کد خبر : 28719 / /
/

در روز‌های گذشته برای برخی صاحبان سهام عدالت بخشی از سود سالیانه واریز شد، عددی حدود ۷۰۰ تا ۷۴۰ هزار تومان برای دارندگان سهام ۵۰۰ هزارتومانی!

سهام عدالت سال 99 آزاد شد. سهام عدالت به دو روش مستقیم و غیر مستقیم است. سهام عدالت جاماندگان قرار است اعطا شود. شرایط ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان را اینجا دنبال کنید. ثبت‌نام مشمولان جدید سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

سود سهام عدالت

 

بر اساس جدول اعلامی مرکز آمار از برخی اقلام ضروری در آبان‌ماه با این پول چه می‌توان خرید؟

با سود سالیانه سهام عدالت نهایتا یک و نیم کیلو گوشت گوسفندی می‌توان خرید یا ۹ کیلوگرم مرغ تازه و یا ۱۰ عدد کنسرو ماهی تن!

برای دریافت سود سهام عدالت ۱۴۰۲ چه کنیم؟

سهام عدالت و فهرست مشمولان آن به‌صورت الکترونیکی تهیه شده و در سامانه سجام ثبت است. افرادی که دهه ۸۰ در مرحله اول واگذاری سهام عدالت مشمول شناخته شدند، یک نوبت اجازه فروش بخشی از آن را پیدا کردند.

سود سهام عدالت ۱۴۰۲، در وهله اول برای کسانی واریز می‌شود که در سامانه سهام عدالت ثبت‌نام کرده‌اند و شماره شبا داده‌اند. روش دوم ثبت‌نام سجام و دریافت کدبورسی است. روش اول ساده و کم‌دردسر خواهد بود. اگر هنوز مالک کل سبد به‌حساب می‌آیید، سود سهام عدالت طی دو مرحله به حساب شما ریخته خواهد شد. برای اینکه روزه شک‌دار نگیرید، تا مهلت باقی است چند نکته را چک کنید.

راهنمای کاربردی سود سهام عدالت ۱۴۰۲سود سهام عدالت جداگانه به شماره شبا شخصی هر کدام از مالکان سهام عدالت واریز می‌شود

سود سهام عدالت به‌زوی واریز می‌شود پس قبل از تمام شدن فرصت وارد سامانه سهام عدالت به آدرس sahamedalat.ir شوید و کد ملی خود را بزنید. اگر صاحب سهام عدالت باشید، اجازه ورود به سامانه را پیدا می‌کنید. حالا گزینه پیگیری واریز سود سهام عدالت را بزنید تا گزارش کامل وضعیت پرداخت سود برایتان به نمایش دربیاید. معرفی شماره شبای جدید یا چک کردن وضعیت صحت و سلامت شماره شبا قدیمی را فراموش نکنید، چون سود سهام عدالت ۱۴۰۲ قرار است به همین حساب بانکی واریز شود.

سود سهام عدالت سال‌های گذشته را چطور دریافت کنیم؟

سود سهام عدالت دوره‌های گذشته با جزییات کامل مانند مبلغ، تاریخ واریز و دوره محاسبه سود در گزینه پیگیری واریز سود سهام عدالت وجود دارد. حتی می‌توانید ببینید پول به کدام شماره شبا واریز شده است. ستون «نوع سود» نشان می‌دهد پول را دریافت کرده‌اید یا به‌خاطر کم‌کاری و غفلت خودتان یا اطلاع‌رسانی نادرست یا تعلل در زمینه معرفی شماره شبا، پول به‌عنوان طلبکاری منظور شده است.

اگر سامانه سهام عدالت وضعیت شما را طلبکار نشان می‌دهد، به احتمال زیاد مشکل معرفی شماره شبا بانکی دارید. چنانچه شماره شبای معرفی شده توسط شما در میانه کار اعتبار خود را از دست داده و به‌دلایلی مثل مسدودی حساب دیگر قابل استفاده نیست، باید آن را وایرایش کنید.

سود سهام عدالت دوره‌های قبل به‌عنوان طلبکاری برای اشخاصی در نظر گرفته می‌شود. اگر یکی از آنها هستید واقعا فردی خوش‌شانس محسوب می‌شوید، چون با تکمیل اطلاعات و ارائه شماره شبا معتبر علاوه بر سود سهام عدالت ۱۴۰۲، طلب دوره‌های گذشته نیز یکجا برایتان واریز خواهد شد که رقم آن معادل دو میلیون تومان است.

سود سهام عدالت به کدام شماره شبا واریز می‌شود؟

سود سهام عدالت را به شماره شبا شخصی هر کدام از مالکان سهام عدالت می‌ریزند. درست برعکس یارانه نقدی که سرپرست خانوار هر ماه به نمایندگی از اعضای خانواده خود، آن را دریافت می‌کند. شماره شبا حساب بانکی مشترک برای دریافت سود سهام عدالت قابل استفاده نیست. شماره شبا متعلق به حساب بانکی راکد را نمی‌توان برای دریافت سود سهام عدالت استفاده کرد. حساب بانکی بلندمدت، شماره حساب بانکی مسدود شده و شماره حساب ارزی هم مورد پذیرش سامانه نیست.

شماره شبا نامعتبر مشکلی است که براساس آمار‌های رسمی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی حداقل یک میلیون نفر از صاحبان سهام عدالت با آن درگیر هستند. شماره شبا از دو حرف IR و سپس ۲۴ عدد تشکیل می‌شود که جدیدا روی کارت بانکی افراد درج می‌شود. اگر کارت‌تان قدیمی است و شماره شبا روی آن نوشته نشده، می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری، شماره شبا خود را از سایت بانک‌ بگیرید. اگر رابطه‌تان با اینترنت خوب نیست به بانک بروید و از کارمند باجه بخواهید شماره شبای حساب بانکی شما را بدهد.

سود سهام عدالت متوفیان چه می‌شود؟

سامانه میراث قرار است بالاخره به طلسم بلاتکلیفی سهام عدالت متوفیان پایان دهد. اگر در خانواده شخصی داشته‌اید که مالک سهام عدالت بوده و حالا دیگر در بین ما نیست، یکی از وراث باید تا ۳۰ آذر در سجام ثبت‌نام کند و پس از معرفی سامانه میراث، مراحل انتقام سهام عدالت متوفیان را پیش ببرد.

سهام عدالت متوفیان طبق قوانین مربوط به انحصار وراثت پیش می‌رود و پیش‌بینی لازم برای انتقال سهام و تقسیم سود امسال و طلبکاری احتمالی سال‌های گذشته نیز انجام شده است. حدود ۱۵ میلیون نفر به‌عنوان وارث سهام عدالت متوفیان شناخته می‌شوند و باید تا ۳۰ آذرماه کار‌های مربوط به انتقال سهام را از طریق کارگزاری‌های بورسی پیش ببرند.

واریز سود سهام عدالت متوفیان به امسال نمی‌رسد و طبق وعده‌ها در سال آینده به حساب هر یک از وراث واریز خواهد شد. سهام عدالت متوفیان طبق برنامه‌ریزی از آبان ۱۴۰۲، آغاز شده و تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ادامه پیدا می‌کند. وراث افرادی که در سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ درگذشته‌اند می‌توانند برای تعیین تکلیف اقدام کنند. پروسه تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان سال ۸۸ و ۸۹ از ۲۵ آبان آغاز می‌شود. این روند طبق برنامه‌ریزی ادامه پیدا می‌کند و در ۱۹ اسفند انتقال سهام عدالت متوفیان سال ۱۴۰۰ به بعد امکان‌پذیر خواهد شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.