کد خبر : 24700 / /
/

در این فهرست تاریخی علی دایی از کشورمان که در عرصه بازیهای ملی با ۱۰۹ گل زده دومین مرد گلزن است به خاطر زدن گلهای اندک در بازیهای مجموع ملی و بین المللی باشگاهی تا رده هشتم این فهرست سقوط کرده است.

علی دایی در روزهای اخیر با حواشی بی سابقه ای مواجه شد. علی دایی در این مدت به دلیل برخی اظهارنظرها و رفتارهای غیر متعارف مغازه اش پلمپ شد. علی دایی حتی روز گذشته هنگام سفر به یکی از کشورهای عربی برگردانده شد. علی دایی حالا رکوردهای فوتبالش اش هم در حال شکسته شدن است.

علی دایی که آقای گل جهان بود در این روزهای آشفته اش از پلمب مغازه ها تا اتفاق عجیب برای زن و دخترش در سفر دبی ! کافی نبود که حالا مشخص شده است رکوردهایش درحال شکسته شدن است و خیلی زود از رتبه برتر سقوط کرده است.

رکورد علی دایی شکسته شد

در این فهرست تاریخی علی دایی از کشورمان که در عرصه بازیهای ملی با ۱۰۹ گل زده دومین مرد گلزن است به خاطر زدن گلهای اندک در بازیهای مجموع ملی و بین المللی باشگاهی تا رده هشتم این فهرست سقوط کرده است.

۱۰ گلزن برتر بازی های ملی و باشگاهی بین المللی را با هم مرور می کنیم:

۱- کریستیانورونالدو ۲۷۰ گل مجموع، ۱۱۸ گل ملی، ۱۵۲ گل باشگاهی بین المللی

۲- لیونل مسی ۲۴۵ گل مجموع، ۹۸ گل ملی، ۱۴۷ گل باشگاهی بین المللی

۳- روبرت لواندوفسکی ۱۷۸ گل مجموع، ۷۸ گل ملی، ۱۰۰ گل باشگاهی بین المللی

۴- گرد مولر ۱۳۷ گل مجموع، ۶۸ گل ملی، ۶۹ گل باشگاهی بین المللی

۵- نیمار ۱۳۶ گل مجموع، ۷۷ گل ملی، ۵۹ گل باشگاهی بین المللی

۶- کریم بنزما ۱۲۸ گل مجموع، ۳۷ گل ملی، ۹۱ گل باشگاهی بین المللی

۷- رائول ۱۲۳ گل مجموع، ۴۴ گل ملی، ۷۹ گل باشگاهی بین المللی

۸- علی دایی ۱۲۲ گل مجموع، ۱۰۹ گل ملی، ۱۳ گل باشگاهی بین المللی

۹- فرانس پوشکاش ۱۲۲ گل مجموع، ۸۴ گل ملی، ۳۸ گل باشگاهی بین المللی

۱۰- لوییس سوارز ۱۲۱ گل مجموع، ۶۸ گل ملی، ۵۳ گل باشگاهی بین المللی

 گفتگو با علی دایی بعد از ماجرای سفر

اولین مصاحبه علی دایی بعد از بازگردانده شدن هواپیمایش به مقصد یک کشور عربی | دروغ می گویند قصد سفر به امریکا نداشتند

علی دایی در خصوص ممنوع الخروجی همسر و فرزندش بیان کرد: همان طور که من پس از سفر ترکیه در فرودگاه امام(ره) متوجه ممنوع‌الورودی خودم شدم و گذرنامه‌ام ضبط شد، اگر همسرم مشکل ممنوع‌الخروجی داشت، پلیس کنترل گذرنامه فرودگاه پاسپورتش را ضبط و اجازه سوار شدن به هواپیما و خروج از مرز هوایی را به او نمی‌دادند.

ممنوع الخروجی چهره‌های برجسته ورزشی و هنری ایران و برخی از اعضای خانواده‌های آنها در پی بروز ناآرامی‌های چندماه اخیر، تصمیمی است که از سوی نهادهای قضایی به طور رسمی تایید شده اما خیلی از آنها قبل از برخورد ضابط قضایی هنگام خروج از مرز هوایی، از وجود چنین تصمیمی درمورد خود اظهار بی‌اطلاعی کردند و در واقع غافلگیر شدند.

طی ماه‌های گذشته یکبار ضبط پاسپورت علی دایی چهره برجسته تاریخ فوتبال ایران و جهان با دستور مقام قضایی در فرودگاه، خبرساز شده بود که پس از مدت کوتاهی خبر استرداد گذرنامه آقای گل سابق فوتبال ملی جهان منتشر شد.

اما امروز یکبار دیگر نام دایی ، بدلیل ممانعت از خروج خانواده‌اش آن هم به آن شکل خاص مورد توجه قرار گرفت و خیلی سریع به تیتر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی بدل شد. حالا کمتر ایرانی وجود دارد که از نحوه بازگرداندن هواپیمای حامل همسر و دختر دایی مطلع نشده باشد.

علی دایی در مورد جزئیات و دلایل این اقدام گفت‌وگو کرده است.

موضوع پیاده کردن همسر و دخترتان از هواپیمای ماهان که عازم دوبی بود، باعث بروز حرف و حدیث‌های بسیاری شد. چه اتفاقی مخصوصا پیش از سفر برای خانواده شما رخ داد؟

ببینید، ما که علم غیب نداریم تا پیش از حضور در فرودگاه متوجه بشویم اجازه خروج از کشور را داریم یا خیر. همسر من به همراه دخترم امروز صبح به فرودگاه رفتند و پس از تحویل بار و عبور از گیت بازرسی، پیش از سوار شدن به هواپیما پس از چک کردن گذرنامه و خوردن مهر قانونی و دریافت مجوز قانونی خروج از کشور از قسمت کنترل گذرنامه پلیس فرودگاه عبور کردند و سوار هواپیمای ماهان که عازم 

یکی از خبرگزاری‌های رسمی کشور جزییاتی در خصوص این موضوع که همسرتان با حکم قضایی ممنوع‌الخروج بوده را منتشر کرده است؟

اصلا و ابدا چنین موضوعی صحت ندارد. این که همسر بنده ممنوع‌الخروج بوده و باید پیش از اقدام به سفر این مطلب را اطلاع می‌داده کذب محض است. نه برای من نه برای همسرم تا امروز از قوه‌قضائیه ابلاغ یا SMS  با این مضمون که ممنوع‌الخروج هستیم، نیامده است. همسرم طبق تمام قوانین جمهوری‌اسلامی برای سفر به خارج از کشور اقدام کرد و مثل همه مردم پشت باجه کنترل گذرنامه پلیس ایران در فرودگاه ایستاد و پس از تأیید مجوز خروجی قانونی اقدام به سوار شدن به هواپیما کرد.

بناب

ببینید، همان طور که من پس از سفر ترکیه در فرودگاه امام(ره) متوجه ممنوع‌الورود بودن خودم شدم و گذرنامه‌ام ضبط شد، اگر همسرم مشکل ممنوع‌الخروجی داشت، پلیس کنترل گذرنامه فرودگاه گذرنامه‌اش را ضبط و اجازه سوار شدن به هواپیما و خروج از مرز هوایی را به او نمی‌دادند.

همچنین عنوان شده که گویا همسر و دخترتان قصد سفر به آمریکا از طریق دوبی را داشته‌اند؟

این هم کذب محض و دروغی است که عنوان کرده‌اند. بلیت‌های همسر و دخترم موجود است و مردم می‌توانند تاریخ صدور و تاریخ رفت و برگشت آنها را ببینند. (علی دایی تصویر بلیت دو طرفه همسر و فرزند خود را در اختیار تابناک جهت انتشار قرار داد که می بینید)

گویا همسر شما تعهدی به مراجع ذیربط برای اطلاع دادن از قصد سفر به خارج از کشور داده بودند؟

خیر، به هیچ عنوان. واقعیت ندارد. همسرم هیچ تعهدی مبنی بر مطلع کردن مقامات یا نهادها و ادارات قبل از انجام سفر خارجی نداده است. 

آیا بعداز مسائلی که امروز برای همسر و دخترتان اتفاق افتاد، احیانا تصمیم شان را تغییر ندادند؟

من برای شما در سایت تابناک مدارک مستند (بلیت هواپیما با تاریخ صدور و تاریخ رفت و برگشت) را ارسال کردم تا برای مردم منتشر کنید. این که حالا عنوان می‌کنند که پس از ماجری امروز برنامه سفرشان به آمریکا را به تعویق انداخته‌اند، یک سناریوسازی غیرواقعی است. تمام مراحل سفر همسر و دخترم کاملا مطابق قوانین جاری کشور صورت گرفته بود. تاریخ رفت و برگشت بلیت‌ها نیز ثابت می‌کند که آنها امروز (دوشنبه) به دوبی می‌رفتند و دوشنبه هفته آینده به ایران بازمی‌گشتند.

فکر می‌کردید سفر یک هفته‌ای به کشور همسایه به چنین حاشیه بزرگی ختم شود؟

همسرم اگر قصد سفر به آمریکا را داشت از پرواز داخلی(هواپیمایی ماهان) استفاده نمی‌کرد. آن رسانه‌ای که این اخبار و اطلاعات کذب را منتشر کرده است، نمی‌دانم چه هدفی را دنبال می‌کرده! همسر و دختر من به طور کاملا قانونی و از مبدأ قانونی کشور اقدام به مسافرت کردند و مرتکب هیچ رفتار و عمل غیرقانونی نشدند.

اتفاق خاصی که در فرودگاه کیش رخ نداد؟

خیر، خدا را شکر می‌کنم که در سلامت هستند و در این لحظه که با شما صحبت می‌کنم در تندرستی کامل در کنارم نشسته‌اند. می توانست اتفاقات بدتری رقم بخورد. خداوند را شاکرم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.