کد خبر : 28477 / /
/

بسته خبرخوب اولین روز هفته را اختصاص داده‌ایم به چند دستاورد وطنی حاصل تلاش دانش بنیان ها، متخصصان عرصه تولید و صادرات و همچنین آرایشگری با مرام که دست به کاری باارزش زده است. این بسته خبری، مجموعه‌ای از اخبار مسرت بخش است که شنبه‌ای پرانرژی را تقدیمتان خواهد کرد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که شوخی و جدی، شنبه‌ها را ملامت می‌کنید و یا دل خوشی از اولین روز کاری ندارید، از همین شنبه زاویه نگاهتان را تغییر دهید و به خاطر داشته باشید که شنبه یکی از دو روزی است که در روایتی از امام رضا (ع) به عنوان روز برکت معرفی شده است، زیرا رسول اکرم (ص) از خداوند برای امتشان چنین درخواستی کرده اند: «الهم بارک لأمتی فی بکورها یوم سبت‌ها و خمیسها؛ خدایا! در صبحگاهان امت من در روز شنبه و پنج‌شنبه برکت قرار ده»؛ با توجه به چنین روایتی، لطفا با کسالت و انرژی‌های منفی به این روز ارزشمند، برکات را با دست خودتان پس نزنید و درانتظار اتفاقات خوب باشید. 

پوکی استخوان از بیماری های شایع در ایران است که توسط مکمل ایرانی درمان خواهد شد

*درمان پوکی استخوان به لطف تلاش دانش بنیان‌ها

پوکی استخوان یکی از مشکلات بسیار شایع در ایران به شمار می‌رود، طوریکه طبق آمار، ۴۲ درصد از مردم دچار پوکی استخوان هستند؛ از هر دو خانم یک نفر و از هر پنج آقا دونفر از این مشکل رنج می‌برند و همین مساله نیز کیفیت زندگی آن‌ها را کاهش می‌دهد. خبر خوبی نیست و به همین دلیل هم وقتی می‌شنویم متخصصان توانمند یک شرکت دانش بنیان توانسته‌اند بعد از ۱۵ سال تحقیق و تلاش، «هیدروکسی آپاتیت» ماده اولیه یک مکمل دارویی برای پیشگیری و حتی درمان پوکی استخوان را تولید کنند، حسابی خوشحال می‌شویم. 

بله درست متوجه شدید؛ «علی بخشی»؛ مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد مزایای این دارو گفته است: «هیدروکسی آپاتیت دارای arc ماده اولیه دارویی و همچنین ماده اولیه مکمل خوراکی از سازمان غذا و دارو بوده و به تولید انبوه نیز رسیده است. از مزایای این دارو می‌توان به مواردی همچون تامین همزمان منیزیم، کلسیم و فسفات برای استخوان‌سازی و افزایش دانسیته استخوانی، کمک به استحکام بخشی موثر استخوان و دندان‌ها به ویژه در کودکان و نوجوانان، پیشگیری و تسریع درمان پوکی استخوان، جذب ۱۰۰ درصدی وعدم رسوب در کلیه به ویژه در افرادی که مشکل رسوب کلسیم در کلیه دارند، هضم راحت در زمان کوتاه ۲ الی ۳ دقیقه و جذب ۳۰ دقیقه‌ای اشاره کرد.» 

نقش چشمگیر میوه و تره بار در زمینه ارزآوری

*صادراتی موفق به ارزش ۱۲۱ هزار میلیاردتومان

شهیاد آبنار مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی گفته؛ «در ۶ ماهه اول امسال ۳ میلیون و ۵۱۰ هزار تن محصولات کشاورزی صادر شده و از این طریق ۱۲۱ هزار میلیارد تومان ارز وارد کشور شده است.» وقتی حرف از صادرات به میان می‌آید، در نگاه اول، موضوع ارزآوری آن خودنمایی می‌کند که قطعا می‌تواند نقش مهمی در بهبود اوضاع اقتصادی کشور و معیشت مردم داشته باشد اما با این حال، همه چیز به ارزآوری ختم نمی‌شود و درحقیقت، صادرات محصولات مختلف، نشان از خودکفایی و توانمندی ایران در زمینه تولید و اشتغال‌زایی شمار بیشتری از مردم دارد که همه این‌ها می‌تواند دستاوردهای یک صادرات موفق باشد. 

خوشبختانه کشور ما در تولید بسیاری از محصولات و کالاها، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و این نیز مایه خوشحالی است. البته امیدواریم که با مدیریت صحیح متولیان امر، صادرات به شکل معکوس عمل نکرده و به سبب کمبود یا گرانی جنس صادرشده، مردم را در تامین مایحتاجشان به سختی نیندازد و همچنین بتواند علاوه بر سودی که به جیب صادرکننده‌ها روانه می‌کند، به شکل محسوس نیز در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار باشد. 

افتخاری دیگر به واسطه رشد ۱۰۴ درصدی تولید ماشین‌آلات راهسازی و معدنی

به  این می‌گویند پیشرفت در تولیدات وطنی

حالا که از تولید موفق و صادرات گفتیم، حیف است از رشد ۱۰۴ درصدی تولید ماشین‌آلات راهسازی و معدنی در کشورمان نگوییم و این موفقیت بزرگ را نادیده بگیریم. جالب است بدانید فقط تولید تراکتور در سال جاری به ۳۱ هزار و ۵۰۰ تراکتور رسیده که در مقایسه با سالیان گذشته رشد ۴۰ درصدی داشته است و این یعنی ایجاد فرصت چندبرابری اشتغال، تاثیر مستقیم در زندگی کارکنان و مهمتر از همه اقتدار صنعتی در دل تحریم‌ها که بسیار ستودنی است. 

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت، این موفقیت را حاصل تلاش صنعتگران ایرانی دانسته و گفته: «این افراد، سربازان سخت کوش جنگ اقتصادی هستند که نه تنها نیاز‌های داخل کشور در حوزه‌های مختلف را تامین می‌کنند بلکه در بخش صادرات هم ورود جدی دارند.» اما در ادامه این خبر خوب، لازم است به این نکته هم اشاره کنیم که سال گذشته بالغ بر ۵۳ میلیارد دلار صادرات محصولات تخصصی صنعتی انجام شده که این نیز یک ارزآوری ارزشمند دیگر به نفع اقتصاد کشور به شمار می‌رود. 

این هم سبک متفاوتی از برکت در کاسبی

*یک کار جذاب و متفاوت از کاسبی خوش مرام

تا حالا از چه کسانی به غیر از خانواده و دوستان هدیه تولد گرفته اید؟ اصلا مگر می‌شود کسی از راه برسد و همین طور بی‌مناسبت به شما هدیه تولد بدهد؟ کاری به شرکت‌ها و بانک‌ها نداریم که اگر مشتریشان باشید، شاید در حقتان لطفی کرده و هدیه‌ای برایتان درنظر بگیرند، منظورمان افراد غریبه است که پیش‌تر هیچ مراوده‌ای با آن‌ها نداشته اید! تقریبا وقوع چنین اتفاقی محال است اما با این حال در یک سلمانی شاهد وقوع چنین اتفاقی هستیم. آقای آرایشگری که ظاهرا حسابی دست و دلباز است و بامرام، اصلاح سرو صورت کسانی که روز تولدشان است را رایگان انجام می‌دهد. 

همه نوع خدمت و فروش رایگان از کاسبان به نفع نیازمندان را دیده بودیم، اما این نوع بلندنظری، حسابی تازگی دارد و حیف است خدابرکتی جانانه به این آقای آرایشگر نگوییم و برایش آرزوی سلامتی نکنیم. 

*توصیه به خوشگذرانی در کلام امام صادق (ع) 

بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر تمام عمرشان را به کار و تلاش و یا عبادت خداوند بگذرانند، ثمره بیشتری نصیبشان می‌شود، بنابراین دور لذت‌های دنیا را خط می‌کشند و نه خودشان و نه خانواده‌هایشان سهم چندانی در چشیدن طعم نعمت‌های الهی ندارند، درحالیکه حتی خود خداوند هم، با این سبک زندگی موافق نیست و شاد زیستن و خوشگذرانی‌های حلال را بخش مهمی از عمر انسان دانسته است. امام صادق (ع) می‌فرمایند: «مسلمان عاقل باید وقتش را به سه قسمت تقسیم کند. اول، ساعتی (وقتی) را برای رابطه خودش با خداوند بگذارد. دوم، ساعتی را برای ارتباطات اجتماعی و دیدار با برادران مومن که انسان را در راه آخرت کمک می‌کنند و سوم، ساعتی را برای لذت‌های غیر حرام، اختصاص دهد. پس این ساعت سوم، او را برای انجام بهتر مسئولیتش در دو ساعت دیگر، کمک می‌کند.» (جلد ۵ الاصول من الکافی)

*خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.