کد خبر : 10016 / /
/

شنبه هفته گذشته در چارچوب هفته هفتم لیگ پرتغال، پورتو با درخشش و گلزنی مهدی طارمی مقابل ژیل ویسنته به برتری ۲ بر یک رسید.

مهدی طارمی ستاره نیکوکار بوشهری به هرآنچه می‌رسد حقش است و نان دلش را می‌خورد.

حرکت انسان دوستانه مهدی طارمی در روزی که گل پوشکاشی زد/ ستاره پورتو نان دلش را می‌خورد

مهدی یکتا؛ هرچند این ملی پوش خوش اخلاق کشورمان راضی به نوشتن نباشد و هرگز دوست ندارد کارهای خیرخواهانه و انسان دوستانه‌اش رسانه‌ای شود اما...

ستاره‌های ورزشی و سینمایی از جمله همین مهدی طارمی الگوهایی در جامعه ما هستند و نوشتن از اقدامات بشردوستانه آنها می‌تواند دیگران را نیز برای گام برداشتن دراین مسیر تشویق کند.

اما اصل ماجرا چیست؟

شنبه هفته گذشته در چارچوب هفته هفتم لیگ پرتغال، پورتو با درخشش و گلزنی مهدی طارمی مقابل ژیل ویسنته به برتری ۲ بر یک رسید.

مهدی طارمی در ترکیب اصلی پورتو قرار داشت و ۹۰ دقیقه برای این تیم بازی کرد. او در دقیقه ۹ با ضربه‌ای زیبا از وسط زمین دروازه حریف را باز کرد و گلی فوق العاده به ثمر رساند.

گل دیدنی طارمی بازتاب زیادی در رسانه‌های فوتبال اروپا داشت و در تازه ترین اقدام باشگاه پورتو با انتشار تصاویری از گلزنی و شادمانی پس از گل مهاجم ایرانی به وی لقب «پوشکاش» داد و نوشت: آقا مهدی «پوشکاش» طارمی!

جالب می‌شود وقتی بدانید در همین روز شنبه گذشته مهدی طارمی هزینه عمل جراحی پدر یک خانواده نیازمند بوشهری را متقبل شده بود.

او در روزی گل استثنایی و پوشکاشی زد که دل یک خانواده را در شهر خودش شاد کرده و دعای خیر آنها را به دنبال خود داشت.

باز تکرار می‌کنیم آنچه شنیدیم و نوشتیم به هیچ عنوان با رضایت خود مهدی طارمی نبوده است اما رسالت رسانه ای ما اجازه نداد سکوت کنیم و چنین اتفاق ارزشمند و بزرگی را نادیده بگیریم.

البته پرداخت هزینه جراحی این بیمار در شهرستان بوشهر اولین اقدام نیکوکارانه مهدی طارمی نیست و آخرین آن هم نخواهد بود.

کسانی که از نزدیک شماره شماره ۹ پورتو و تیم ملی را می‌شناسند خوب می‌دانند چقدر سخاوتمند و دست و دلباز است. او همواره از طریق مادرش که یک مادرنمونه، فرهنگی و نیکوکار است در حد بضاعت خودش به نیازمندان می‌رسد و در امور انسان دوستانه پیش قدم می‌شود.

شاید همین خصلت‌های انسانی و دعای مردم باعث شده مهدی طارمی به جایگاهی برسد که همه ما ایرانیان به او افتخار کنیم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.