کد خبر : 10793 / /
/

تیاگو مارتینس داور مسابقه هم در طول بازی و هم در فضای مجازی مورد هجمه شدید بازیکنان، کادرفنی و هواداران پورتو قرار گرفته است.

مهدی طارمی در بازی شب گذشته پورتو مقابل بواویستا مثل همیشه درخشان بود اما در این بازی صحنه‌های جنجالی علیه ستاره ایرانی رخ داد.

ستاره ایرانی پورتو  مقابل بواویشتا شب خوب اما پر حاشیه‌ای را پشت سر گذاشت. ملی پوش ایرانی در این دیدار ۲ پاس گل به اوا نیلسون داد و نقش مهمی در پیروزی ۴ بر یک تیمش داشت. اما نکته مهم این دیدار ۳ صحنه بسیار مشکوکی بود که روی مهاجم بوشهری پورتو و در محوطه جریمه میهمان رخ داد اما داور مسابقه هیچ کدام را پنالتی تشخیص نداد.

تیاگو مارتینس داور مسابقه هم در طول بازی و هم در فضای مجازی مورد هجمه شدید بازیکنان، کادرفنی و هواداران پورتو قرار گرفته است.

صحنه‌های مشکوک به پنالتی که روی مهدی طارمی رخ داد اما این داور در هیچ کدام از صحنه‌ها اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

برخورد اول در دقیقه ۵۲ رخ داد. پاس دیدنی اوانیلسون درون محوطه جریمه به طارمی رسید و در حالیکه بازیکن ایرانی پورتو می‌توانست در موقعیتی تک به تک با علیرضا بیرانوند قرار بگیرد، اما رودریگو آباسکال مدافع بواویشتا با قرار دادن دست چپ روی شانه طارمی و همچنین برخورد پایش با ران این مهاجم بوشهری، باعث سرنگونی او شد اما داور مسابقه هیچ اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

این صحنه دقایقی بعد نیز دوباره تکرار شد. باز هم یک پاس زیبا و پشت مدافعین از اوا نیلسون نصیب طارمی شد و مجددا رودریگو آباسکال مدافع بواویشتا در کورس با مهدی طارمی قرار گرفت و پس از اینکه با دست چپ باعث ایجاد مزاحمت برای مهاجم پورتو شد، تعادل طارمی را بر هم زد و این بازیکن روی زمین افتاد که باز هم تیاگو مارتینس اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. چهره درمانده طارمی از تصمیمات داور مسابقه کاملا مشهود بود که البته با خشم شدیدی نیز همراه شد.

قضاوت عجیب این داور مسابقه در ادامه باعث عصبانیت طارمی شد چرا که او نشان داد علاوه بر خطاهای پنالتی، خطاهای عادی روی طارمی را نیز نمی‌گیرد!

در دقیقه ۶۲ و در میانه میدان، بازیکن بواویشتا به نظر روی طارمی مرتکب خطا شد و در حالیکه همگان منتظر سوت داور بودند اما قاضی میدان باز هم تشخیص داد که خطایی روی طارمی رخ نداده و این تصمیم خشم مهاجم بوشهری را برانگیخت و او برای جبران حرکت بازیکن حریف در اقدامی احساسی با پای خود روی پای بازیکن بواویشتا رفت و همین مسئله کافی بود تا تیاگو مارتینس دست به جیب شده و به طارمی کارت زرد نشان دهد.

چهره بهت زده طارمی و خنده تلخ او پس از عدم اعلام پنالتی، عصبانیت بالای این مهاجم بوشهری را نشان می‌داد.

طارمی باور نمی کرد که تیاگو مارتینس ۳ صحنه مشکوک به پنالتی به روی او را خطا تشخیص نداده است.

خشم طارمی باث شد تا سرجیو کونسیسائو بلافاصله دستور تعویض طارمی را صادر کند تا او کارت زرد دوم را دریافت نکند و فرانسیسکو کونسیسائو جایگزین این مهاجم بوشهری شد.

طارمی که در لحظات تعویض و بیرون رفتن از زمین مسابقه به شدت عصبانی بود با داور مسابقه به بگو مگو پرداخت اما توسط په په و سایر هم تیمی‌هایش به بیرون هدایت شد تا مبادا کارت زرد دوم را بگیرد.

نکته جالب اینکه در لحظه تعویض طارمی، تمام هواداران حاضر در استادیوم دراگائو سرپا ایستاده و برای طارمی دست زدند که این بازیکن ایرانی نیز به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.

در فضای مجازی نیز هواداران پورتو به شدت نسبت به عملکرد داوری معترض شدند. آنها با ارسال توئیت‌های فراوانی به حمایت از بازیکن ایرانی تیمشان پرداخته و مدعی شدند که داور مسابقه ۳ پنالتی پورتو را به سرقت برده است. به هر شکل این بازی جنجالی در پایان با نتیجه ۴ بر یک به سود پورتو به پایان رسید.

روزنامه اوژوگو پرتغال نیز پس از این اتفاقات جنجالی در خبری درخصوص تعویض طارمی نوشت: سرمربی پورتو برای جلوگیری از دریافت کارت زرد دوم و اخراج این بازیکن، مهاجم ایرانی را تعویض کرد. در دقیقه ۷۱ دربی بین پورتو و بواویشتا و در زمانی که اژدهایان با نتیجه ۳-۱ پیش بودند ، سرجیو کونسیسائو که به وضوح از داوری ناراضی بود، طارمی را تعویض کرد تا از دریافت کارت زرد دوم و اخراج او جلوگیری کند. همانطور که در تصاویر پخش شده از تلویزیون دیده می‌شود، کونسیسائو می‌گفت: این مایه شرمساری است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.