کد خبر : 26444 / /
/

طلا|قیمت طلا | قیمت طلا امروز

روند افزایشی قیمت طلا و سکه در نخستین روز از دومین هفته اردیبهشت همچنان پابرجا بود. معامله‌گران پیش از این به رونق قیمت، در بازارهای مالی طی اردیبهشت‌ماه اشاره کرده بودند. سیگنال‌های متفاوتی از تلاش‌های دولتی و اخبار نه چندان مساعد خارجی به بازار روانه می‌شود. در روزهای آینده باید دید زور کدام بیشتر است. روند افزایشی قیمت طلا و سکه در نخستین روز از دومین هفته اردیبهشت همچنان پابرجا بود. معامله‌گران پیش از این به رونق قیمت، در بازارهای مالی طی اردیبهشت‌ماه اشاره کرده بودند. سیگنال‌های متفاوتی از تلاش‌های دولتی و اخبار نه چندان مساعد خارجی به بازار روانه می‌شود. در روزهای آینده باید دید زور کدام بیشتر است.

قیمت طلا امروز افزایش یافت. قیمت طلا در بازار امروز نسبت به دیروز تغییر محسوسی نداشت. قیمت طلا تحت تأثیر اخبار سیاسی قرار دارد. قیمت طلا در شرایط دشوار سیاسی و جنگ ها افزایش می یابد. برای اطلاع از جزئیات قیمت طلا در 30 فروردین ادامه خبر را مشاهده کنید.

در آخرین ساعات مبادلات دیروز در بازار فلز زرد قیمت سکه امامی به کانال ۳۳ میلیون تومانی برگشت اما با کانال بالاتر فقط هزار تومان فاصله داشت.

معامله‌گران روند صعودی قیمت در بازار فلز گرانبها را متاثر از افزایش قیمت دلار می‌دانند. کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند افزایش محدود تقاضا در ماه شوال و وجود برخی مناسبت‌های مذهبی و رشد قیمت دلار عامل تحرکات قیمتی در بازار طلا و سکه شده است.

تا دیروز بازارهای جهانی در تعطیلات پایان هفته بودند و انس جهانی طلا با قیمتی ثابت مبادله می‌شد. فعالان بازار فلز زرد معتقدند تنها بازیگر فعال این روزهای طلای داخلی قیمت دلار است. باید دید امروز طلای جهانی چه تاثیری بر قیمت طلای داخلی می‌گذارد.

تحلیلگران اقتصادی ۶ ماهه ابتدایی سال جاری را روزهای پرخبری در حوزه سیاسی برای کشورمان می‌دانند از همین رو معتقدند باید دید روند این اخبار سیاسی مثبت است یا منفی تا روند بازارهای مالی نیز مشخص شود.

 

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

دیروز ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲  قیمت سکه با افزایش ۵۸ هزار تومانی به کار خود پایان داد. سکه امامی به کانال ۳۴ میلیون تومانی ورود کرد اما در پایان معاملات ب.ه کانال ۳۳ میلیون تومانی برگشت. این قطعه با قیمت ۳۴ میلیونی تنها هزار تومانی فاصله دارد و با قیمت ۳۳ میلیون و ۳۹۹ هزار تومان بسته شد.

صبح دیروز سکه بهار با افزایش ۹۱ هزار تومانی قیمت، بیشترین مقدار افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه  با قیمت ۳۰ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان در پایان معاملات دیروز به کار خود پایان داد.

نیم سکه دیروز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی معامله شد. ربع سکه، با افزایش ۵۰ هزار تومانی به قیمت ۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید.

 

سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

صبح دیروز حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت اما در پایان معاملات، این روند کاهشی شد. تنها حباب سکه گرمی بر مدار افزایشی ماند و ۷۲ هزار تومان گران شد. سکه امامی با کاهش ۱۸۵ هزار تومانی بیشترین مقدار کاهش حباب را در میان قطعات سکه داشت.

روز گذشته قیمت طلا با روند افزایشی باز شد. هر مثقال طلا با قیمت ۱۱ میلیون و ۸۹۱ هزار تومان مبادله شد و افزایش ۱۵۵ هزار تومانی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بیش از ۳۵ هزار تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۷۴۵ هزار تومان مبادله شد.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

دیروز ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲  قیمت سکه امامی یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به کانال جدید راه یافت. سکه امامی بیشترین مقدار رشد قیمت را در خانواده‌ سکه‌ها داشت. این قطعه با قیمت ۳۳ میلیون و ۹۴۱ هزار تومان معامله شد.

سکه بهار ۹۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه به کانال جدید ورود کرد و با قیمت ۳۰ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان معامله شد.

در نخستین روز این هفته نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۲۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشتند. نیم سکه با قیمت  ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ربع سکه، با رقم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله شد.

سکه گرمی با رقم هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد و رشد قیمت ۱۰۰ هزار تومانی داشت.

روز شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ تنها قطعه‌ای که کاهش حباب داشت نیم‌سکه با ۶۷ هزار تومان افت قیمت حباب بود. روز گذشته سکه امامی ۸۲۵ هزار تومان افزایش قیمت حباب داشت و به کانال هشت میلیون تومانی ورود کرد. حباب سکه بهار نیز ۳۶۱ هزار تومان رشد داشت.

صبح دیروز همزمان با افزایش قیمت سکه، قیمت طلا نیز با روند افزایشی باز شد. هر مثقال طلا با ۲۲۱ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۱ میلیون و ۷۳۶ هزار تومان مبادله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بیش از ۵۰ هزار تومان گران شد. این مقدار طلا با قیمت دو میلیون و ۷۰۹ هزار تومان در آخرین معامله روز گذشته مبادله شد

در روزهای اخیر افزایش و کاهش طلای نو و دست دوم به یک میزان است. دیروز نیز هر گرم طلای دست دوم ۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۵۸۸ هزار تومان در لحظه نگارش این گزارش معامله می‌شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.