کد خبر : 24738 / /
/

به کسانی که تحت هر شرایطی یارانه خود را دریافت نکردند یا استحقاق دریافت یارانه دارند، می‌توانند به سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه و ثبت نام کنند.

 یارانه نقدی دی ماه احتمالا در بیستم ماه واریز شود. قرار است به جای یارانه نقدی کالا برگ توزیع شود. یارانه نقدی هر ماه در تاریخ بیستم برج واریز می شود. اما طرح جایگزین یارانه نقدی احتمالا در سال آینده اجرایی شود. آخرین اخبار یارانه نقدی را در «خبر روز» بخوانید.  آخرین اخبار یارانه نقدی را بخوانید.

کسانی که یارانه نقدی نگرفته اند چه کنند؟

به کسانی که تحت هر شرایطی یارانه خود را دریافت نکردند یا استحقاق دریافت یارانه دارند، می‌توانند به سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه و ثبت نام کنند.

وزیر کار در ارتباط با آخرین وضعیت طرح کالابرگ الکترونیکی که هم‌اکنون به صورت آزمایشی در استان هرمزگان به اجرا درآمده است، نیز اعلام کرد که سامانه  کالابرگ در چند شهرستان آزمایشی اجرا شد و در گستره استانی آمادگی وجود دارد. در استان هرمزگان به دو صورت اختیاری نقدی یا کالای پروتئینی طراحی شده است که شهروندان می‌توانند دریافت کنند. حدود ۱۱ قلم پیش‌بینی شده اما انتخاب این ۱۱ قلم هم اختیاری است. فردی شاید بخواهد یک ماه را کامل برنج خرید کند یا یک ماه فقط پروتئین خرید کند.

اگر یارانه نقدی نگرفته ای چگونه اعتراض بزنید؟

16 آذرماه امسال بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه جاماندگان یارانه می‌توانند با مراجعه به سایت معرفی‌شده اقدام به اعتراض برای دریافت یارانه کنند. در همین ارتباط، سازمان هدفمندی یارانه‌ها اطلاعیه‌ای منتشر و اعلام کرد سه میلیون نفر از کسانی که پیش از این یارانه‌شان حذف شده بود و در سامانه حمایت درخواست بازبینی ثبت کردند، به طور مجدد مشمول دریافت یارانه شده و یارانه 300 و 400 هزار تومانی واریز خواهد شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: کل افراد محذوف اردیبهشت ۱۴۰۱، پنج میلیون و ۹۳۰ هزار نفر بودند که از این تعداد چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سامانه حمایت درخواست بازبینی ثبت کردند. از این تعداد سه میلیون نفر در دهک‌های درآمدی ١ـ٩ شناخته شدند و به طور مجدد یارانه آنها برقرار و معوقات یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز شد.

در همین زمینه، حسینی، سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه نیز خبر داده بود که با توجه به آنکه دهک‌بندی خانوار توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام شده است؛ بنابراین مسئولان این وزارتخانه در جریان موضوع هستند. وی ادامه داد: افرادی که به دهک اعلامی اعتراض دارند، همچنان می‌توانند از طریق سایت وزارت رفاه درخواست بازبینی و بررسی دهند، چنانچه جز دهک یک تا ۹ قرار گیرند، مشمول یارانه می‌شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حسب رصدی که معاونت اشتغال وزارتخانه دارد بحمدالله دستگاه‌های اجرایی نسبت به ایفای وظایف خود در راستای اشتغال جلوتر از زمان هستند و فرصت‌های شغلی پیش بینی شده که در دستور کارشان بود را انجام دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران طی سخنانی با تشریح عملکرد یک ماه گذشته این وزارتخانه، گفت: خوشبختانه در ماهی که گذشت خدمات ویژه‌ای تقدیم بازنشستگان عزیزمان چه بازنشستگان تامین اجتماعی و چه بازنشستگان کشوری ارائه شد. خدمت اول انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی کلیه بازنشستگان با افزایش ۸۰ درصد شرح خدمات و ۱۲۰ درصد منابع ریالی است که هدیه دولت آیت الله رئیسی به بازنشستگان عزیز بود و خدمت دوم واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به همراه یک ماه معوق افزایش سایر سطوح از دیگر اقداماتی بود که خوشبختانه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد.

وی در ادامه ابراز داشت: حسب رصدی که معاونت اشتغال وزارتخانه دارد بحمدالله دستگاه‌های اجرایی نسبت به ایفای وظایف خود در راستای اشتغال جلوتر از زمان هستند و فرصت‌های شغلی پیش بینی شده که در دستور کارشان بود را انجام دادند. به همین خاطر جا دارد من از همه دستگاه‌های اجرایی، وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، ستاد اجرایی فرمان امام و بانک های عامل که مساعدت‌های ویژه‌ای در ایفای تعهدات خود از تبصره ۱۶ و ۱۷ داشتند و سایر تسهیلات تکلیفی تقدیر و تشکر به عمل بیاورم.

مرتضوی در پاسخ به سوالی پیرامون تعیین تکلیف خانوارهایی که یارانه دریافت نمی‌کنند، عنوان کرد:  کسانی که تحت هر شرایطی یارانه خود را دریافت نکردند یا استحقاق دریافت یارانه دارند یا به دلایل مختلف در آن بازه زمانی ثبت نام نکرده بودند می‌توانند به سامانه سازمان هدقمندی یارانه ها مراجعه کنند، ثبت نام کنند، اطلاعات در اختیار معاونت رفاه وزارتخانه قرار می گیرد. در ادامه آزمون وسع به عمل می‌آید و نهایت امر نتیجه هم به متقاضی هم به سازمان هدفمندی یارانه ها ابلاغ خواهد شد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین درخصوص روند تعیین حداقل حقوق کارگران برای سال آینده، ابراز داشت: درخصوص روند کار و تعیین حداقل حقوق و دستمزد کارگران بناست ان‌شاءالله در جلسه آتی شورای کار نسبت به انتخاب کمیسیون تخصصی برای بررسی شرایط و موازین قانونی اتخاذ تصمیم شود و اطلاعات کافی در ادامه کار به استحضار خواهد رسید.

مرتضوی در پاسخ به سوالی پیرامون تداوم نقدی و اجرای بن کارت الکترونیک، اظهار داشت: مستحضر هستید که متاسفانه در گذشته به لحاظ اینکه پیش بینی های لازم صورت نگرفته بود سامانه کالابرگ الکترونیکی طراحی نشده بود. خب بعد از اینکه قانون ابلاغ شد حسب دستورات صادره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت صمت سامانه‌ای را طراحی کرد و در چند شهرستان به صورت آزمایشی اجرایی کردند و پاسخ خوبی گرفتند و الان در گستره استان هرمزگان این آمادگی وجود دارد که در آینده نزدیک اجرایی شود.

وی ادامه داد: پیش تر هم عرض کردم که انتخاب شیوه دریافت یارانه اختیاری است یعنی می‌توانند انتخاب کنند که یارانه نقدی دریافت کنند یا چند روز قبل از زمان واریز یارانه نقدی بتوانند مواد پروتئینی که طراحی شده است را از فروشگاه های سطح استان خریداری کنند.

وزیر تعاون و رفاه اجتماعی درخصوص تعیین کالاها اظهار داشت: تقریبا حدود ۱۱ قلم کالا پیش‌بینی شده است که انتخاب این کالاها هم اختیاری است. یعنی یک فرد می‌خواهد در یک ماه با تمام یارانه‌اش برنج یا کالاهای پروتئینی یا روغن خریداری کند، این کاملا اختیاری است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.