کد خبر : 3533 / /
/

بر اساس نرخ صرافی ملی ایران امروز پنجشنبه 23 اردیبهشت هر دلار امریکا به نرخ 21هزار و 981 تومان رسید و هر اسکناس یورو نیز به مبلغ 26هزار و 450تومان فروخته شده است.

قیمت دلار بالا رفت. قیمت دلار علی رغم اینکه هفته گذشته رو به کاهش بود این هفته روند افزایشی گرفت. قیمت دلار امروز پنجشنبه اندکی با افزایش مواجه شد. قیمت دلار اما برای فروش در صرافی ملی ثابت مانده است. برا اطلاع از جزئیات قیمت دلار با این خبر همراه باشید.

نرخ دلار در صرافی‌های رسمی با نرخ 21هزار و 981 تومان معامله می‌شود.

قیمت دلار امروز پنجشنبه 23 اردیبهشت

بر اساس نرخ صرافی ملی ایران امروز پنجشنبه 23 اردیبهشت هر دلار امریکا به نرخ 21هزار و 981 تومان رسید و هر اسکناس یورو نیز به مبلغ 26هزار و 450تومان فروخته شده است.

قیمت دلار

دلارآمریک ابه قیمت  21.981

یورو  به قیمت ۲۶.450

قیمت دلار امروز پنجشنبه بالا رفت.

قیمت دلار و یورو /نرخ ارز صرافی ملی امروز ۱۴۰۰/۲/۲۳

نرخ دلار امروز ۲۳ اردیبهشت در صرافی ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نکرده و نرخ ۲۱۹۸۱ تومان را ثبت کرده است.

نرخ دلار صرافی ملی در جریان بازار امروز(پنچشنبه ۲۳ اردیبهشت) اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی ثابت مانده و تغییری نکرده و همان عدد روز گذشته یعنی ۲۱۹۸۱ تومان را ثبت کرده است. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز مانند دیروز ۲۱۵۴۵ تومان تعیین شد.

قیمت یورو نیز مانند روز گذشته است و تغییری نکرده است. قیمت فروش برای یورو در صرافی ملی ۲۶۴۵۰ تومان تعیین شده و قیمت خرید آن ۲۵۹۲۶ تومان اعلام شده است.

کاهش سرعت تعدیل قیمت دلار

آمارها حکایت از آن دارد که سرعت تعدیل قیمت دلار و قیمت یورو در بازار عمده فروشی کاهش یافته است.

تغییرات متوسط هفتگی قیمت دلار و یورو در بازار متشکل ارزی و سامانه سنا طی پنج هفته اخیر به طور پیوسته روند کاهشی را دنبال کرد. سرعت کاهش قیمت دلار سنا در هفته اخیر کاهش یافت. قیمت این دو ارز در بازار آزاد نیز تا هفته گذشته روند کاهشی را دنبال می‌کرد اما در هفته اخیر قیمت متوسط بازار آزاد دلار و یورو نسبت به هفته گذشته تغییراتی مثبت را به ثبت رساند.

تغییرات نرخ متوسط هفتگی دلار و یورو در بازار متشکل

متوسط وزنی قیمت دلار متشکل از هفته دوم تا هشتم سال جدید به طور پیوسته روند کاهشی را دنبال کرد. این روند با افزایش قیمت دلار متشکل در روز‌های ابتدایی هفته جاری متوقف نشد و روند نرخ متوسط هفتگی همچنان کاهشی است. قیمت متوسط هفتگی دلار متشکل از 24 هزار و 820 تومان در هفته دوم سال جدید به 21 هزار و 11 تومان در هفته هشتم کاهش یافت. یعنی نرخ دلار متشکل در طول این مدت حدود 15 درصد افت کرد.

 سبقت سریع دلار از سایر ارزها

یورو متشکل نیز طی این هفت هفته روند کاهشی را دنبال کرد. قیمت یورو متشکل حدود 12 درصد طی این مدت پایین آمد و از 29 هزار و 14 تومان در هفته دوم به 25 هزار و 663 تومان در هفته هشتم سال جدید رسید.

حجم مبادلات هفتگی در بازار متشکل

حجم عرضه هفتگی دلار در بازار متشکل ارزی از هفته دوم تا پنج سال جدید روند افزایشی را دنبال کرد، در هفته ششم و هفتم حجم عرضه کاهشی شد، اما در هفته اخیر حجم عرضه دوباره افزایش یافت و روی بیشترین مقدار سال جدید قرار گرفت. عرضه دلار در بازار متشکل در هفته اخیر به 37 میلیون و 563 هزار رسید. این رقم از ابتدای سال جدید ثبت نشده بود.

قیمت دلار

عرضه یورو متشکل در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته افزایش یافت و به 9 میلیون و 767 هزار رسید. رکود عرضه هفتگی یورو در هفته چهارم سال ثبت شد، که رقم 13 میلیون و 503 هزار بود.

تغییرات قیمتی دلار آزاد و سنا

قیمت دلار در سامانه سنا از هفته چهارم تا هفته هشتم به طور پیوسته روند کاهشی را دنبال کرد، اما تغییرات قیمت هفته هشتم نسبت به هفته هفتم جزئی بود. متوسط نرخ سنا در هفته هفتم 21 هزار و 597 تومان و در هفته هشتم 21 هزار و 575 تومان بود. بر خلاف دلار سنا که تا هفته اخیر روند کاهشی را دنبال کرد، روند حرکتی دلار بازار آزاد در هفته قبل معکوس شد. قیمت دلار بازار آزاد از 24 هزار و 910 تومان در هفته چهارم به 21 هزار و 726 تومان در هفته هفتم رسید، اما در هفته هشتم این روند معکوس شد و نرخ دلار افزایش یافت. متوسط قیمت دلار در هفته هشتم 21 هزار و 968 تومان بود.

تغییرات قیمتی یورو آزاد و سنا

روند تغییرات قیمتی یورو نیز مانند دلار بود. یورو سامانه سنا روند کاهشی خود را ادامه داد. قیمت یورو سنا طی پنج هفته اخیر به طور پیوسته کاهش یافت و از 28 هزار و 425 تومان در هفته چهارم به 25 هزار و 653 تومان در هفته هشتم کاهش یافت. قیمت یورو در بازار آزاد از هفته چهارم تا هفته هفتم روند کاهشی را دنبال کرد و از 29 هزار و 729 تومان در هفته چهارم به 26 هزار و 548 تومان در هفته هفتم رسید، اما در هفته اخیر قیمت متوسط هفتگی یورو بازار آزاد افزایش یافت و روی رقم 26 هزار و 757 تومان قرار گرفت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار