کد خبر : 25905 / /
/

قیمت گوشت | آخرین قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار

قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاهها در مقایسه با روز گذشته تغییر چندانی نداشته است و با همان قیمت روز گذشته در حال توزیع است. قیمت گوشت در نقاط مختلف شهر تهران متفاوت اعلام شده است.

قیمت گوشت گران شد. قیمت گوشت امروز در بازار اعلام شد. قیمت گوشت گران شد. قیمت گوشت امروز در بازار اعلام شد. قیمت گوشت به دلیل افزایش قیمت غذای گوسفند گران شده است. قیمت گوشت امروز 8 اسفند اعلام شد. برای اطلاع از آخرین قیمت گوشت با «خبر روز» همرا باشید. 

قیمت گوشت امروز 8 اسفند 1401 در میادین میوه و تره‌بار اعلام شد.

قیمت گوشت قرمز در هشتم اسفند ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

راسته با استخوان گوسفندی

۲۶۶,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۳۵۵,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۳۰۵,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۲۷۵,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۲۶۰,۰۰۰

گردن گوسفندی

۲۱۰,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۹۵,۰۰۰

گردن گوساله

۱۸۰,۰۰۰

قلم گوساله

۹۵,۰۰۰

سردست گوسفندی

۳۱۰,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۲۷۰.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۲۲۰.۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۳۱۵.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۳۳۰,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۳۵۰,۰۰۰

قیمت گوشت گوسفند و گوشت گوساله چند؟

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به کنترل قیمت گوشت در یک هفته گذشته گفت: در میدان بهمن تهران لاشه گوشت با قیمت ۲۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

علایی‌مقدم با اشاره به واردات گوشت گرم بیان کرد: گوشت مخلوط گوسفندی با قیمت ۲۲۰ هزار تومان، گوشت چرخ کرده گوساله ۱۷۰ هزار تومان، گوشت مخلوط گوساله ۱۹۲ هزار تومان، ران و سردست ۲۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود و این واردات تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

وی گفت: برای تأمین کالاهای اساسی شب عید از جمله روغن، شکر، مرغ، تخم‌مرغ و گوشت، پرتقال و سیب هیچ مشکل و کمبودی وجود ندارد.

 آقای حسین دماوندی نژاد معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد در نشست خبری امروز که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، گفت: ابتدای اردیبهشت امسال با اصلاح نظام یارانه یکی از بزرگترین طرح های اقتصادی و زیربخش دام و طیور به انجام رسید، اما بدلیل توجهات ویژه وزارت جهاد و تولید اجرای این طرح مورد توجه قرار بدهند.

او گفت: در بخش طیور قیمت مرغ با مدیریت وزارت جهاد کشاورزی قیمت گذاری شده، نرخ  هرکیلو گوشت مرغ حتی از قیمت مصوب دولت پایین‌تر است.

دماوندی نژاد ادامه داد: با توجه به شرایط مساعد تولید و ذخایر بی سابقه پشتیبانی امور دام، قیمت گوشت مرغ برای شب عید تغییری ندارد.

 معاون وزیر جهاد گفت: در ماه‌های پایانی سال وزارت جهاد برای تنظیم بازار گوشت قرمز، مبادرت به واردات گوشت کرده است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در دام سبک باید به اقتضائات فصلی توجه داشته باشیم، گفت: در سال‌هایی که بارش در کشور مناسب است، میزان عرضه دام به سبب استفاده از علوفه رایگان کاهش می یابد و در شرایط خشکسالی، میزان عرضه دام به بازار افزایش می یابد.

او گفت: خشکسالی‌های پی‌درپی سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ باعث شد دام‌های زیادی به کشتارگاه‌ها بروند و تولیدکنندگان هزینه تولیدشان بیشتر شود. علاوه بر آن، در فصل پائیز و زمستان دام‌های سبک کمتر به بازار عرضه می‌شود و بنابراین عاملی شد تا قیمت تا حدودی بالا رود.

دماوندی نژاد گفت: امسال وزارت جهاد برای تنظیم بازار در ماه‌های اخیر که شب عید با ماه مبارک رمضان مصاف شده است، مبادرت به واردات گوشت قرمز کرد تا قیمت‌ها در بازار افزایش نداشته باشد.

قیمت گوشت، مرغ و برنج اعلام شد

آخرین گزارش مرکز آمار ایران مربوط به آبان ماه امسال نشان می‌دهد که قیمت برنج ایرانی درجه یک نسبت به مهرماه امسال ۲ درصد و گوشت گوسفند ۲.۱ درصد گران شده و گوشت مرغ ۰.۵ درصد کاهش قیمت داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اطلاعاتی که به‌تازگی توسط مرکز اطلاعات وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد که قیمت ۲۳ درصد از بعضی از خوراکی‌ها و ارزاق مهم در مقایسه با سال قبل دو برابر شده است! همزمان هشدارها درباره کاهش قدرت خرید مردم بالا گرفته است.

این در شرایطی است که آخرین گزارش مرکز آمار ایران مربوط به آبان ماه امسال نشان می‌دهد که قیمت برنج ایرانی درجه یک نسبت به مهرماه امسال ۲ درصد و گوشت گوسفند ۲.۱ درصد گران شده و گوشت مرغ ۰.۵ درصد کاهش قیمت داشته است.

بنا به این گزارش، هر کیلو برنج ایرانی درجه یک در آبان امسال به طور متوسط ۱۱۴ هزار و ۴۵۱ تومان، هر کیلو گوشت گوسفند به طور متوسط ۱۹۰ هزار و ۶۵۸ تومان و هر کیلو مرغ ۶۴ هزار و ۷۵۶ تومان قیمت داشت. اما هم‌اکنون قیمت‌ها در چه سطحی است.

مرغ چند شد؟

قیمت مرغ کاهش یافت؛ آن‌طور که مدیر بهره‌برداری سازمان میادین میوه و تره بار تهران گفته، امروز یکشنبه، مرغ در میدان بهمن تهران بین ۴۸ تا ۵۱ هزار تومان عرضه می شود.

محمد سراب‌نشین با بیان این‌که در میدان بهمن تهران قیمت عمده مرغ بین ۴۸ تا ۵۰ هزار تومان است، افزوده؛ این نرخ نسبت به روز گذشته حدود ۳ هزار تومان کاهش داشته است.

وی، قیمت خرده فروشی مرغ را در این میدان بین ۵۰ تا ۵۱ هزار تومان اعلام کرده و متذکر شده؛ در میادین میوه و تره‌بار سطح شهر تهران هم هر کیلوگرم مرغ ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان به مشتریان عرضه می‌شود که حدود ۱۷ درصد از نرخ مصوب دولتی (۶۳ هزار تومان) کمتر است.

قیمت گوشت به کیلویی ۲۴۰ هزار تومان رسید

مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت کنونی هر کیلو شقه گوسفندی در قصابی‌های پایتخت بین ۲۰۰ تا۲۴۰‌ هزار تومان است که با تفکیک قطعات، قیمت هم افزایش پیدا می‌کند.

قصابی‌ها هر کیلو گوشت گوسفندی را با قیمت ۲۰۵‌ تا۲۱۰‌ هزار تومان از کشتارگاه خریداری می‌کنند؛ قیمتی که با احتساب سود ۱۰‌ تا۱۲‌ درصدی خرده‌فروشی،‌ هر کیلو شقه گوسفندی را در قصابی‌ها به ۲۳۰‌ تا ۲۳۵‌ هزار تومان می‌رساند.

در همین رابطه، رییس شورای تامین‌کنندگان دام از کاهش نوسان قیمت گوشت خبر داده و گفته است؛ هم اکنون قیمت منطقی هر کیلو گوشت برای مصرف‌کننده ۲۱۰ تا ۲۱۵ هزار تومان است.

منصور پوریان عنوان کرده؛ با توجه به ازدیاد عرضه دام و نبود تقاضا، التهابات بازار گوشت تاحدی کاهش یافته است.

او قیمت هرکیلو بره نر پرواری را ۸۰ هزار تومان و گوساله ۷۹ تا ۸۸ هزار تومان اعلام کرده و گفته؛ براین اساس قیمت هر کیلو گوشت برای مصرف کننده نباید از ۲۱۰ تا ۲۱۵ هزار تومان بیشتر باشد.

قیمت برنج به کجا رسید؟

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که برنج ایرانی در بازار بین ۸۰ تا ۱۴۰ هزار تومان قیمت دارد. در حال حاضر هر کیلو برنج طارم ممتاز در حدود ۱۴۲ هزار تومان و برنج فجر با قیمت ۸۳ هزار تومان به فروش می‌رود. برنج ایرانی طارم هاشمی نیز کیلویی ۱۱۵ هزار تومان و برنج ندا ۱۱۰ هزار تومان قیمت دارد.

در این میان، رضا کنگری، رییس اتحادیه بنکداران موادغذایی تهران گفته، قیمت هر کیلوگرم برنج اعلا در حال حاضر بین ۹۰ تا ۱۱۵ هزار تومان است و این در حالی است که تا دو ماه پیش قیمت هر کیلوگرم برنج اعلا بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.