دریافت تسهیلات تعمیر مسکن به پشتوانه سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی می‌شود. 

خوب است بدانید که شما می‌توانید در قبال ترهین ملک(ملکی که به رهن درآمده باشد) خود نیز این تسهیلات را دریافت کنید. علاوه بر این ترهین هر وثیقه ملکی، صرفاً به یک شخص حقیقی امکان‌پذیر است.

ملک مسکونی که برای ترهین به‌عنوان وثیقه استفاده می‌شود می‌بایست شش‌دانگ، ارزنده، سهل‌البیع (به‌راحتی قابل خریدوفروش)، بلامعارض (اداره اوقاف یا شخص ثالث در مورد ملک موردنظر ادعایی نداشته باشد)، واقع در محدوده شهرداری‌ها و دارای پایان کار معتبر باشد.

همچنین مبلغ تسهیلات پرداختی متناسب با توان بازپرداخت مشتری تعیین می‌شود و نرخ سود تسهیلات یادشده مطابق با نرخ‌های اعلامی از سوی بانک مرکزی است. اشخاص حقیقی مالک ملک موضوع تعمیر یا همسر آن‌ها می‌توانند نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.

لازم به یادآوری است، تمامی اشخاص حقیقی دارای ۱۸ سال تمام که سابقه چک برگشتی یا تسهیلات غیر جاری در سیستم بانکی نداشته باشند، می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند. 

وام خرید خودرو

درصورتیکه برای خرید خودرو کمبود نقدینگی دارید، معادل ۸۰ درصد بهای آن را می‌توانید از طریق خرید خودرو تامین کنید.

دریافت تسهیلات حداکثر به میزان ۱۰۰ میلیون تومان، بازپرداخت بدهی به بانک به‌صورت قسطی و ماهیانه، بازپرداخت تسهیلات حداکثر در ۳ سال، دریافت تسهیلات به پشتوانه سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی از جمله امکاناتی است که بانک سامان برای دریافت خرید خودرو دراختیار متقاضی قرار می‌دهد.

در همین رابطه خوب است بدانید که اصل مبایعه‌نامه یا قرارداد خرید خودرو یا سند مالکیت خودرو باید به نام تسهیلات گیرنده باشد. همچنین این تسهیلات برای خرید خودروهای تولید داخلی که تولید سال جاری یا حداکثر یک سال ماقبل آن قابل پرداخت است. مبلغ تسهیلات پرداختی متناسب با توان بازپرداخت مشتری تعیین می‌شود و نرخ سود تسهیلات یادشده مطابق با نرخ‌های اعلامی از سوی بانک مرکزی است.

برای دریافت این محصول اشخاص حقیقی باید دارای ۱۸ سال تمام، عدم سابقه چک برگشتی یا مطالبات غیر جاری در سیستم بانکی کشورو تأیید نتیجه ارزیابی اعتباری و اعتبارسنجی توسط بانک را دارا باشند.

تسهیلات رفع احتیاجات ضروری

تسهیلات رفع احتیاجات ضروری برای زمانی که با مشکل پیش بینی ‌نشده‌ای در زندگی مواجه شدید و کمبود نقدینگی برای رفع آن دارید، پیش بینی شده است. برای دریافت آن اگر دارای سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی هستید با پشتوانه آنها می‌توانید حداکثر تا ۸۰ درصد از مبلغ آن را تسهیلات دریافت کنید.

این تسهیلات مزایایی هم به همراه دارد که بازپرداخت بدهی به بانک به صورت اقساط ماهانه یا به صورت یکجا و بازپرداخت تسهیلات حداکثر در ۵ سال به صورت قسطی یا بعد از ۶ ماه به صورت یکجا از جمله آن است.  

وام خرید مسکن

چنانچه برای خرید یا تعویض منزل مسکونی خود با کمبود نقدینگی روبرو هستید، با تسهیلات خرید مسکن بانک سامان می‌توانید حداکثر تا ۵۰ درصد ارزش ملک خریداری‌شده (ارزش کارشناسی‌شده) را از بانک دریافت کنید.

نسبت به سایر بانک ها، بانک سامان در این رابطه دارای مزایایی مانند امکان دریافت وام خرید مسکن حداکثر تا مبلغ ۱ میلیارد و پانصد میلیون تومان، امکان دریافت وام تعمیر ملک در کنار تسهیلات خرید ملک حداکثر به میزان ۳۰ درصد از ارزش ملک خریداری‌شده، امکان بازپرداخت بدهی به بانک به‌صورت قسطی و ماهیانه، امکان بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن حداکثر در ۵ سال است. 

البته باید بدانید که با پرداخت این تسهیلات ملک خریداری‌شده در رهن بانک قرار می‌گیرد. پرداخت تسهیلات نیز در قبال ترهین هر وثیقه ملکی، صرفاً به یک شخص حقیقی امکان‌پذیر است. ملک مسکونی خریداری‌شده باید شش‌دانگ، ارزنده، سهل‌البیع (به‌راحتی قابل‌خریدوفروش)، بلامعارض (اداره اوقاف یا شخص ثالث در مورد ملک موردنظر ادعایی نداشته باشد)، واقع در محدوده شهرداری‌ها و دارای پایان کار معتبر باشد. مبلغ تسهیلات پرداختی نیز متناسب با توان بازپرداخت مشتری تعیین می‌شود.

برای دریافت این محصول کافی است تا اشخاص حقیقی دارای ۱۸ سال تمام، عدم سابقه چک برگشتی یا مطالبات غیر جاری در سیستم بانکی کشور باشند، همچنین تأیید نتیجه ارزیابی اعتباری و اعتبارسنجی توسط بانک نیز تاثیرگذار است.

تسهیلات خرید کالای مصرفی بادوام

درصورتی‌که قصد خرید لوازم خانگی دارید و میزان نقدینگی شما به اندازه کافی نیست، با استفاده از تسهیلات خرید کالای بادوام از سوی بانک سامان می‌توانید کالای موردنظر خود را مورد خریداری قرار دهید. 

امکان دریافت تسهیلات حداکثر به میزان ۸ میلیون تومان با بازپرداخت به‌صورت اقساط ماهیانه و امکان بازپرداخت تسهیلات حداکثر در ۳ سال از مزایای دریافت این تسهیلات به حساب می آید.  همچنین افرادی که دارای سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی هستند و به پشتوانه آن‌ها تمایل به دریافت تسهیلات دارند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

لازم به یادآوری است باید به میزان ۲۰درصد از مبلغ تسهیلات به‌عنوان وثیقه نزد بانک سپرده قرض‌الحسنه نگهداری شود. همچنین مبلغ تسهیلات پرداختی متناسب با توان بازپرداخت مشتری تعیین می‌شود و نرخ سود تسهیلات یادشده مطابق با نرخ‌های اعلامی از سوی بانک مرکزی است. برای دریافت آن کافی است تا اشخاص حقیقی خریدار کالا دارای ۱۸ سال تمام با عدم سابقه چک برگشتی یا مطالبات غیر جاری متقاضی و ضامن در سیستم بانکی کشورباشند. علاوه براین تأیید نتیجه ارزیابی اعتباری و اعتبارسنجی توسط بانک نیز الزامی است. 

وام ازدواج

در وام ازدواج به‌منظور حمایت مالی از زوجین، مبلغ مشخصی به هر یک از آنها در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا می‌شود. متقاضیان در ابتدا برای دریافت این وام باید درخواست خود را در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ثبت و کد رهگیری دریافت کنند.

لازم است تا بدانید که امکان دریافت تسهیلات حداکثر به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین وجود دارد. همچنین تسویه تسهیلات به‌صورت اقساطی طی ۱۰ سال و بدون سود امکان پذیر خواهد بود. برای دریافت تسهیلات ارائه چک، سفته و یک نفر ضامن نیاز است.

همچنین باید مورد توجه قرار گیرد که اعطای این تسهیلات توسط بانک منوط به عدم دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از سایر بانک‌ها است و درصورتی‌که متقاضی قبلاً از این تسهیلات استفاده نکرده باشد، علی‌رغم ازدواج دوم یا بیشتر می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج استفاده کند.

همچنین هر یک از زوجین باید به‌صورت جداگانه در سامانه قرض‌الحسنه ازدواج ثبت‌نام کنند و تمامی اشخاص حقیقی دارای ۱۸ سال تمام که سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوق در سیستم بانکی ندارند و دارای سند رسمی ازدواج ثبت‌شده در دفاتر ثبت‌اسناد رسمی هستند، می‌توانند این تسهیلات را مورد استفاده قرار دهند.

بانک ملی وام فوری ۵۰ میلیون تومانی پرداخت می‌کند. آنگونه که اعلام شده این وام بدون محدودیت به همه افراد پرداخت می‌شود و برای دریافت وام ۵۰ میلیونی بانک ملی فقط به مدرک شغلی و یا فیش حقوقی نیاز است.

سقف وام بانک ملی وامی تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان است. این وام در قالب کارت اعتباری و با بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌شود و سود آن ۱۸ درصد است.

اقساط وام ۵۰ میلیون تومانی بانک ملی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که در ۳۶ ماه باید پرداخت شود.

چگونه وام ۵۰ میلیونی بگیریم؟

هر فردی می‌تواند متقاضی دریافت وام ۵۰ میلیونی بانک ملی باشد. اما متقاضی دریافت این وام باید شرایط زیر را رعایت کند:

-متقاضی دریافت وام باید مدرک شغلی مانند جواز کسب و یا فیش حقوقی داشته باشد.

-متقاضی دریافت وام باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد

-داشتن یکی از انواع حساب‌های قرض‌الحسنه جاری، پس‌انداز یا سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌ مدت در یکی از شعب بانک ملی ضروری است.

-گیرنده وام نباید سابقه چک برگشتی و بدهی غیرجاری نزد شبکه بانکی کشور داشته باشد.

-نکته مهم دیگر اینکه وام ۵۰ میلیون تومانی بانک ملی در قالب کارت اعتباری پرداخت می‌شود و در دسته وام‌های خرید کالا قرار می‌گیرد.

تعداد ضامن وام بانک ملی

بر این اساس افراد برای گرفتن این وام، باید فاکتور خرید کالا ارائه کنند و مانند دیگر وام‌های خرید کالا، این وام تنها به کالاهای تولید داخل تعلق می‌گیرد.

پس از ارائه پیش‌فاکتور، چک در وجه فروشنده صادر می‌شود.

دریافت وام ۵۰ میلیونی بانک ملی حداقل به سه ضامن نیاز دارد. چون گفته شده که برای این تسهیلات وام‌گیرنده باید به ازای هر ۱۵ میلیون تومان یک ضامن معتبر به شعبه معرفی کند.

همچنین گفته شده که مبلغ پنج میلیون تومان از کل مبلغ وام مسدود می‌شود و متقاضی تا زمان بازپرداخت کل اقساط امکان برداشت آن را ندارد.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.