کد خبر : 22589 / /
/

قیمت انواع گوشت قرمز در چهارم آبان ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

قیمت گوشت یکی از مهم‌ترین موضوعات اقتصادی کشور است. زیرا گوشت یکی از کالاهای اساسی است و مردم ما با قیمت گوشت سر و کار زیادی دارند. قیمت گوشت در فضای تورم و گرانی افزایش می‌یابد. بسیاری از کارشناسان، پایه حقوق افراد را به تناسب قدرت خرید آنها در برابر قیمت گوشت، می‌سنجند. قیمت گوشت مدتیست روند افزایشی به خود گرفته و برخی از این اتفاق تحت فشار قرار گرفته‌اند.

قیمت گوشت امروز 5 آبان 

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.

به گزارش مشرق، قیمت انواع گوشت قرمز در چهارم آبان ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

قیمت  گوشت

 قیمت گوشت |  ذخیره دام زنده کاهش یافته است

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان گوشت گوسفندی استان تهران اظهار داشت: همه ساله در آغاز فصل پاییز و ماه‌های مهر و آبان با کاهش دمای هوا و افزایش مصرف پروتئین، تا حدودی شاهد افزایش قیمت گوشت هستیم که امسال کمتر شدن ذخیره دام زنده و افزایش قیمت آن نیز مزید بر علت شده است.

جهش قیمت گوشت صحت ندارد/ ذخیره دام زنده کاهش یافته است 

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان گوشت گوسفندی استان تهران، در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط به افزایش قیمت گوشت قرمز گفت:گوشت قرمز در اوایل هفته با افزایش قیمت جزئی روبرو بوده است و خبر جهش اعلامی در برخی رسانه‌ها در تهران صحت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: همه ساله در آغاز فصل پاییز و ماه‌های مهر و آبان با کاهش دمای هوا و افزایش مصرف پروتئین تا حدودی شاهد افزایش قیمت گوشت هستیم  که امسال کمتر شدن ذخیره دام زنده و افزایش قیمت آن نیز مزید بر علت شده است.

وی در پاسخ به ادعای فعالان تشکل‌های دامپروری مبنی بر ثبات قیمت دام زنده، و وجود دام مازاد در کشور گفت: ما این روزها با افزایش قیمت دام زنده مواجه بوده‌ایم. بره نری که پیش از این با قیمت ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان معامله می شد امروز در شهر، بالغ بر ۸۵ هزار تومان قیمت دارد. این افزایش قیمت در مناطق دام خیز ما نیز به همین نسبت مشهود است.

ملکی در رابطه با قیمت روز گوشت گوسفندی در بازار تهران گفت: امروز اول آبان ماه در میدان بهمن گوشت شقه گوسفندی با قیمت ۱۷۰ تا ۱۷۵ تومان به دست مغازه دار می‌رسد و مغازه‌دار می‌‌تواند با منظور کردن ۱۰ الی ۱۵ درصد سود، گوشت را عرضه کند.

رییس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان گوشت گوسفندی استان تهران در ارتباط با نظارت بر قیمت عرضه گوشت در قصابی‌ها و مراکز عرضه تصریح کرد: این موضوع مربوط به بازرسی اتاق اصناف و تعزیرات است. در صورتی که کسی با گزارش تخلف یکی از زیرمجموعه‌های ما به اتحادیه مراجعه کند، ما حتما با مورد متخلف برخورد کرده و با بررسی قیمت فاکتور خرید، قیمت عرضه گوشت را مشخص می کنیم. 

گفتنی است، ۷۵۰ مرکز عرضه دارای پروانه عضو اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان گوشت گوسفندی تهران هستند.                                 

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، سید حسین اعرابی با اشاره به قیمت عرضه مرغ گرم و منجمد گفت: هم‌اکنون مرغ گرم با قیمت ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ منجمد با نرخ ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان در میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود.

او تصریح کرد: همچنین قیمت گوشت منجمد گوساله سردست ۱۱۰ هزار تومان، ران ۱۲۰ هزار تومان، قلوه‌گاه ۹۰ هزار و ۵۰۰ و همچنین قیمت گوشت گوسفند منجمد ران ۱۱۰، سردست ۱۰۰، راسته ۱۱۰ و قلوه‌گاه ۷۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

معاون بازرگانی سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با بیان اینکه هیچ محدودیتی جهت عرضه اقلام اشاره شده وجود ندارد، گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به میادین میوه و تره‌باره اقلام خود را تهیه کنند.

معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دلیل افزایش هزینه‌های تولید مرغ و برای استمرار تولید، قیمت مصوب مرغ از ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان به ۶۳ هزار تومان افزایش یافت.

محسن شیراوند معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دلیل افزایش هزینه‌های تولید مرغ و برای استمرار تولید، قیمت مرغ از ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان به ۶۳ هزار تومان افزایش یافت.

قیمت ۶۳ هزار تومانی برای مرغ مصوبه ستاد تنظیم بازار بوده و به تایید معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی هم رسیده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار تهران هم در این باره گفت: قیمت مرغ گرم از امروز در میادین تره‌بار تهران ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می‌شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.