کد خبر : 22319 / /
/

دیروز قیمت هر سکه طلا تمام بهار آزادی با ۱۰۲ هزار تومان افزایش به قیمت ۱۵ میلیون و ۷۷ هزار تومان رسید و قیمت طلا نیز متاثر از قیمت دلار روند صعودی داشت.

قیمت طلا و سکه افزایش یافت. قیمت طلا و سکه روند افزایشی گرفت. قیمت طلا و سکه تحت تأثیر قیمت ارز قرار دارد. قیمت طلا و سکه با افزایش قیمت دلار تحت تأثیر قرار گرفت. برای اطلاع از جدیدترین قیمت طلا و سکه با این خبر همراه باشید.

دیروز قیمت هر سکه طلا تمام بهار آزادی با ۱۰۲ هزار تومان افزایش به قیمت ۱۵ میلیون و ۷۷ هزار تومان رسید و قیمت طلا نیز متاثر از قیمت دلار روند صعودی داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا دیروز نیز روند افزایشی گرفت و تاثیر معاملات آزاد بازار دلار بر قیمت طلا، قیمت سکه تمام بهار آزادی را در کانال ۱۵ میلیون تومان نگه داشت. این در حالی است که قیمت انس جهانی طلا بدون افزایش، هر انس یک هزار و ۶۴۳ دلار است و این نشان می‌دهد در حال حاضر روند افزایشی قیمت طلا متاثر از بازار داخلی و قیمت دلار پیش می‌رود.

سکه طرح جدید با ۱۰۲ هزار تومان افزایش نسبت به روز شنبه با قیمت ۱۵ میلیون و ۷۷ هزار تومان در بازار معامله شد.  هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز با ۹۷ هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. هر مثقال طلا نیز در بازار معاملات با ۴۰ هزار تومان افزایش به قیمت پنج میلیون و ۸۷۲ هزار تومان در بازار معاملات تهران رسید. نیم سکه و ربع سکه نیز با ۳۵ و ۲۰ هزار تومان افزایش قیمت، به ترتیب به قیمت هشت میلیون و ۲۳۵ تومان و پنج میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسیدند. قیمت سکه گرمی نیز امروز به تبعیت از سایر بازارها با افزایش ۱۰ هزار تومانی با قیمت سه میلیون و ۶۰ هزار تومان معامله شد.

دیروز فعالان بازار طلا حجم تقاضا برای بازار را همانند روزهای گذشته در رکود عنوان کردند اما تاثیر نرخ دلار بر قیمت طلا را بدور از سایر سیگنال‌های بازار عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا دانستند. هر چند در روزهای گذشته تحلیلگران بازار، روند قیمت طلا را متاثر از اخبار سیاسی و مذاکرات هسته‌ای برجام  چندان مساعد پیش‌بینی نکرده بودند اما اخبار حوادث و ناآرامی‌های شب گذشته زندان اوین را نمی‌توان بر قیمت طلا و دلار نادیده گرفت.

به اعتقاد فعالان بازار، طلا و دلار قدرت نقد شوندگی بالایی دارند و درشرایط فعلی سرمایه‌گذاری در این بازارها نسبت به سایر بازارها ریسک کمتر و امنیت بیشتری دارد و شاید در روزهای آینده با توجه به وضعیت اجتماعی و اخبار سیاسی شاهد سرازیر شدن بخشی از سرمایه‌های مردم و داغ شدن بازار طلا و دلار باشیم.

قیمت طلا و سکه با ثبات می‌ماند

حمید رضا جیهانی کارشناس بازارهای مالی در پاسخ به پیش‌بینی آینده بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: الان همه چیز به اخبار سیاسی مربوط می‌شود. بازار طلا به این دسته خبرها واکنش نشان می‌دهد. هر چند تاثیر قیمت دلار نیز مستقیما با قیمت طلا مرتبط است.

او با اشاره به این‌که بازار آرامی را در روزهای آینده خواهیم داشت یادآور شد: در حال حاضر قیمت انس جهانی طلا شرایط باثباتی دارد و به نظر می‌رسد قیمت دلار نیز با توجه به تلاش‌های دولت نوسان زیادی نداشته باشد و باطبع قیمت طلا هم با ثبات خواهد ماند.

همچنین کشتی‌آرا کارشناس طلا و جواهر درباره پیش‌بینی روزهای پیش‌رو قیمت طلا به تجارت‌نیوز گفت: روند جهانی طلا در روزهای پیش رو به نظر کاهشی نمی‌آید و علت هم این است که بازارهای نفتی دستخوش تغییراتی است، نرخ تورم جهانی  رو به افزایش است و بالا رفتن تورم در جهان و کاهش ارزش دلار باعث خواهد شد که قیمت جهانی طلا افزایش پیدا کند.

او افزود: در ابتدای سال جاری قیمت انس جهانی در محدود دو هزار دلار و ۱۹۰۰ دلار بوده بنابراین شرایط بهتر و با کاهش همراه شد اما این روزها  به نظر می‌آید با توجه به معادلات نفتی و بالارفتن ارزش سهام در بازارهای جهانی روند قیمت طلا کاهشی نباشد. هر چند علاوه بر قیمت انس جهانی طلا به تاثیر قیمت دلار بر قیمت طلا باید توجه کرد.

پیش‌بینی جدید قیمت طلا و سکه در روزهای آینده

بازار طلا و سکه دیروز همراه با افزایش قیمت دلار، وارد فاز صعودی شدند، به طوری هر قطعه سکه امامی دوباره وارد کانال ۱۵ میلیون تومان شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هرگرم طلای ۱۸عیار دیروز در بازار تهران با افزایش ۰.۸۵ درصدی، یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. هر مثقال طلا نیز افزایش ۰.۸۸ درصدی را تجربه کرد و به قیمت ۵ میلیون و ۸۶۶ هزار تومان افزایش یافت.

این در شرایطی است که سکه امامی در بازار، با افزایش ۱۰۱ هزار تومانی، ۱۵ میلیون و ۷۴ هزار تومان نرخ‌گذاری شد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم هم ۱۴ میلیون و ۴۹ هزار تومان معامله شد که ۴۲ هزار تومان رشد را تجربه کرده است. نیم‌سکه بهار آزادی نیز در قیمت ۸ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان معامله شد که قیمت آن ۳۵ هزار تومان رشد یافت.

همچنین ربع‌سکه به قیمت ۵ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسید که ۲۰ هزار تومان گران شد. در عین حال، هر سکه گرمی به قیمت ۳ میلیون و ۶۰ هزار تومان معامله شد که قیمت آن ۱۰ هزار تومان گران شد.

بنا به این گزارش، افزایش قیمت طلا و سکه در بازار در حالی رخ داده که در حال حاضر این بازار در رکود خرید و فروش قرار دارد، اما تحلیلگران معتقدند که دلار تأثیر خود را روی بازار طلا و سکه گذاشته است.

کارشناسان عنوان می‌کنند در حال حاضر قیمت اونس جهانی طلا در وضعیت باثباتی قرار دارد و به نظر می‌رسد قیمت دلار نیز با توجه به تلاش‌های دولت، نوسان زیادی نداشته باشد و به‌تبع قیمت طلا هم با ثبات خواهد ماند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.