کد خبر : 24736 / /
/

هایما S8 مهمان جدید بورسی از راه رسیده است و قرار است در روز 11 آبان کشف قیمت شود.

هفته آینده خودرو جدید هایما S8 مهمان بورس کالا می‌شود. قیمت پایه این خودرو 935 میلیون تومان تعیین شده است اما براساس قیمت‌ خودروهای رقیب احتمالا در بازار حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان قیمت داشته باشد.

 هایما S8 مهمان جدید بورسی از راه رسیده است و قرار است در روز 11 آبان کشف قیمت شود.

ایران‌ خودرو قرار است یکشنبه هفته آینده ۱۱ دی ‌ماه در مجموع ۴۵۰۰ دستگاه خودرو را در بورس کالا عرضه کند. در این طرح فروش، تعداد ۴۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ دستی و ۵۰۰ دستگاه هایما S۸ حضور دارند. این محصول برای نخستین بار روی تابلوی معاملات می‌روند.

قیمت پایه پژو ۲۰۷ از سوی این خودروساز ۱۸۵ میلیون و 500 هزار تومان و قیمت پایه هایما S۸ معادل 935 میلیون تومان اعلام شده است. این خودروها ۲۵ فروردین سال آینده تحویل خریداران خواهند شد. درصد پیش ‌پرداخت سفارش خرید پژو ۲۰۷ صد در صد و هایما S۸ پنجاه‌ درصد اعلام شده است.

قیمت پایه هایما S8 نشان می‌دهد که پیش بینی‌ها درباره نرخ گذاری این خودرو درست از آب درآمده است. قیمت دلاری این خودرو 935 میلیون تومان برآورد می‌شود. حالا باید دید این خودرو بین متقاضیان و معامله گران بازار خودرو تا چه قیمتی ارزش دارد.

قیمت احتمالی هایما در بازار

از آنجایی که گروه محصولات هایما در بازار با اقبال قابل قبولی مواجه است، احتمالا این خودرو با قیمت خیلی بالاتری معامله شود. خریداران باید یک روز قبل از عرضه درخواست خود را همراه با قیمت پیشنهادی خرید این خودرو ثبت کنند.

برای کشف قیمت معامله این خودرو در بورس کالا، باید قیمت خودروهای هم رده آن را در نظر گرفت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که یکی از رقبای هایما S8 دیگنیتی پرایم است.

براساس آگهی‌های فروش خودرو در پلتفرم‌های آنلاین، قیمت دیگنیتی حدود یک میلیارد و 820 میلیون تومان است. چند روز قبل دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا عرضه شد که با قیمت حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان فروخته شد.

فیدلیتی پرایم 7 نفره نیز به عنوان دیگر خودرو هم رده، با قیمت یک میلیارد و 650 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. اگر قرار باشد بازار هایما S8 هم همانند بازار فیدلیتی و دیگنیتی باشد، می‌توان قیمت یک میلیارد و 700 میلیون تومانی را برای این خودرو در نظر گرفت.

با فرض قیمت 1.7 میلیارد تومانی این خودرو در بازار، قیمت پایه 765 میلیون تومان ارزان‌تر است. با قیمت گذاری رقابتی این خودرو در بورس کالا، این فاصله کاهش می‌یابد.

این خودرو‌ها ۲۵ فروردین سال آینده تحویل خریداران خواهد شد. یعنی پول خریداران این خودرو 3 ماه نزد شرکت می‌ماند. در واقع خریداران باید خواب 3 ماهه پول را در نظر بگیرند.

البته بازار خودرو نیز مانند دیگر بازارها ریسک دارد، بنابراین خریداران با توجه به افت احتمالی بازار اقدام به خرید کنند.

هایما را با چه قیمتی بخریم؟

خریداران خرید هایما باید ریسک سرمایه‌ گذاری 3 ماهه دارایی خود را در نظر بگیرند. بنابراین متقاضیان خرید هایما S8 باید ریسک افت بازار و خواب پول 3 ماهه را حساب کنند و از این خرید حداقل 15 درصد سود کنند.

بررسی‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد که اگر متقاضیان خرید خودرو قیمت پیشنهادی خود را یک میلیارد و 300 میلیون تومان ثبت کنند، دریافت چنین سودی تضمین می‌شود.

متقاضیان این خودرو با خرید هایما S8 روی نرخ یک میلیارد و 300 میلیون تومان، باید 170 میلیون تومان مالیات (معادل 13 درصد) و 4 میلیون تومان هزینه جانبی پرداخت کنند. قیمت نهایی برای خریدار یک میلیارد و 474 میلیون تومان تمام می‌شود.

اگر پیش بینی قیمت بازار این خودرو یک میلیارد و 700 میلیون تومان باشد، خریدار حدود 226 میلیون تومان سود می‌کند که معادل 15 درصد است.

خریدار باید تا روز 10 دی ماه معادل 50 درصد قیمت پایه را در حساب وکالتی خود واریز کنند. یعنی متقاضیان باید 468 میلیون تومان در حساب داشته باشند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.