کد خبر : 20579 / /
/

مدت‌هاست که گزارش‌های مشتریان تیپاکس حاکی از آن است که این شرکت در خدمات‌ و سرویس‌دهی مناسب به مشتریان ضعیف عمل می‌کند.

مشتریان تیپاکس مدتیست که از نحوه خدمات‌دهی این شرکت گلایه‌های بسیاری دارند. به تازگی نیز ویدئویی از نحوه نامناسب بارگیری بسته‌های مشتریان در فضای مجازی منتشر شده که بیش از پیش عملکرد تیپاکس را زیرسوال می‌برد.

مدت‌هاست که گزارش‌های مشتریان تیپاکس حاکی از آن است که این شرکت در خدمات‌ و سرویس‌دهی مناسب به مشتریان ضعیف عمل می‌کند. چرا که نحوه خدمات‌دهی شرکت تیپاکس به‌ویژه در به موقع نرسیدن مرسولات و ناسالم بودن آن‌ها باعث نارضایتی بسیاری مشتریان این شرکت شده‌است.

شرکت تیپاکس به عنوان یک شرکت خصوصی پست بین‌‌المللی و داخلی در حوزه خدمات ارسال مرسولات فعالیت دارد. اما این شرکت این روزها با عدم درست نظارت بر خدمات‌دهی روبروست و گویا با توسعه فعالیت خود مشتریان را دچار مشکلات بسیاری کرده است.

به تازگی نیز در شبکه‌های اجتماعی فیلمی از نحوه نامناسب بارگیری بسته‌های پستی توسط نیروی‌های انسانی تیپاکس منتشر شد. این ویدئو واکنش‌های فراوانی از سوی کاربران و البته جوابیه این شرکت را به‌دنبال داشت.

واکنش کاربران به تیپاکس

در پی پاسخی که این شرکت به مشتریان خود، درباره این ویدئو داده‌است، بسیاری از کاربران به آن واکنش نشان دادند. شماری از کاربران و مشتریان ادعا کردند که تعدادی از مرسولات دریافتی دچار مشکل اساسی شدند و از پیگیری تیپاکس برای رفع مشکل خبری در کار نیست.

«به‌عنوان کسی که تو تیپاکس شاغل‌بوده، بهتون توصیه میکنم بسته‌هاتونو با تیپاکس نفرستید. این شرکت اگه از محتویات بسته‌ای خوششون میومد صاحبش میشدند و اعلام مفقودی میکردند.»

«دو سری وسایلی که برام با تیپاکس ارسال شده‌بود، به شدت آسیب دیدند، یه سری هم این اتفاق توی شرکت افتاد. تا اینکه امروز این کلیپ رو دیدم ممکنه بگید همه شعبه‌هاش‌ اینطوری نیست. من همینقدر می‌دونم اگه این نفرات می‌دونستند از طرف تیپاکس نظارتی روشون هست هیچ وقت اینطوری برخورد نمی‌کردند.»

«والا ما یه بار یه‌بسته تحویل گرفتیم از شرکتتون. قرار بود بیارن در خونه که نیاوردند. زنگ زدند گفتند بیاید تحویل بگیرید. رفتیم اونجا دیدیم همه مرسوله‌ها رو ریختن تو یه مغازه داغون. گشتم بستمو پیدا کردم. دیدم زیرپا افتاده‌ جای پای یکیم روش بود. باید تبریک گفت به این نحوه مدیریت.»

«سرشار از تجربه تلخ با تیپاکس هستم. چند مرسوله که گم شد و به دستم نرسید. شکایت‌های که هیچوقت رسیدگی نشد. توییتهایی که زدم و شماره پیگیری خواستند و پیگیری نشد و… . مدتهاست از سایتی هم که با تیپاکس ارسال می‌کند، خرید نمیکنم.»

این واکنش‌ها، تنها تعداد کمی از نظرات و تجربه‌های کاربران درباره طریقه خدمات‌رسانی این شرکت بود. چرا که به گفته‌کاربران تیپاکس، این مساله برای بار اول نیست که رخ داده‌است و مورد انتقاد و اعتراض کاربران قرار می‌گیرد.

عدرخواهی از مشتریان کافی است؟

با وجود اعتراض‌های فراوان کاربران، شرکت پستی تیپاکس ضمن عذرخواهی از مشتریان خود، بیانه‌‌ای را نیز منتشر کرد.

«متاسفانه بعضی اوقات دور از چشم مسئولین امر، اتفاقی نابهنجار می‌افتد. اخیرا شاهد انتشار ویدئویی از بارگیری نامناسب بسته‌ها در یکی از نمایندگی‌های تیپاکس بودیم. ما به عنوان سازمانی پاسخگو در قبال چنین رفتاری، عذرخواهی کرده و اقدامات مقتضی در جهت رفع این نقیصه را انجام می‌دهیم.

با بررسی‌های به عمل آمده، نمایندگی مذکور شناسایی و تذکرات کتبی لازم داده شد تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. برای اطمینان بیشتر، فعالیت این نمایندگی همچنان تحت نظارت ویژه قرار گرفته تا درصورت بروز هرگونه تخلف، وارد فرایند لغو و سلب مدیریت شود.

در نهایت، بابت این اتفاق متاسفیم و از شما و همه افرادی که به تیپاکس اعتماد می‌کنند عذرخواهی می‌کنیم.»

این در حالی‌ست که کاربران معتقدند، تنها عذرخواهی این شرکت کافی نیست. چرا که ممکن است با تاخیر در رسیدن تعدادی از مرسوله‌های پستی به دست گیرنده‌ها و یا حتی نرسیدن بسته‌های پستی توسط اداره پست یا تیپاکس دلایل مختلفی داشته‌باشد. اما به نظر می‌رسد که تکرار این مسائل از جمله ضعف‌های اساسی تیپاکس در ارائه خدمات را نشان می‌دهد.

در نهایت سوالی که برای مشتریان این شرکت پستی به وجود می‌آید، این است که چه نوع نظارت و کنترلی روی بسته‌های پستی صورت می‌گیرد که مرسولات در زمان معیین شده، به دست مشتریان نمی‌رسد؟ اصلا نظارتی وجود دارد؟

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.