کد خبر : 23722 / /
/

طناز طباطبایی دارای مدرک کارگردانی تئاتر از دانشگاه آزاد می باشد. طناز طباطبایی دوره های بازیگری خود را در آموزشگاه های بازیگری گذراند. مطرح شدن طناز طباطبایی با بازی در سریال میوه ممنوعه شروع شد.

ویدئویی از حرکات عجیب طناز طباطبایی در فضای مجازی با واکنش های متفاوتی رو به رو شده است. فیلمی از حرکات موزون پشت فرمان طناز طباطبایی در فضای مجازی منتشر شده است که حواشی زیادی برای این بازیگر داشته است که البته با توجه به نوع فیلمبرداری گفته می شود. طناز طباطبایی دارای مدرک کارگردانی تئاتر از دانشگاه آزاد می باشد. طناز طباطبایی دوره های بازیگری خود را در آموزشگاه های بازیگری گذراند. مطرح شدن طناز طباطبایی با بازی در سریال میوه ممنوعه شروع شد.

 

نام اصلی : طناز طباطبایی

متولد : 20 اردیبهشت 1362 تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی کارگردانی تئاتر

سالهای فعالیت : 1379 تاکنون

قد : 162 سانتیمتر

بیوگرافی کامل طناز طباطبایی

طناز طباطبایی متولد20 اردیبهشت 1362 در تهران بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر اهل ایران است.

طناز طباطبایی فارغ التحصیل کارشناسی کارگردانی تئاتر از دانشگاه آزاد تهران مرکز است.

طناز طباطبایی بسیار اهل خانه و خانواده است ، مادرش را بسیار دوست دارد و به او شدیدا وابسته است ، تنها خواهر کوچکتر او لیلا نام دارد و به خواهرش خیلی علاقه مند است ، خواهر طناز طباطبایی در سینما هیچ فعالیتی ندارد ، بلکه شغل اصلی او مترجمی زبان است.

طناز طباطبایی

پدر طناز طباطبایی در عرصه تجارت آدم بسیار موفقی است و در زمینه ی موسیقی نیز فعالیت دارد ، طناز کارگردانی تئاتر خوانده ، با موسیقی آشنایی دارد و گیتار می زند ، مدتی هم کار نقاشی می کرد و کم و بیش نزد پدرش در عرصه بازرگانی فعالیت می کند.

در سال 1379 در کلاس های آزاد بازیگری هیوا شرکت کرد ، هنوز یک ماه نرسیده بود که برای بازی در سریال ذبیح انتخاب شد و اولین بار جلوی دوربین رفت.

طناز طباطبایی و شروع بازی در سینما

در سال 1383 وقتی 21 ساله بود در فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا به کارگردانی رسول صدر عاملی دیده شد و با سریال میوه ممنوعه در سال 85 با نقش غزاله شهرت اش شروع شد.

بهترین بازیگر کمدی

در سال 88 برای بازی در فیلم صداها جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن را از جشن منتقدان گرفت و با سریال پرانتز باز برنده جایزه بهترین بازیگر کمدی تلویزیون شد.

طناز طباطبایی

وضعیت ازدواج و همسر طناز طباطبایی

قبلا بر این باور بودم که ازدواج باعث محدودیت فعالیت هنری ام شده و باعث می شود یک مرحله به عقب برگردم ولی حالا به زندگی فکر می کنم.

از وقتی سی سالگی را رد کردم بیشتر آرام شدم و به زندگی فکر می کنم البته اینکه بروی بگردی شوهر خوشتیب و پولدار پیدا کنی را قبول ندارم و همان نگاه ازدواج سنتی را بیشتر می پسندم.

رفیق با معرفتی است

در رفاقت فوق العاده صبور و همراه است.

وفاداری را نسبت به دوستانش به حد کمال می رساند تا جایی که در خوشی و ناخوشی آنها را ترک نمی کند و برای خوشحال کردنشان کم نمی گذارد.

نسبت طناز با بهنوش طباطبایی

خانوم طباطبایی بجز بازیگری در عرصه موسیقی نیز دستی بر آتش دارد و گیتاز میزند در کنار این نقاشی هم می کند ، او هیچ نسبتی با بهنوش طباطبایی و مرحوم علی طباطبایی ندارد.

طناز طباطبایی

سادگی در پوشش

قبل از هر چیزی مهم ترین نکته راحتی با آن لباس است. من هیچ وقت هم طراح خاصی برای همه لباس هایم نداشتم. خودم را خوب می شناسم و می دانم چه بپوشم بیشتر بهم می آید و طرفدار جدی سادگی هستم.

جنجال بارداری و چاقی طناز

خانم طباطبایی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد ، اما انتشار عکسی از اضافه وزن او (عکس پایین) شائبه حاملگی اش را منتشر کرد که صحت ندارد و خبر دروغ فضای مجازی می باشد.

طناز طباطبایی

لجبازی سالی یکبار

دوستانش می گویند شاید در سال یک یا نهایت دوبار طناز لجباز می شود اما خودش معتقد است این لجبازی بسته به شرایط گاهی پر رنگ و ادامه تر هم می شود.

طناز طباطبایی

جشنواره فجر 38

او سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سی و هشتمین جشنواره فجر را برای فیلم شنای پروانه دریافت کرد.

طناز طباطبایی

گفتگو با طناز طباطبایی

از خانواده ات بگو؟

خانواده‌ای دارم کـه همیشه بـه مـن چند گزینه می‌دهند و می‌گویند انتخاب کن و هیچ‌گاه دست و پایم را برای انجام کاری نمی‌بندند. پدرم پس از انتخاب این راه بـه مـن گفت :دوست ندارم تـو از کوچه و بازار بازیگر شوی. دوست دارم تحصیلات آکادمیک داشته باشی و تصمیم گرفتم در دانشگاه کارگردانی نمایش و تئاتر بخوانم.

روحیه و علایق خودتان چطور است؟

دوستان اندک و گزیده‌ای دارم. بـه روانشناسی عشق می‌ورزم. انسان دلیر و آینده نگری هستنم و از زندگی عادی کینه دارم. در اوقات فراغت خود بـه گالری‌هـای عکس و نقاشی می‌روم، همینطور فیلم تماشا می‌کنم و کتاب می‌خوانم. زیاد آدم معاشرتی نیستم. منطق خاص خودم را دارم و براساس آن عمل می‌کنم،‌ حالا می‌خواهد بقیه خوششان بیاید یا نیاید و کمی عصبی هستم.

آیا طناز طباطبایی در انتخاب لباس حساس است؟

قبل از هر چیزی مهم‌ترین نکته اسانی با آن لباس اسـت. مـن هیچوقت هم طراح خاصی برای همه ی لباس هایم نداشتم. خودم را خوب می شناسم و می‌دانم چـه بپوشم بیشتر بهم می‌آید و طرفدار جدی سادگی هستم. روی حساب همه ی این‌ها انتخاب هایم را خودم انجام می‌دهم و از طراح هـای مختلف کـه کارهای متفاوتی دارند خرید می کنم.

ولی همیشه در همه ی آنها یک ویژگی بوده کـه بـه مدل و سبک و سلیقه مـن نزدیک بوده. مـن در مورد مد و لباس برخلاف خیلی ها کـه برندباز هستند و برند برای شان مهم اسـت ، این چیزها اهمیت ندارد و تنها مهم این اسـت لباسم ساده باشد و بتواند مدت زمان طولانی ازآن زیاد استفاده کنم. یعنی اینطوری نباشد کـه یکبار بپوشم و بعد در کمد خاک بخورد. مـن دوست دارم یک دست لباس را بارها بپوشم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.