کد خبر : 27008 / /
/

وام ازدواج

با تایید طرح الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از این پس سربازی نرفته‌ها هم می‌توانند از وام ازدواج و فرزندآوری استفاده کنند.

وام ازدواج برای زوج های جوان است که تازه ازدواج کرده اند وام ازدواج برای کمک خرج زوج های جوان اول زندگی است برای دریافت وام ازدواج باید مدت زمان طولانی صبر کنیم تا نوبتمان بشود وام ازدواج دغدغه زوج های جوان است که آیا دولت ایین وام را می دهد یا نه علت تقاضا برای وام ازدواج این است که سود باز پرداخت آن نسبت به وام های دیگر کم است بخاطر همین است که متقاضی زیادی دارد.

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز از تایید طرح الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شورای نگهبان خبر داد.

با تایید این طرح در شورای نگهبان از این پس کسانی که سربازی نرفته آمد هم می‌توانند از تسهیلات ازدواج و فرزندآوری استفاده کنند.

پیش از این یکی از موانع بهره‌مندی از وام ازدواج و فرزندآوری انجام خدمت وظیفه بود که پس‌از بررسی و تأیید مصوبه طرح الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شورای نگهبان، این مانع برطرف شد.

براساس اعلام بانک مرکزی از ابتدای سال جاری تا ۲۰ تیر، حدود ۵۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج و فرزندآوری به ۳۹۴ هزار متقاضی پرداخت شده است.

منبع: مشرق

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.