کد خبر : 22813 / /
/

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت پراید دچار نوسان شده است. قیمت پراید و خودرو ایرانی در رکود قرار دارد. قیمت پراید تا اوایل زمستان 20 درصد بالا می رود. قیمت پراید تحت تأثیر اخبار سیاسی قرار دارد. آخرین اخبار قیمت پراید را در اینجا بخوانید.

اخبار سیاسی ناامیدکننده بازار خودرو را مجددا ملتهب کرده است. اما این التهاب به گونه‌ای نبود که رکود از بازار خارج شود. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند خودرو در روزهای آینده با افزایش قیمت همراه می‌شود.

 قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

قیمت پراید

قیمت پراید

قیمت پراید

قیمت پراید

برخلاف نوسانات قیمتی که خودروها در بازار تجربه کردند، اما پراید ماه‌هاست که با ثبات قیمت همراه شده است. برای مثال، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما در این چند روز، با نوسان قیمتی زیادی همراه شد. این خودرو هم‌اکنون در سطح ۶۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

خودرو دنا معمولی هم امروز صبح مانند روزهای گذشته با قیمت ۴۱۴ میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که این خودرو طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شد.

اما پژو پارس اتوماتیک مدت‌هاست که دچار تغییر قیمتی نشده و مانند روزهای گذشته، این خودرو در قیمت ۴۸۷ میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

قیمت پراید | قیمت خودروهای پرطرفدار

اما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح چهارشنبه هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز برخلاف روز گذشته، یک میلیون تومان گران شد و حالا ۳۱۲ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۶۶ میلیون تومان ثابت ماند.

قیمت پراید | پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر اخبار سیاسی ناامید کننده نظیر احتمال عدم توافق در برجام و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، بازار خودرو را ملتهب کرده است.

او افزود: پیش از این خریداران منتظر خودروهای وارداتی بودند. اما با توجه به کسری بودجه دولت و چاپ پول در سال‌های گذشته، انتظارات تورمی در بازارها بالا رفته و مردم سرمایه‌های خود را روانه بازارهایی همچون بازار خودرو کردند.

این کارشناس صنعت خودرو در آخر تاکید کرد: البته پیش‌بینی می‌شود که در روزهای آینده هم رکود این بازار را ترک نکند و همچنین روند افزایش قیمت خودرو ادامه داشته باشد.

البته پیش از این نیز، اسد کرمی، نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار همچنان در رکود است. در بازار خودروهای داخلی، برخی از خودروها در چند روز اخیر گران شده و به ندرت خرید و فروش می‌شوند.

نایب‌رئیس اتحادیه توضیح داد: اما سطح معاملات در بازار خودروهای خارجی بسیار پایین است و قیمت‌ها نیز در چند روز اخیر با افزایش همراه شد. اکثر خریداران خودروهای خارجی، برای سرمایه‌گذاری به سمت این خودروها می‌روند و برای مصرف آن‌ها را خریداری نمی‌کنند.

او افزود: اگر بازار به روند کنونی خود ادامه دهد، خودروهای داخلی با جهش قیمت همراه می‌شوند. اما به نظر می‌رسد بازار خودروهای خارجی در هفته‌های آینده هم با نوسانی همراه نشود. البته به نظر می‌رسد در هفته‌های آینده هم رکود همچنان در بازار خودرو جولان دهد.

پژو 405 و سمند به زیر 10 میلیون تومان می‌رسد| نیم قرن با اقتصاد ایران

نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با اقتصاد ایران ارتباط پیدا می‌کنند.شرایط فعلی اقتصادی ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد.

ما در این بخش تلاش داریم اخبار و گزارش‌های اقتصادی را به گونه‌ای به تصویر بکشیم تا مخاطب با مطالعه آنها به شناخت نسبی از اوضاع اقتصادی ایران دست یابد.« اقتصادنیوز » از آبان 1399 هر روز اقدام به انتشار اخبار و گزارش‌های اقتصادی همان روز سال‌های 1350، 1360، 1370، 1380 و 1390 کرد.

پارسال نیز هر روز در بخش «نیم قرن با اقتصاد ایران» اخبار همان روز در سال‌های اول هر دهه در نیم قرن گذشته را منتشر کردیم.در ابتدای قرن پانزدهم با استفاده از اخبار و گزارش‌های روزنامه‌های «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» هر روز روایتی اختصاصی از اقتصاد ایران و جهان در سال‌های 1352، 1362، 1372، 1382 و 1392 تقدیم مخاطبان می‌شود.

11 آبان 1362؛ طرح‌های توزیع سیگار در ستاد بسیج اقتصادی بررسی می‌شود

مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت دخانیات گفت: طی سال‌جاری 17 میلیارد نخ سیگار خارجی وارد شده و مذاکراتی برای ورود 3 میلیارد دیگر نیز در جریان است.

محمدتقی منجذبی، میزان تولید، توزیع، توسعه و احداث کارخانجات جدید تولید سیگار و تنباکو را تشریح کرد و گفت: در سال 56 تولیدات داخلی حدود 13.4 میلیارد نخ بود که این مقدار در سال 61 به 13.6 میلیارد نخ رسید.

ازسوی دیگر در 6 ماه اول سال جاری این تولیدات به 6 میلیارد رسید، ولی در 6 ماه دوم به خاطر دو شیفته شدن کارخانجات، تولیدات از 50 میلیون نخ سیگار به 63 میلیون افزایش یافت و امید می‌رود که تا پایان سال‌جاری این میزان به روزانه 90 میلیون نخ برسد.

وی سپس در مورد ورود سیگار خارجی با بیان اینکه مقدار آن در سال 56 حدود 11.6 میلیارد و در سال 61 حدود 12.4 میلیارد بود، گفت: در سال جاری حدود 17 میلیارد نخ سیگار خارجی از کشورهای بلغارستان، سوئد و چند کشور دیگر خریداری شده و مذاکراتی هم برای خرید 3 میلیارد نخ سیگار در جریان است.

البته پیش بینی می‌شود که طی این مدت تولید داخلی به 12 میلیارد نخ برسد که با دو شیفته شدن کارخانجات انتظار می‌رود این مقدار بر 15 میلیارد نخ بالغ شود.

مدیرعامل دخانیات با اشاره به مساله توزیع سیگار گفت: در تهران ما کلا 300 عامل فروش سیگار داریم که هر کدام 30 عامل جزء را دربرمی‌گیرد. در این رابطه تعدادی از عاملان فروش به تعهد خود مبنی‌بر توزیع عادلانه و  عدم گرانفروشی توجه نکردند و باعث ایجاد صف‌های طولانی شدند که در این زمینه علاوه‌بر قطع سهمیه متخلفان دادگاه ویژه امور صنفی و دادگاه های انقلاب نیز به کار این گونه اشخاص رسیدگی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه از ائمه جمعه و جماعات خواهیم خواست تا مردم را ارشاد کرده و آنها را از استفاده این ماده مضر بر حذر دارند، گفت: به زودی کمیته‌ای متشکل از نمایندگان وزارت کشور، بازرگانی، دخانیات و دادستان انقلاب اسلامی تشکیل خواهد شد تا طرح‌های مختلف توزیع را پس از تهیه و بررسی به ستاد بسیج اقتصادی ارائه دهند.

11 آبان 1382؛ قیمت پژو 405 به 6 میلیون و سمند به 9 میلیون تومان کاهش می‌یابد

مدیرعامل ایران خودرو گفت: کاهش قیمت محصولات این شرکت مقطعی نیست و همچنان ادامه خواهد یافت.

دکتر منطقی افزود: برنامه گسترده‌ای برای حذف هزینه‌های اضافی تولید و تهیه شده و در دست اجراست که براساس آن قیمت پژوی GLX 405 سال 84 به 6 میلیون تومان برسد.

وی اضافه کرد: در همین راستا قیمت پژو 206 به کمتر از 10 میلیون تومان خواهد رسید.

مدیرعامل ایران خودرو خاطرنشان کرد: در نظر است هم مدل خودروی سمند با نام‌های «کار»، «لوکس» و «سوپر» تولید و عرضه شود که طراحی آن در دست اجراست.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: در راستای کاهش قیمت‌ها، قیمت پژو 405 در سال آینده به 8.5 تا 9 میلیون تومان کاهش خواهد یافت.

منطقی اظهار کرد: انقلاب در قیمت خودروها همانگونه که سال گذشته رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران وعده کرده بود، تحقق خواهد یافت.

11 آبان 1392؛ قیمت خودروهای داخلی 10 آبان

قیمت پراید

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.