کد خبر : 22032 / /
/

عسگر توکلی، رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت کشور، شمار فوت شدگان سهام عدالت را ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دانست و اظهار داشت: تعیین تکلیف سهام این افراد سه سال معطل مانده است.

یک دسته از صاحبان سهام عدالت می توانند تا 8 میلیون تومان سود دریافت کنند. سود سهام عدالت ۱۴۰۰ در اواخر امسال به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود. در خصوص نحوه واریز سود سهام عدالت و شرایط آن نکاتی را  ذکر شده است. سود سهام عدالت احتمالا یک جا واریز شود. اخبار جدید درباره سهام عدالت را اینجا دنبال کنید.

وراث سهام عدالت چه کنند؟

مطابق آخرین وعده‌ مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، تکلیف وراث سهام عدالت تا پایان شهریور جاری مشخص می‌شود.

یکی از موضوعات مهمی که درباره سهام عدالت در ماه‌های گذشته مطرح شده، مساله سهام عدالت فوت شدگان بوده است.

عسگر توکلی، رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت کشور، شمار فوت شدگان سهام عدالت را ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دانست و اظهار داشت: تعیین تکلیف سهام این افراد سه سال معطل مانده است.

وی تصریح کرد: با این حال شرکت سپرده گذاری سه سال تعیین تکلیف سهام این افراد را معطل و بلاتکلیف گذاشته است.

توکلی با انتقاد از این که پول های مردم دست شرکت سپرده گذاری مرکزی مانده است، افزود: با آن که زیرساخت ها مهیاست اما همچنان تعیین تکلیف سهام فوت شدگان اجرایی نشده است.

بر این اساس، پیمان حدادی، دستیار ویژه سهام عدالت رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان اظهار داشت: از ۴۹ میلیون سهامدار عدالت، ظرف ۱۶ سال گذشته، ۳.۵ میلیون نفر فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: تکلیف سهام این ۳.۵ میلیون متوفی سهام عدالت تا پایان شهریور مشخص می‌شود.

حال باید منتظر ماند و دید سهام عدالت فوت شدگان طی چند روز آینده چه سرنوشتی پیدا می کند و وراث این افراد چگونه می توانند از این سهام استفاده کنند.

اگر یارانه جدید دولت برای افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که جزو دهک دهم محسوب می‌شوند حذف شده باشد، از طریق سامانه‌ای که وزارت رفاه اعلام کرده است، اعتراض خود را ثبت کنند و سازمان بهزیستی نیز از طریق وزارتخانه این موضوع را پیگیری کرده است که همه افراد دارای معلولیت مشمول دریافت یارانه دولت باشند.

به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از تجارت‌نیوز، معاون توسعه مدیریت بهزیستی از معلولانی که به دلیل قرار گرفتن در دهک دهم، یارانه‌شان قطع شده است، اما خواهان دریافت آن هستند، خواست از طریق سامانه اعلامی وزارت کار و رفاه نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنند.

مرتضی حسینی، اظهار کرد: اگر یارانه جدید دولت برای افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که جزو دهک دهم محسوب می‌شوند حذف شده باشد، از طریق سامانه‌ای که وزارت رفاه اعلام کرده است، اعتراض خود را ثبت کنند و سازمان بهزیستی نیز از طریق وزارتخانه این موضوع را پیگیری کرده است که همه افراد دارای معلولیت مشمول دریافت یارانه دولت باشند.

وی بیان کرد: در ستاد گزارشی دال بر این موضوع که یارانه جدید افراد دارای معلولیت تحت پوشش حذف شده باشد، شنیده نشده است و اگر در استان‌ها چنین موضوعی وجود دارد افراد در صورت اعتراض، باید اعتراض خود را از طریق سامانه وزارت رفا اعلام کنند.

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی چقدر شد؟

امروز دوشنبه (۲۸ شهریور ۱۴۰۱)، ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به ۸ میلیون ۱۴۸ هزار و۷۸تومان رسید.

شاخص کل بازار بورس نیز با۴۰۹۳واحد کاهش در ارتفاع ۱.۳۷۳.۸۲۳ و شاخص هم  وزن در ارتفاع ۴۰۰.۲۲۵ واحدی قرار گرفته است.

ارزش معاملات امروز بازار بورس۲۸۰۳ میلیارد تومان بود که در نهایت ارزش کل بازار بورس را در رقم ۵۱۶۷ هزار میلیارد تومان قرار داد. 

بیشترین تاثیرگذاری شاخص بازارفارس،کگل،حکشتی،ویاسار،خودرو،فخوز و ذوب بیشترین تاثیرگذاری بر شاخص بازار کگهر،صبا،کزغال،آریا، بپاس، خدیزل و دی است. برخی نمادهای موجود در پرتفوی سهام عدالت در معاملات امروز با کاهش قیمت مواجه شدند.

جدول وضعیت سهام عدالت ۴۹۰ هزار تومانی

نام شرکت سهامی

قیمت پایانی هر سهم

(تومان)

تعداد سهم هر سهامدار 

فارس  ۷۱۰ ۱۱۶۸

شگویا ۹۰۷ ۴۹

شاوان ۱۷۳۳ ۵

دانا ۱۴۷ ۴۵

بنیرو  ۲۴۴ ۳

رمپنا ۱۴۷۸ ۱۴۳

اخابر ۶۷۳ ۲۴۴

کگل ۹۶۳ ۱۰۷

حکشتی‌ ۲۱۸۷ ۸۰

فولاد ۵۱۰ ۲۵۲۰

فولاژ ۷۰۴ ۴۸

فخوز ۲۳۳ ۱۱۶

ساراب ۱۷۲۵ ۹

ورنا ۵۰۷ ۳

حپترو ۴۸۱۰ ۱

کچاد ۱۰۸۲ ۲۳۷

وپست ۴۰۸ ۱۶

مارون ۱۹۱۰۰ ۴۹

شپنا  ۵۶۵ ۴۱۶

شتران ۴۶۸ ۲۶۰۰

شبندر ۷۰۱ ۹۳۰

بسویچ ۱۵۳۶ ۹

وبملت ۲۷۰ ۳۰۵

وبصادر ۱۴۴ ۱۴۲۷

خاور ۲۲۲ ۴۲۰

وتجارت  ۱۴۳ ۱۸۲۲

 فایرا ۱۷۷۴ ۳۲

شراز ۱۲۸۸ ۴

جم ۳۷۷۳ ۴۲

فملی ۵۰۴ ۱۸۴۰

سدشت ۲۷۴۲ ۸

بفجر ۱۶۸۶ ۳۸

وتوصا ۷۴۰ ۱۲

 شبریز ۱۴۲۴ ۴۱

خساپا ۱۸۲ ۳۶

لکما ۷۹ ۲۲

بترانس ۱۸۲ ۳

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران (۲۸ شهریور ۱۴۰۱) ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی دارندگان این سهام به ۸ میلیون و۶۷۲هزار و۷۵۷تومان رسید.

تعداد هرسهم برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام شرکت سهامی

قیمت پایانی هر سهم

(تومان)

تعداد سهم هر سهامدار 

فارس  ۷۱۰ ۲۲۹۲

شگویا ۹۰۷ ۴۷

شاوان ۱۷۳۳ ۴

دانا ۱۴۷ ۱۶

بنیرو  ۲۴۴ ۳

رمپنا ۱۴۷۸ ۱۳۷

اخابر ۶۷۳ ۲۳۹

کگل ۹۶۳ ۱۰۴

حکشتی‌ ۲۱۸۷ ۷۸

فولاد ۵۱۰ ۲۵۲۰

فولاژ ۷۰۴ ۷۳

فخوز ۲۳۳ ۲۹۶

ساراب ۱۷۲۵ ۹

ورنا ۵۰۷ ۳

حپترو ۴۸۱۰ ۱

کچاد ۱۰۸۲ ۱۸۱

وپست ۴۰۸ ۱۶

مارون ۱۹۱۰۰ ۴۷

شپنا  ۵۶۵ ۱۰۰۸

شتران ۴۶۸ ۲۰۹۰

شبندر ۷۰۱ ۹۱۲

بسویچ ۱۵۳۶ ۹

وبملت ۲۷۰ ۲۹۹

وبصادر ۱۴۴ ۱۴۰۰

خودرو ۲۰۴ ۴۷

وتجارت  ۱۴۳ ۱۷۸۸

 فایرا ۱۷۷۴ ۳۱

شراز ۱۲۸۸ ۴

جم ۳۷۷۳ ۴۱

فملی ۵۰۴ ۱۴۷۳

سدشت ۲۷۴۲ ۸

بفجر ۱۶۸۶ ۳۸

وتوصا ۷۴۰ ۱۲

شبریز ۱۴۲۴ ۱۵

خساپا ۱۸۲ ۳۹

لکما ۷۹ ۲۲

بترانس ۱۸۲ ۳

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.