کد خبر : 25861 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه در بازار

قیمت سکه امروز یکشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ را در زیر مشاهده کنید.

قیمت سکه دچار تغییراتی شد. قیمت سکه امروز کاهش یافت. قیمت سکه روند صعودی خود را حفظ نکرد. قیمت سکه امروز نسبت به دیروز با قیمت کمتری معامله شد. پیش بینی قیمت سکه نشان میدهد همچنان در نوسان باقی باشد. 

قیمت سکه

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 309,770,000
سکه بهار آزادی تک فروشی 287,290,000
نیم سکه تک فروشی 164,300,000
ربع سکه تک فروشی 111,200,000
سکه گرمی تک فروشی 58,100,000
تمام سکه (قبل 86) 303,000,000
نیم سکه (قبل 86) 135,000,000
ربع سکه (قبل 86) 73,000,000
نوسانات بازار و وضعیت حباب در بازار سکه
 
حباب سکه
حباب سکه امامی 85,160,000
حباب سکه بهار آزادی 62,580,000
حباب نیم سکه 51,810,000
حباب ربع سکه 54,880,000
حباب سکه گرمی 30,370,000

سیگنال اتمی به بازار؟

شب گذشته برخی خبرگزاری‌های داخلی خبر دادند خبرگزاری بلومبرگ به نقل از دو دیپلمات بلندپایه مدعی شد بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران، هفته گذشته اورانیوم غنی ‌شده با درصد بالا را شناسایی کرده‌اند.

در همین حال اتحادیه اروپا هم اعلام کرد 32 فرد و نهاد ایرانی را به فهرست تازه تحریم‌های خود افزوده است. عده‌ای از معامله‌گران این تحولات را شوک شبانه به بازار ارز و سکه تعبیر کردند.

فاصله کم سکه با مرز ۳۰ میلیون تومانی

در حالی که شب گذشته رسیدن قیمت سکه امامی به کانال ۲۹ میلیون تومانی محتمل بود، امروز این قطعه وارد کانال مذکور شد و حالا با محدوده ۳۰ میلیون تومانی کمتر از ۳۰۰ هزار تومان فاصله دارد.

در نخستین روز معاملاتی اسفندماه قیمت سکه امامی ۹۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه به کانال ۳۰ میلیونی نزدیک شده است. در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت ۲۹ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان معامله ‌شد.

در لحظه نگارش این گزارش، روند افزایشی قیمت طلا در بازار معالات تهران همچنان ادامه دارد و نوسان قیمت در مسیر صعودی است.

روز دوشنبه یک اسفند ۱۴۰۱، قیمت سکه بهار آزادی بیش از یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت و در لحظه نگارش این گزارش به قیمت حدودی ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

نیم سکه ۴۰۰ هزار تومان گرانتر از دیروز معامله شد و به قیمت ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی رسید. ربع سکه ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به قیمت ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. به نظر می‌رسد قیمت این قطعات سکه در کانال جدید تثبیت شده‌اند.

سکه گرمی برخلاف روزهای گذشته افزایش زیادی داشت. این قطعه از سکه امروز ۷۵۰ هزار تومان گرانتر شد و با قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

امروز قیمت طلا نیز روند صعودی داشت. هر مثقال طلا ۳۵۸ هزار تومان گران شد که این مقدار افزایش قیمت در هفته‌های گذشته برای طلا رکوردشکنی محسوب می‌شود. هم‌‌اکنون هر مثقال طلا در کانال جدید قرار دارد و با قیمت ۱۰ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان مبادله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با رشد ۸۲ هزار و ۶۰۰ تومانی به قیمت دو میلیون و ۳۶۲ هزار تومان رسید.

قیمت طلای دست دوم هم دو میلیون و ۳۳۱ هزار تومان شد که نسبت به دیروز ۷۸ هزار تومان گران‌تر شده است.

حباب سکه روند پرنوسانی دارد. در لحظه نگارش این گزارش تمامی قطعات سکه رشد حباب دارند. این در حالی است که حباب سکه امامی با روند افزایشی امروز و روزهای گذشته به هشت میلیون تومان رسیده است. همچنین امروز حباب سکه گرمی بیش از ۷۰۰ هزار تومان گران و وارد کانال سه میلیون تومانی شد

تاثیر قیمت سکه بر افزایش تعداد زندانی‌های مهریه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ براساس آخرین اطلاعات ارائه شده از استان‌ها دعاوی تعدیل اقساط مهریه و تراکم کار دادگاه‌های خانواده به دلیل بالارفتن قیمت سکه افزایش یافته است. در حال حاضر بیش از 3600 نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه در حبس بسر می‌برند. ستاد دیه طبق گزارشات منتشر شده اعلام کرده افزایش قیمت سکه باعث افزایش زندانیان مهریه شده و قطعا با افزایش قیمت سکه این تعداد نیز افزوده خواهد شد.

سیدعلیرضا ابوالحسنی، کارشناس ارشد حقوق خانواده، در رابطه با این موضوع به خبرنگار برنا گفت: این تنها تعداد افرادی است که کارشان به دادخواست مهریه و زندان کشیده شده وگرنه وضعیت دادگاه و موضوع طلاق‌ تلخ‌تر از این آمار گزارش می شود. شرایط اقتصادی در چند وقت اخیر و قیمت کالا‌های سرمایه‌ای مانند سکه باعث‌شده افرادی که به ندرت از بازار باخبر بودند، دنبال رصد احوال بازار بروند و مدام در حال حساب و کتاب دارایی‌های خود باشند.

او ادامه داد: دائما در حال فکرند که چطور می‌توانند این دارایی‌ها را افزایش بدهند یا دست‌کم از بازار عقب نمانند. این امر به جز مسائل اقتصادی که به وجود آورده سبب بروز آسیب‌های اجتماعی نیز شده است. یکی از این آسیب‌ها افزایش ناتوانی مردان در پرداخت مهریه و افزایش آمار زندانیان مهریه است.

 این حقوقدان در پاسخ به این سوال که به چه شیوه‌هایی می‌توان از بروز طلاق جلوگیری کرد گفت: در حال حاضر تقویم مزین به رویدادهایی است که توجه عمومی به آن می‌تواند ضمن بقای بسیاری از زندگی‌های مشترک، مانع بزرگی برای افزایش طلاق‌های عاطفی و طرح دعاوی مربوط به مهریه باشد. در واقع سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) نه در حد یک موضوع تاریخی، بلکه باید مانند یک اصل اخلاقی و در قالب یک سبک زندگی متعالی پیش روی جوانان ما قرار گیرد.

ابوالحسنی در ادامه به شیوه‌های غلطی که در خصوص مهریه میان خانواده‌های ایرانی باب است نیز عنوان کرد: یکی از بحث‌های جدی در تمامی جلسات خواستگاری، بحث تعیین مهریه است یعنی ممکن است زوجین در همه موارد که زندگی زناشویی روی آن بنا می‌شود به توافق رسیده باشند، اما قصه مهریه همه‌چیز را به هم بزند. این وسط جمله‌ای مطرح می‌شود که پای ثابت تمام این جلسات است «مهریه را کی داده و کی گرفته؟» جمله‌ای که قادر است کلام خانواده عروس را به عددی غیرمعقول بچرخاند و داماد را تشویق کند پای برگه عقدنامه را امضا کند.

وی افزود: اما بند جرائم غیرعمد در زندان‌های کشور نشان می‌دهد مهریه را خیلی‌ها می‌گیرند و خیلی‌ها هم می‌دهند. متاسفانه جمعیت زندانیان مهریه با وجود تبلیغات گسترده فرهنگی در باب اینکه مهریه را هم می‌گیرند و هم می‌دهند تغییرات چندانی نکرده اما تلاش‌های خوب پیش بینی شده است.

این کارشناس ارشد حقوق خانواده در پاسخ به این سوال که مبحث مهریه را می‌توان عاملی برای شکل نگرفتن ازدواج دانست، اظهار کرد: در روزهای اخیر آمارهای متفاوتی از وضعیت ازدواج و طلاق در کشور مطرح می‌شود. برخی معتقدند با کاهش آمار ازدواج مواجهیم اما گروهی دیگر بر این باورند که میزان طلاق با افزایش چشمگیری روبه‌رو بوده است. در واقع افزایش قیمت طلا و سکه باعث شده جوان‌ها دیگر به سمت ازدواج نروند و نرخ ازدواج کاهش داشته باشد.

ابوالحسنی با اشاره به این موضوع که مهریه تبدیل به ابزاری برای طلاق گرفتن زنان از شوهر شده است، تصریح کرد: آقایان با داشتن حق طلاق می‌توانند هر زمانی که اراده کردند از زندگی مشترک پا پس بکشند ولی زنان چنین ابزاری در دست نداشته و با مهریه سنگین می‌خواهند این قدرت را در دست داشته باشند. اگر کمی جزیی‌نگر باشیم متوجه می‌شویم حق طلاق برای مرد و از سوی دیگر حق مهریه برای زن باید در راه درست استفاده شود. در واقع نباید به عنوان ابزار یا اهرم قدرتی به شیوه ناصحیح از آن‌ها استفاده کرد.

این حقوقدان در خصوص تقسیط مهریه توسط داداگاه گفت: دادگاه موظف است طبق توان مالی فرد بدهکار و زوج مهریه را قسط‌بندی کند. در قوانین مرتبط با مهریه و نحوه قسط‌بندی مهریه، میزانی برای قسط و اقساط مهریه تعیین نشده است. حتی ملاکی هم برای آن ارائه نشده و اختیار کامل تعیین آن به قاضی رسیدگی پرونده محول شده است. در هر پرونده‌ای و در هر شعبه‌ای، قاضی دادگاه خانواده به‌صورت موردی تصمیم‌گیری می‌کند.7

حباب قیمت سکه چقدر است؟!

حباب سکه به حدود ۱۱.۸ درصد رسیده است. این سطح از حباب در شرایطی که دلار در مسیر افزایشی حرکت نمی کند، برای بازیگران بازار فلز گران بهای داخلی پیام مساعدی ندارد. به باور برخی تحلیل گران در زمانی که قیمت دلار در مسیر صعودی قرار دارد، می توان گفت که سکه بازان به استقبال بیشتر نرخ ارز رفته اند. ولی در شرایطی که اسکناس آمریکایی در وضعیت افزایشی قرار ندارد، روز به روز احتمال شکست حباب سکه نیز بیشتر خواهد شد. 

روز گذشته ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی در نزدیکی محدوده ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار داشت. این در حالی بود که در بازار ازاد فلز گران بهای داخلی در محدوده ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله می شد و در بازار خرد سکه نیز کمتر معامله گری تمایل به فروش زیر  محدوده ۱۵میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نداشت. به این ترتیب می توان گفت بین قیمت بازار و ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی در روز یک شنبه حداقل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فاصله وجود داشت.

به باور برخی تحلیل گران اگر قرار باشد سکه امامی در مسیر نزولی قرار نگیرد، دلار حداقل باید به بالای مرز ۳۲ هزار تومان برگردد. در غیر این صورت، در روز جاری احتمال دارد فلز گران بهای داخلی به راحتی به زیر حمایت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود. البته امید برخی سکه بازان این است که تقاضا از بازار محدود شده دلار به بازار فلز گران بهای داخلی سرازیر شود. این عده به دلیل محدودیت های بازار ارز، حباب سکه را چندان غیرعادی تلقی نمی کنند. 

او در پایان اضافه کرد: قاضی پرونده با توجه به مهریه و میزان آن همچنین شرایط مالی زوج و دفاعیات زوجه نحوه قسط‌بندی مهریه و میزان پیش قسط مهریه را مشخص می‌کند. بنابراین مبلغ اقساط مهریه یا همان میزان اقساط مهریه برای همه یک‌سان نیست

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.