کد خبر : 1339 / /
/

​علت پخش آژیر در برخی مناطق تهران، اختلال در سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها در پی بارندگی شدید در تهران بود.

حادثه آژیر خطر جزئیات صفر تا صد این حادثه را می توانید در این خبر مشاهده فرمائید. حادثه آژیر خطر  اتفاق افتاده در خصوص شنیده شدن این صدای هولناک در غرب تهران بحران استانداری تهران تاکیید کرد مسئله ی خاصی نیست مردم نگران نباشند حوادث همزمان با شنیده شدن آژیر خطر هواپیمای ترکیش ایرلاین فرود نیامده است . حادثه آژیر خطر به علت بارندگی دیشب بود که باعث اختلال در فرودگاه بین المللی امام خمینی شد حادثه آژیر خطر به علت نفوذ آب ناشی از بارش شدید باران در یک مجموعه بوده که صدای آژیر فعال شده است . حادثه آژیر خطر در غرب تهران اتفاق افتاده است 

حادثه آژیر خطر /   واکنش مدیر کل بحران استانداری تهران به آژیر خطر 

حادثه آژیر خطر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در واکنش به صدای آژیر در غرب پایتخت تاکید کرد که مسئله خاصی نیست مردم نگران نباشند.

در خصوص شنیده شدن صدای آژیر در غرب پایتخت اظهارکرد: این صدا به‌علت نفوذ آب ناشی از بارش شدید باران در یک مجموعه بوده که صدای آژیر فعال شده است.


کلیک کنید : قیمت مرغ امروز شنبه یازدهم بهمن ماه 99 + جدول قیمت مرغ روز در همه استان ها


 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران تاکید کرد که در این خصوص مسئله خاصی نیست، مردم نگران نباشد.

درجاتی در ادامه عنوان کرد: از مردم می‌خواهیم به علت تشدید سامانه بارشی غالب از هم اکنون تا شنبه شب که همواره در نقاط مختلف شهر و استان تهران بارش باران، تگرگ، برف و مه گرفتگی و در ارتفاعات کولاک و احتمال سقوط بهمن داریم از سفرهای غیر ضروری و صعود به ارتفاعات خودداری کرده و از توقف در کنار رود دره‌ها و مسیل‌ها و کانال‌ها اجتناب کنند.

وی بر ضرورت عدم صعود و ورود گردشگرها و کوهنوردان به ارتفاعات و کوهستان‌های پوشیده از برف تهران نیز تاکید کرد و هشدار داد که از مردم نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

 حادثه آژیر خطر / اختلال در سیستم صوتی یک سازمان

حادثه آژیر خطر

معاون امنیتی استانداری تهران گفت: اختلال در سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها علت شنیده شدن صدای غرب تهران بوده است.

حمید رضا گودرزی در تشریح انتشار اخباری مبنی بر شنیده شدن صدایی همانند آژیر در غرب تهران که در برخی رسانه‌ها منتشر شده است، گفت: سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده که همین موضوع موجب شنیده شدن این صدا در آن منطقه شده است. درحال‌حاضر نیز این سیستم صوتی خاموش شده است.

چرا هواپیمای ترکیش ایر در فرودگاه امام خمینی فرود نیامد؟

همزمان با شنیده شدن صدای آژیر گفته شد که هواپیمای ترکیش ایرلاین نیز در فرودگاه امام خمینی فرود نیامده است.

در پی این اتفاق روابط عمومی فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام کرد: خلبان هواپیمای ترکیش ایر به دلیل شرایط جوی، مسیر خود را به سمت باکو تغییر داد، با پایدار شدن شرایط جوی این هواپیما به تهران باز خواهد گشت.

طبق اعلام روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره)، با مناسب شدن شرایط جوی دو پرواز ایران ایر و ماهان در این فرودگاه فرود آمدند.


کلیک کنید :قیمت خودرو امروز شنبه یازدهم بهمن ماه 99 / ذریزش قیمت خودرو + جدول قیمت


 

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی درباره شایعات مطرح شده مبنی براحتمال سقوط پرواز ترکیش ایر گفت: شایعه احتمال سقوط پرواز ترکیش ایر به هیچ وجه صحت ندارد و خلبان این شرکت هواپیمایی تصمیم به فرود نیامدن در این شرایط جوی نامساعد گرفت.

وی افزود: در چنین شرایطی تنها خلبان است که می‌تواند بر اساس قانون تصمیم بگیرد که می‌تواند فرود بیاید یا خیر و به دلیل شرایط جوی نامساعد و وجود ابرهای خطرناک CB این خلبان تصمیم گرفته که به سمت باکو برود و اعلام کرد که پس از مساعد شدن آب و هوا دوباره به فرودگاه امام خمینی باز خواهد گشت.

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی تصریح کرد: پس از فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایر، دیگر پروازها در این فرودگاه به زمین نشستند که می‌توان به ایران ایر اشاره کرد و لحظاتی دیگر نیز هواپیمای ماهان از استانبول در فرودگاه امام خمینی خواهد نشست.

حادثه آژیر خطر 

چند ساعت پیش به صدا در آمدن صدای آژیر خطر در غرب تهران، باعث نگرانی برخی از شهروندان تهرانی شده بود.

معاون استاندار تهران و مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، در گفتگو با شبکه خبر جزئیات ماجرا را توضیح دادند.

ماجرای تغییر مسیر هواپیما!

بارندگی دیشب تهران، اختلال در یکی از پرواز‌های فرودگاه بین المللی امام خمینی را هم در پی داشت.

شرایط نامساعد جوی و بارندگی شدید موجب تغییر پرواز خطوط هوایی ترکیه به مقصد فرودگاه امام شد. البته این پرواز با قدری تاخیر، ساعت ۴ و ۳۲ دقیقه بامداد در فرودگاه امام خمینی به زمین نشست.


 کلیک کنید :ساشا سبحانی به دام قانون گرفتار شد / بازی جدید برای گرفتن فالوور اینستاگرام + جزئیات مهم


معاون وزیر راه: سامانه‌های هواپیمایی مشکلی ندارند

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اخبار مربوط به وجود هرگونه مشکل در سامانه‌های مربوط به سازمان هواپیمایی کشوری و فرودگاه‌های کشور را تکذیب کرد.

آقای شهرام آدم نژاد با حضور در رسانه ملی گفت: شب گذشته خلبان هواپیمای ترکیش ایر به دلیل شرایط آب و هوایی از فرود در فرودگاه امام خمینی منصرف شد و تصمیم گرفت به فرودگاه باکو برود و پس از اطمینان از وضعیت آب و هوا، به فرودگاه امام خمینی بازگشت.

وی با بیان اینکه شنیده شدن صدای آژیر در غرب تهران ارتباطی با این موضوع نداشته است افزود: کم کردن ارتفاع و تقرب به فرودگاه‌ها بر اساس یک استاندارد جهانی صورت می‌گیرد و اینکه گفته شده صدای آژیر به دلیل تلاش خلبان برای کم کردن ارتفاع و فرود در فرودگاه مهرآباد بوده واقعیت ندارد.

با مساعد شدن اوضاع، پرواز‌های بعدی، طبق برنامه در فرودگاه امام خمینی فرود آمدند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار