کد خبر : 23357 / /
/

حتما چالش برانگیزترین اتفاقاتی که حول ستاره های حاضر در بازی های جام جهانی می افتد، حضور یا عدم حضور آن در ترکیب اصلی تیم هاست که حرف و حدیث های فراوانی به همراه خواهد داشت و در تیم ملی ایران، مهدی طارمی می تواند از آن دسته ستاره هایی باشد که هر حرکت او در حال ثبت در لنز دوربین های حاضر در محل برگزاری مسابقات است چه برسد به حضور یا غیبت او در ترکیب اصلی تیم ملی.

 

 

حضور و یا عدم حضور مهدی طارمی در اولین ترکیب تیم ملی در جام جهانی را می توان یکی از چالش های بزرگ کارلوس کی روش دانست.

به گزارش رکنا، حتما چالش برانگیزترین اتفاقاتی که حول ستاره های حاضر در بازی های جام جهانی می افتد، حضور یا عدم حضور آن در ترکیب اصلی تیم هاست که حرف و حدیث های فراوانی به همراه خواهد داشت و در تیم ملی ایران، مهدی طارمی می تواند از آن دسته ستاره هایی  باشد که هر حرکت او در حال ثبت در لنز دوربین های حاضر در محل برگزاری مسابقات است چه برسد به حضور یا غیبت او در ترکیب اصلی تیم ملی.

 

ستاره ایرانی تیم پورتو پرتغال در دو سه سال اخیر افتخارات فراوانی را به نام خود زده و به نوعی خود را به عنوان یکی از مهم ترین بازیکنان تیم (هم باشگاهی و هم ملی) معرفی کرده است. بازیکنی که حالا یکی از مهم ترین چالش های کارلوس کی روش برای حضور در ترکیب تیم ملی ایران است، اینکه دقیقا چه زمانی می توان بهترین فرم طارمی را در زمین دید و طبیعتا از آن برای نتیجه گیری استفاده کرد.

طبیعی است که درخشش این مهاجم باعث شده تا حتی فکر نیمکت نشین شدن او به ذهنمان هم خطور نکند اما باید گفت قطعا یکی از پلان های کارلوس کی روش برای حضور موفقیت آمیز تیم ملی در سه دیدار پیش رو همین است یعنی استفاده از بهترین فرم مهدی طارمی در میدان.

در این باره نباید فراموش در دیدارهای مهمی همچون بازی برابر مراکش در اولین دیدار جام جهانی قبلی، مهدی طارمی بازی را از روی نیمکت آغاز کرد اما پس از حضور در میدان توانست بازی فوق العاده ای از خود به نمایش بگذارد و یکی از عوامل پیروزی تیم ملی در آن دیدار لقب بگیرد. اتفاقا چندی پیش و در دیدار تدارکاتی تیم برابر اروگوئه، مهاجم تیم ملی جز بازیکنان اصلی حاضر در میدان نبود اما در نیمه دوم و بلافاصله پس از حضور در زمین توانست زهر خود را بریزد و گل سه امتیازی ایران را به زیبایی وارد دروازه حریف کند.

به این ترتیب باید گفت حضور مهدی طارمی در ترکیب اصلی تیم ملی در بازی های جام جهانی هرگز گارانتی نشده و از نظر کارلوس کی روش هر زمانی که او بتواند برای تیم مثمرثمر باشد از این ستاره استفاده خواهد کرد. برای اثبات این نظریه می توان به تصمیم مرد پرتغالی درباره پوزیشن مهدی طارمی در ترکیب تیم ملی اشاره کرد که حتی زمانی که او به عنوان یکی از نفرات اصلی هم پا به میدان می گذارد، ممکن است از همان ابتدای بازی به عنوان یک وینگر بازی را آغاز می کند و این یعنی اینکه کارلوس کی روش نه به واسطه نام این ستاره و نه به خاطر درخشش او در اروپا به وی میدان نمی دهد بلکه مهم ترین نکته برای او به کار آمدن نفر مورد نظر در بازی است حتی اگر قرار است نام نفر مورد نظر ستاره ای باشد به نام مهدی طارمی

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.