کد خبر : 26855 / /
/

ساعت کاری

طبق تصمیم رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ساعت کار بانک‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی تغییر کرد.

قطعاً می‌توانید ساعت کاری را تغییر دهید. تغییر ساعت کاری ممکن است به دلایل مختلفی صورت گیرد، از جمله نیازهای مشتریان، عوامل خارجی مانند تغییرات در بازار و فصول سال، یا حتی ترتیب شیفت‌های کاری و آرامش کارکنان.

برای تغییر ساعت کاری، شما باید روی دو عامل اصلی تمرکز کنید:

1. نیازهای مشتریان: در نظر داشته باشید که ساعت کاری باید با نیازهای مشتریان شما همخوانی داشته باشد. این بستگی به نوع کسب و کار شما دارد، به عنوان مثال، اگر شما یک فروشگاه روزانه هستید، ممکن است بخواهید ساعت کاری خود را در روزهای تعطیل یا ساعات پربازدید تغییر دهید.

2. نیازهای کارکنان: بررسی کنید که آیا ساعت کاری جدید با نیازهای و ترتیب شیفت‌های کارکنان شما سازگار است یا خیر. در نظر داشته باشید که زمانی که کارکنان به طور مناسب ترتیب شیفت خود را داشته باشند، عملکرد بهتری از آنها بخشیده می‌شود.

شورای هماهنگی بانک‌ها تصویر نامه رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با موضوع ساعت کار بانک‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی را ابلاغ کرد.

در این نامه آمده است: دستگاه‌های مشمول این بخشنامه تا 15 شهریورماه سال جاری، ضمن برنامه ریزی مناسب برای تداوم خدمت رسانی و حفظ رضایت‌مندی ارباب رجوع، پایان ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان خود و سایر افراد شاغل را حداکثر تا ساعت 13 قرار داده و مابقی ساعت موظفی را از طریق دورکاری جبران کنند.

ساعت کاری واحدهای صف و شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور با هدف صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی از 12 تیرماه تا 15 شهریور ماه سال جاری از 6:30 صبح تا ساعت 12:30 تغییر یافت.

برهمین اساس و طبق ابلاغ شورای هماهنگی بانک ها،ساعت کار ادارات کل و واحدهای ستادی نیز از ساعت 6 صبح  آغاز و در ساعت 13 و شعب از ساعت 6:30 تا 12:30 پایان می یابد.

روزهای کاری شعب و ادارات امور شعب بانکی در طول هر هفته از شنبه تا پنجشنبه و ادارات کل برخی بانک‌ها از شنبه تا چهارشنبه است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.