کد خبر : 28918 / /
/

حقوق بازنشستگان

بازنشستگان کارگری در چند شهر دست به تجمع صنفی زدند. شماری از بازنشستگان صندوق فولاد در تهران، اصفهان . سوادکوه دست به تجمع صنفی زدند.

حقوق بازنشستگان متفاوت است. حقوق بازنشستگان معمولا به موقع پرداخت می شود. حقوق بازنشتگان مسئله پر چالش دوت است. قرار است حقوق بازنشستگان افزایش یابد. برای اطلاع از حقوق بازنشستگان مطلب زیر را بخوانید. 

تغییر حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان

​بسیاری از بازنشستگان کارگری در اعتراض به وضعیت بد معیشتی خود دست به اعتراض صنفی  زده و خواستار افزایش حقوق متناسب با تورم کشور شدند.

بازنشستگان مطالبات خود را مستمری بالاتر از خط فقر، درمان رایگان و برخورداری از امکانات یک زندگی شایسته عنوان کردند و گفتند: اعداد و ارقام لایحه بودجه، هیچ تناسبی با تورم حاکم بر اقتصاد کشور ندارد.

امروز یکشنبه (۱۰ دی ماه) جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد در در شهرهایی مانند اهواز، شوش و هفت‌تپه، تهران، اصفهان و سوادکوه، در اعتراض به وضعیت معیشتی خود تجمع کردند.

این بازنشستگان خواستار توجه به مطالبات و خواسته‌های خود شدند و عنوان کردند که باید مستمری بازنشستگان بالاتر از خط فقر باشد.

آنها همچنین خواستار اجرای طرح تکمیلی همسان‌سازی، تسریع در پرداخت کامل معوقات، بازگشت جایگاه واقعی صندوق فولاد در برنامه هفتم توسعه، تضمین اجرای تعهدات درمانی مطابق با آیین‌نامه فولاد و اجرای آیین نامه و قوانین خاص فولادی و احیای جایگاه آن و همچنین افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ خود بر اساس نرخ تورم شدند.

گفتنی است؛ در حال حاضر بالغ بر ۸۰ هزار نفر و با احتساب خانواده تحت کفالت آن‌ها، حدود ۴۰۰ هزار نفر جامعه بازنشستگان صنعت فولاد هستند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.