کد خبر : 26923 / /
/

قیمت خودرو | قیمت خودرو الان | قیمت خودرو دست دوم

قیمت خودرو امروز 20 تیر ماه 1402، روند روزهای گذشته را طی کرد. در اکثر محصولات کاهش‌های جزئی و در برخی دیگر ثبات کامل به چشم می‌خورد.

قیمت خودرو ارزان شده. قیمت خودرو در نوسان است. قیمت خودرو مدتی وحشتناک گران شده بود. قیمت خودرو فعلا ثابت است. قیمت خودرو ممکن است دوباره گران شود.

قیمت خودرو امروز یک‌شنبه 18 تیر ماه 1402 با کاهش‌های جزئی همراه بود؛ به طوری که بهای اغلب محصولات، کاهشی و تعدادی دیگر از ثبات قیمتی برخوردار بودند.

بازار خودرو کماکان چشم انتظار نهایی شدن آغاز واردات بوده و به غیر از بازار تولیدات داخلی، تقریباً هیچ معامله‌ای انجام نمی‌گیرد. البته امروز کاهش جزئی نرخ دلار نیز بی‌تاثیر در کاهشی شدن قیمت اغلب محصولات نبود.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز نیز با تغییراتی همراه بود.

قیمت خودروهای داخلی

در بازار خودروهای داخلی، به‌جز در یک محصول، بهای اکثر محصولات کاهشی بود. البته تعداد اندکی نیز ثبات قیمتی را برگزیدند.

پراید 131 و پراید 111 به عنوان اقتصادی‌ترین خودروهای داخلی بازار، بدون هیچ تغییری و به ترتیب با نرخ‌های 325 و 340 میلیون تومان معامله شدند.

کوئیک دنده‌ای S برخلاف روز گذشته که ثبات قیمتی را تجربه کرده بود، امروز با حدود یک میلیون تومان کاهش، به نرخ 356 میلیون تومان خریدوفروش شد.

پژو پارس LX TU5 تقریباً رکورددار کاهش قیمت در خودروهای داخلی بود. این سدان پرطرفدار ایران خودرو با 6 میلیون تومان کاهش، توانست با قیمت 629 میلیون تومانی معامله شود.

اما تارا اتوماتیک به عنوان سدان لوکس این شرکت برخلاف روند بازار، با دو میلیون تومان افزایش، به نرخ 818 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی نیز دقیقاً از روند داخلی‌ها پیروی کرد. یعنی در تعداد کثیری از محصولات کاهش قیمت و در تعداد اندکی ثبات قیمتی به چشم می‌خورد. البته یکی از محصولات نیز با افزایش اندک نسبت به روز گذشته همراه بود.

مطالعه بیشتر:پیش‌ بینی جدید از قیمت دلار/ نرخ دلار تا پایان سال به چقدر می‌رسد؟

جک J4 کرمان موتور به عنوان ارزان‌ترین سدان مونتاژی، محصولی بود که با 10 میلیون تومان افزایش توانست دوباره به کانال 800 میلیون تومان بازگردد.

ام‌وی‌ام X22 PRO نیز که جزو ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی درحال حاضر محسوب می‌شود، با پنج میلیون تومان کاهش، دوباره روی کانال یک میلیارد تومانی ساکن شد.

اما لاماری ایما با توجه به قیمت نسبتاً بالایی که دارد، بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد. این کراس‌اوور توانست با 20 میلیون تومان کاهش در یک روز، با قیمت دو میلیارد و 20 میلیون تومان خرید و فروش شود.

فردا 511 نیز توانست بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته، با نرخ 965 میلیون تومان معامله شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

طبق پیش‌بینی انجام شده در ابتدای هفته، بازار خودرو فعلاً در رکود کامل به سر می‌برد. انتظار می‌رود که تا انتهای هفته جاری این رکود ادامه‌دار باشد و شاهد تغییرات آن‌چنانی در بازار نباشیم. البته تغییر در نرخ ارز و انتشار دوباره اخبار مبنی‌ بر آزادسازی واردات، می‌تواند دوباره بر روند کاهشی بازار تاثیرگذار باشد.

قیمت خودروهای داخلی

در بازار خودروهای داخلی، امروز تنها سه خودرو شامل نوسان شدند که یک خودرو از سایپا و دو خودروی دیگر متعلق به ایران خودرو بودند.

کوییک دنده‌ای S، که به عنوان جایگزین  پراید در بازار شناخته می‌شود، این هفته نوسانات میلیونی داشت ولی در نهایت با یک میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، در قیمت اول هفته خود یعنی 357 میلیون تومان متوقف شد.

پژو ۲۰۷i اتوماتیک، هاچ‌بک پرطرفدار اتوماتیک ایران خودرو با دو میلیون تومان کاهش قیمت در ایستگاه 748 میلیون تومان متوقف شد و احتمالا تا آغاز هفته بعد هم در این همین ایستگاه قیمتی باقی بماند.

تارا اتوماتیک، سدان خانوادگی ایران خودرو نیز با 3 میلیون تومان کاهش قیمت، به روند نزولی خود در بازار ادامه داد تا این هفته را به شکل کامل در روند کاهشی به پایان برساند.

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی پس از ریزش‌های نسبتا سنگین امروز در ثبات قرار گرفت. تنها دو خودرو این ثبات را بر هم زدند که هر دوی آنها نیز جزو پرفروش‌های بازار بودند.

ام‌وی‌ام X۲۲ Pro IE، که فیس لیفت ایکس22 محسوب می‌شود، به دلیل بازطراحی در قسمت جلو با استقبال زیادی مواجه شده است. این خودروی شکیل، اما نه چندان قدرتمند با کاهش قیمت پنج میلیون تومانی به قیمت یک میلیارد و پنج میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، کراس‌اوور خانوادگی گروه بهمن امروز با کاهش قیمت 30 میلیون تومانی به قیمت یک میلیارد و 650 میلیون تومان رسید تا پرچم‌دار بیشترین کاهش قیمت در بازار امروز باشد.

پیش‌بینی قیمت خودرو

بعد از کاهشی شدن روند بازار خودرو و سپس حاکم شدن رکود بر این بازار تنها عاملی که بر نوسانات بازار خودرو اثرگذار بود، قیمت دلار بود؛ اما در هفته‌ای که گذشت دلار هم هیچ تاثیری بر این بازار نداشت به نحوی که دلار برخی روزها مثل روز چهارشنبه افزایش یافت و حتی وارد کانال 50 هزار تومان شد، ولی قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان به ریزش خود ادامه دادند.

بنابراین می‌توان گفت که بازار خودرو را با شاخصه‌‌های همیشگی نمی‌توان بررسی کرد و باید منتظر یک خبر شوکه‌کننده و قاطع برای مشخص شدن روند این بازار بود.

قیمت خودروهای داخلی

در بازار خودروهای داخلی طبق روال همیشه پراید پرچم‌دار بیشترین حجم معاملات است.

پراید 111 و 131، هر کدام به ترتیب با قیمت‌های 340 و 325 بدون هیچ‌گونه تغییر قیمتی در بازار معامله شدند تا نماد ثبات و در عین حال رکود در بازار باشند.

کوییک‌s، با افزایش قیمت چهار میلیون تومانی با قیمت 360 میلیون تومان معامله شد تا بعد از پراید دیگر جانشین سایپا در بازار پرفروش‌ها باشد.

سمند سورن پلاس، سدان خانوادگی و در عین حال اقتصادی و نسبتاً ایمن ایران‌خودرو با افزایش قیمت پنج میلیون تومانی با قیمت نهایی 595 میلیون تومان امروز در بازار معامله شد.

قیمت خودروهای مونتاژی

جکj4، که ارزان‎‌ترین مونتاژی بازار محسوب می‌شود با افزایش قیمت دو مییلون تومانی به دقیمت نهایی 802 میلون تومان رسید تا از چرخه ثبات و رکود بازار خود را خارج کند.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، دیگر خودروی مونتاژی بود که در بازار امروز تا به این لحظه دست‌خوش تغییر شده است، اما برخلاف محصول خودروسازان بم این خودرو با کاهش قیمت 30 میلون تومانی مواجه شد تا رکورد بیشترین نوسان رابه نام‌ خود ثبت کند و با قیمت یک میلیارد و 690 میلیون تومان در بازار معامله شود.

دیگر خودروهای مونتاژی نسبت به روزگذشته هیچ‌گونه نوسان یا تغییر قیمتی را تجربه نکردند.

پیش بینی قیمت خودرو در هفته جاری

با توجه اینکه بازار در روزهای آغازین هفته در انتظار اخبار است نمی‌توان با قطعیت سخن گفت، اما احتمالاً بازار خودرو با توجه به خودروهای پرمعامله برای دیگر خودروها تعیین تکلیف کند. برای مثال در بازار داخلی‌ها پراید، کوییک و 206 تیپ 2 و در مونتاژی‌ها گروه mvm و فیدلیتی قیمت را برای دیگر خودروها مشخص خواهند کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.