کد خبر : 8552 / /
/

اخبار ورزشی| اخبار المپیک| نتایج پارالمپیک ژاپن| ایران در پارالمپیک

سومین نقره کاروان ایران بدست آمد.

علیرضا مختاری پرتابگر وزنه ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو با ثبت رکورد ۸.۴۸ متر، صاحب مدال نقره شد.

علیرضا مختاری همامی، پرتابگر وزنه پارالمپیکی ایران، مدال نقره خود را به روح پدر و مادر مرحومش تقدیم کرد.

مختاری امروز یکشنبه در ماده پرتاب وزنه کلاس F53 با پرتابی به میزان 8.48 متر موفق به کسب مدال نقره شد. در این ماده ورزشکار جمهوری آذربایجان با پرتاب 8 متر و 77 سانتیمتر صاحب گردن آویز طلا شد و پرتابگر جمهوری چک با 8 متر و 25 سانتیمتر برنز گرفت.

مختاری در خصوص کسب مدال نقره گفت: در ابتدا باید بگویم که شرمنده مردم ایران شدم و دوست داشتم مدال خوشرنگ تری کسب کنم با این حال تمام تلاش خودم را انجام دادم.

وی با اشاره به اینکه در طول برگزاری بازی های پارالمپیک ریو مادر خود را از دست داد، اظهار داشت: متاسفانه در حین برگزاری پارالمپیک قبل مادرم به رحمت خدا رفت و هشت ماه پس از آن هم پدرم را از دست دادم. جایشان خیلی خالی بود. دوست داشتم آنها بودند و این موفقیت ها را می دیدند. دوست دارم این مدال نقره را به روح این دو عزیز و مردم خوب کشورم تقدیم کنم.

مختاری در ادامه گفت: ورزشکار آذربایجان در یک کلاس بالاتر بود اما در این ماده شرکت کرد. من پیش از این 8 متر و 73 سانتیمتر هم پرتاب کردم اما اینجا شرایط متفاوت بود. امیدوارم مردم از من راضی باشند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.