کد خبر : 11473 / /
/

پورتو در رقابت های جام حذفی پرتغال به مصاف تیم گمنام فیرنسه رفته و موفق شد با پنج گل حریف نگون بخت خود را مغلوب کند.

سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو در مورد داستان اهدای پنالتی مهدی طارمی به پسرش فرانسیسکو صحبت کرد.

پورتو در رقابت های جام حذفی پرتغال به مصاف تیم گمنام فیرنسه رفته و موفق شد با پنج گل حریف نگون بخت خود را مغلوب کند. در نیمه دوم این دیدار بود که مهدی طارمی، ستاره ایرانی پورتو موفق به گرفتن یک پنالتی از حریف شده و به نظر می‌رسید از بهترین فرصت برای باز کردن دروازه فیرنسه برای اولین بار در این دیدار برخوردار است.

اما مهدی طارمی با از خودگذشتگی این شانس را به فرانسیسکو کونسیسائو داد که پسر سرمربی پورتو اولین گل فصل خود را به ثمر برساند. حالا سرجیو کونسیسائو مدعی شد فرانسیسکو بابت این گلزنی به جای او باید از مهدی طارمی تشکر کند.

سرجیو کونسیسائو گفت: ما در بازی بسیار جدی عمل کرده، به دنبال پرس حریف بوده و متوجه شدیم آنها به دنبال چه هدفی هستند. روند کار ما با کسب آمادگی و جدیت در تمرین شروع می‌شود و سپس بازیکنان این برنامه را در زمین پیاده می‌کنند. پورتو بسیار جدی، شایسته و پویا بازی کرد و به جز فقط یک صحنه در نیمه اول، در بسیاری از دقایق بازی تیمی مصمم و توانمند بودیم.

پنالتی فرانسیسکو کونسیسائو؟ برای یک مهاجم گلزنی موضوع بسیار مهمی است. اینجا من هستم که تصمیم می‌گیرم کدام بازیکنان چه وظیفه ای دارند. ما پنالتی‌زنان خود را داریم، اما در آن لحظه من تصور می‌کردم باید به بازیکنی بدهیم که بسیار خوب کار کرده و به دنبال گلزنی است هم روحیه بدهیم.

قطعا شرایط برای فرانسیسکو سخت تر از من خواهد بود. اینجا فرانسیسکو فقط یک بازیکن پورتو بوده که جوان است و با کیفیت و به دنبال اثبات خود است. فرانسیسکو برای تشکر از کادر فنی و من به سمت نیمکت آمد و من به او گفتم ابتدا از مهدی طارمی تشکر کن، زیرا قاعدتا او باید پنالتی را می‌زد و در واقع طارمی این شانس را به تو داد. حالا این بار فرانسیسکو بود، اما اگر یک بازیکن دیگر هم بود من دقیقا همین کار را می‌کردم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.