کد خبر : 27487 / /
/

هواشناسی| هواشناسی تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، روزهای شنبه و یکشنبه (۴ و ۵ شهریورماه) کاهش دما محسوس خواهد بود و وزش باد نسبتا شدید تا شدید در سطح استان مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، روزهای شنبه و یکشنبه (۴ و ۵ شهریورماه) کاهش دما محسوس خواهد بود و وزش باد نسبتا شدید تا شدید در سطح استان مورد انتظار است.

 

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد و گاهی افزایش سرعت وزش باد به‌ویژه در جنوب و غرب و ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود و گاهی رخداد وزش باد همراه با گرد و خاک و کاهش نسبی کیفیت هوا در نیمه جنوبی استان دور از انتظار نیست.

طی این مدت با گذر متناوب امواج از شمال استان در بعضی ساعت‌ها آسمانی، قسمتی ابری تا نیمه ابری در نیمه شمالی استان، افزایش سرعت وزش باد و گاهی بارش پراکنده در ارتفاعات و دامنه‌ها پیش بینی می‌شود.

روزهای شنبه و یکشنبه (۴ و ۵ شهریورماه) کاهش دما محسوس خواهد بود و وزش باد نسبتا شدید تا شدید در سطح استان و رگبار پراکنده با احتمال رعد و برق در ارتفاعات مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۱ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۳ شهریورماه) صاف تا کمی‌ ابری، در بعدازظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه ( ۴ شهریورماه) صاف، در بعضی ساعت‌ها افزایش باد، گاهی وزش باد شدید ، با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.