کد خبر : 300 / /
/

قیمت دلار امروز یکشنبه 17 اسفند 99 را می توانید در سایت خبر روز مشاهده فرمائید

شرط فعلی بازار ارز امروز 17 اسفند 99 برای ریزش بیشتر قیمت دلار از دست رفتن حمایت 24 هزار و 500 تومانی خواهد بود . اهمیت قیمت  دلار بر زندگی مردم ایران به قدری است که اکثریت قریب به اتفاق آنها به صورت لحظه ای نرخ این ارز را پیگیری می کنند . بر هیچ کس پوشیده نیست نوسانات قیمت دلار بیشترین تاثیر را بر روی کالا های مصرفی دارد .  جهت قیمت دلار برای معامله گران آشکار نیست آنها تنها به صورت روزانه خود را با مسیر اخبار هماهنگ می کنند در حالیکه دلار در هفته ی گذشته با توجه به خبر های مربوط به آزادسازی دارایی های بلوکه شده در مسیر کاهشی قرار گرفته بود . قیمت دلار بعد از انتخابات آمریکا تغییرات بسازایی داشته است 

همچنین صرافی های بانک ها در روز یکشنبه ۹۹/۱۲/۱۷ نرخ فروش دلار به مردم را ۲۴ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام کردند.

این صرافی ها دلار را از مردم با قیمت ۲۳ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می کنند.

قیمت دلار امروز ۱۷ اسفند ۹۹ در صرافی

قیمت دلار

گفتنی است، صرافی ملی قیمت امروز دلار را نسبت به قیمت های پایانی روز قبل تغییری نداده است.

صرافی ملی هر دلار را به قیمت ۲۴ هزار و ۲۵۰ تومان به مردم می فروشد.

امروز یکشنبه هفدهم اسفند ۹۹ قیمت دلار کانادا نسبت به روز گذشته اندکی کاهش یافته است.

هر دلار کانادا در بازار آزاد به قیمت ۱۹ هزار و ۶۵۰ تومان معامله می شود.

همچنین قیمت امروز دلار استرالیا در بازار ارز ایران ۱۹ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است.

لیست قیمت دلار امروز یکشنبه هفدهم اسفند ۹۹ به شرح زیر است:

دلار آمریکا: ۲۴۲۵۰ تومان

دلار کانادا: ۱۹۶۵۰ تومان

دلار استرالیا: ۱۹۲۵۰ تومان

دلار نیوزیلند: ۱۸۳۰۰ تومان

دلار سنگاپور: ۱۸۵۵۰ تومان

دلار هنگ کنگ:۳۲۵۰ تومان

قیمت دلار ۱۷ اسفند ۹۹ در بازار آزاد

قیمت دلار

اهمیت قیمت دلار بر زندگی مردم ایران به قدری است که اکثریت قریب به اتفاق آنها به صورت لحظه ای نرخ این ارز را پیگیری می کنند.

بر هیچکس پوشیده نیست که نوسانات نرخ دلار بیشترین تاثیر را بر روی قیمت کالاهای مصرفی دارد.

هرچند نرخ دلار دولتی که برای واردات کالاهای اساسی اختصاص پیدا می کند مدت هاست ۴۲۰۰ تومان باقی مانده، اما قیمت دلار در بازار آزاد نوسان بسیاری داشته است.

بازار آزاد ارز با کوچکترین تحولات سیاسی و اقتصادی جهان دستخوش تغییر می شود؛ حال اگر یک طرف این تحولات ایران باشد، تاثیر آن بر قیمت دلار و سایر ارزها دوچندان می شود.

قیمت دلار امروز یکشنبه 17 اسفند 99

عنوان قیمت(ریال) تغییر روز قبل
دلار ۲۴۷,۵۵۰ ۰.۲% ۲۴۷,۰۵۰
یورو ۲۹۶,۱۰۰ ۰.۵۷% ۲۹۷,۸۰۰
پوند انگلیس ۳۵۷,۹۳۰ ۰.۴۷% ۳۵۶,۲۷۰
درهم امارات ۷۰,۲۰۰ ۰.۳۹% ۶۹,۹۳۰
لیر ترکیه ۳۵,۲۰۰ ۲.۹۲% ۳۴,۲۰۰
فرانک سوییس ۲۸۳,۷۰۰ ۰.۱۸% ۲۸۴,۲۰۰
یوان چین ۳۹,۶۰۰ ۰.۵۱% ۳۹,۴۰۰
دلار کانادا ۲۰۲,۳۵۰ ۰.۸۵% ۲۰۰,۶۵۰
دلار استرالیا ۲۰۰,۰۰۰ ۰.۹۶% ۱۹۸,۱۰۰
ریال عمان ۶۶۷,۲۰۰ ۰.۵۷% ۶۶۳,۴۰۰
کرون نروژ ۳۰,۱۰۰ ۱.۰۱% ۲۹,۸۰۰

در اولین روز هفته، افت قیمت دلار و سکه ادامه یافت. روز شنبه،‌ اسکناس آمریکایی نه تنها نتوانست خود را بالای مرز ۲۵ هزار تومانی تثبیت کند، بلکه با قدرت بیشتری در کانال ۲۴هزار تومانی پایین‌تر رفت و در محدوده ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومانی قرار گرفت. اظهارات تحلیلگران فنی نشان می‌دهد که دلار برای ریزش قیمت به سطوح پایین‌تر نیاز دارد که زیر محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی برود و تثبیت شود. اوایل اسفندماه بازار در سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی مورد حمایت قرار گرفت.

همین مساله موجب شد که با وجود افت قیمت روزهای اخیر،‌ برخی از معامله‌گران در فروش ارز احتیاط کنند. شرط فعلی بازار برای ریزش، از دست رفتن حمایت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی خواهد بود. به دنبال افت قیمت دلار در روز شنبه، سکه نیز تا کانال ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی ریزش کرد.

دیروز فلز گرانبهای داخلی تا ساعت ۳ بعدازظهر ۳۲۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. در کنار افت قیمت دلار، نزول بهای اونس طلا در بازارهای جهانی نیز در افزایش فروش بازیگران بازار سکه موثر بود. طلای جهانی در دو روز انتهایی هفته گذشته تحت فشار افزایش عرضه قرار گرفت و در نهایت در محدوده هزار و ۷۰۰ دلاری بسته شد که ۲۴ دلار کمتر از قیمت ساعت ۵ بعدازظهر روز چهارشنبه بود.

قیمت دلار / چرا دلار نزولی باقی ماند؟
قیمت دلار

یکی از مهم‌ترین عواملی که موجب شده است دلار بیشتر در جهت کاهشی حرکت کند،‌ تغییر انتظارات معامله‌گران است. عقب‌نشینی تروئیکای اروپایی از صدور قطعنامه ضدایرانی در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منجر به گشایش روزنه‌های امید جدیدی درخصوص حل وفصل دیپلماتیک برجام شده است و این مساله انتظارات بازیگران بازار ارز را تا حدی کاهشی کرده است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که برخی از معامله‌گران انتظار داشتند، تمدید «وضعیت اضطراری ملی» از سوی بایدن در روز جمعه بتواند سمت و سوی انتظاری بازار را تغییر دهد. با این حال چنین اتفاقی رخ نداد. به گفته برخی فعالان، بازار فرمان بایدن را چندان جدی نگرفت، چرا که بیشتر معامله‌گران انتظار دارند که به زودی بین ایران و آمریکا و سایر کشورهای اروپایی مذاکراتی صورت بگیرد. در شرایط کنونی، خریداران نیز به دلیل از دست رفتن مرز ۲۵ هزار تومانی، فعالیت خود را کاهش داده‌اند. به گفته تحلیلگران فنی،‌ خریداران زمانی وارد بازار خواهند شد که از تثبیت مرز ۲۵ هزار تومانی اطمینان حاصل کنند.

قیمت دلار امروز 17 اسفند / سکه‌بازان از دلار حمایت نکردند
قیمت دلار

گروهی از فعالان انتظار داشتند در اولین روز هفته، سکه‌بازان برای حمایت از دارایی خود اقدام به خرید اسکناس آمریکایی کنند. اونس طلا در انتهای هفته گذشته افت سنگینی را به ثبت رساند و در مرز هزار و ۷۰۰ دلاری به کار خود پایان داد. افت اونس طلا موجب می‌شد که قیمت سکه تحت فشار زیادی قرار بگیرد و احتمال افت این فلز گرانبها به زیر سطح ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تقویت شود. برخی از معامله‌گران انتظار داشتند، شماری از سکه‌بازان برای جبران اثر نزولی اونس، اقدام به خرید دلار کنند.

با این حال، در عمل چنین اتفاقی در روز شنبه رخ نداد و قیمت دلار نیز در مسیر نزولی قرار گرفت. افت دلار ‌حتی اثر کاهشی اونس را بیشتر و سکه را به مرز ۱۰ میلیون تومانی نزدیک‌تر کرد. تحلیلگران فنی عنوان می‌کنند در صورتی که فلز گرانبهای داخلی مرز ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را از دست بدهد، به احتمال زیاد،‌ سکه به کانال ۹ میلیون تومانی قدم خواهد گذاشت. اگر دلار خود را به بالای مرز ۲۵هزار تومانی نرساند، احتمال افت سکه به زیر ۱۰ میلیون تومان بسیار زیاد خواهد شد

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار