کد خبر : 497 / /
/

قیمت سکه و طلا در بازار امروز یکشنبه 17 اسفند ماه 99 را می توانید در سایت خبر روز مشاهده فرمائید .

 قیمت سکه و طلا  درصورتی در روز یکشنبه در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت که دلار به زیر سطح 24 هزار 500 تومانی برود . قیمت سکه و طلا در نوسانات بازار سهم بسزایی دارد. ثبات قیمت سکه و طلا از دیگر سیگنال های اطمینان بخش بازار ارز خواهد بود. قیمت سکه وطلا از هفته ی گذشته تا به امروز تغییرات کمی داشته است. قیمت سکه و طلا امروز یکشنبه 17 اسفند ماه سکه در کانال 11 میلیون تومان قرار گرفته است

قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار در روز یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹ در بازار یک میلیون و ۱۵ هزار تومان تعیین شده و به فروش می رسد.

همچنین طلافروشی ها در روز یکشنبه ۹۹/۱۲/۱۷ قیمت فروش طلا ۲۴ عیار را یک میلیون و ۳۵۵ هزار تومان اعلام کردند.

قیمت سکه و طلا امروز ۱۷ اسفند ۹۹

قیمت سکه و طلا

قیمت هر مثقال طلا بر اساس ارزش گذاری در بازار جهانی ۴ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان تعیین شده است.

امروز یکشنبه هفدهم اسفند ۹۹ قیمت اونس طلا در بازار جهانی ۱۶۹۹ دلار ارزش گذاری شده است.

لیست قیمت طلا امروز ۱۷ اسفند ۹۹ به شرح زیر است:

گرم طلای ۱۸ عیار: ۱۰۱۵۰۰۰ تومان

گرم طلای ۲۴ عیار: ۱۳۵۵۰۰۰ تومان

مثقال طلا: ۴۴۰۵۰۰۰ تومان

اونس طلا: ۱۶۹۹ دلار

نوسان قیمت طلا شاید به اندازه قیمت دلار و نرخ ارز سینوسی نبوده اما تغییرات زیادی داشته است .

آنچه از نمودار طلا نمایانگر است، تغییرات قیمتی این فلز در ماه های اخیر عمدتا افزایشی بوده و تورم زا .

طلا که پشتوانه ارز ملی هر کشوری است ، در خانه هر ایرانی یافت می شود .

نگاهی که بیشتر مردم ایران به طلا دارند ، نگاه سرمایه گذاری و کسب سود از نوسانات بازار طلا است.

قیمت روز سکه و طلا ۱۷ اسفند ۹۹

قیمت سکه و طلا

از آنجاییکه «طلا» تبدیل به کالایی سرمایه ای شده ، اطلاع از بروزترین قیمت طلا اهمیت دو چندان پیدا کرده است .

درست مثل قیمت دلار ، اطلاع از نوسانات بازار طلا برای کسب سود بیشتر و یا جلوگیری از ضرر مهم است .

پیش بینی آینده قیمت طلا

به عقیده چارلی موریس، مدیر صندوق خانه آتلانتیک سرمایه گذاری در بازار طلا جذاب تر و سود حاصل از آن چشمگیر تر از سرمایه گذاری در بورس است .

پیش بینی موریس از چشم انداز بازار طلا مثبت بوده و قابلیت نقدشوندگی آن را بالا می داند .

او می گوید:

من به شخصه بیشتر سبد سهامم را به طلا اختصاص داده ام .

شاید در کوتاه مدت سود کمتری به دست بیاورم اما نگران این نیستم که هر رویدادی در هر نقطه از جهان سرمایه ام را هدر دهد .

قیمت گذاری طلا بر اساس روش های مختلفی انجام می شود .

هرچند عرضه و تقاضا اصلی ترین دلیل افزایش یا کاهش قیمت هر کالایی است اما طلا در بازار ایران تا حدودی مستثنی است .

با وجود اینکه اردیبهشت ماه و با رشد یکباره بورس شاهد صف فروش طلاهای خانگی در طلافروشی ها بودیم اما قیمت طلا کاهش چندانی نداشت .

به عقیده بسیاری از افراد طلای نو با طلای دست دوم تفاوتی ندارند .

آنها می گویند:

طلا، طلاست!

این افراد معتقدند در صورت نو بودن طلا، باید پول اجرت آن را بپردازند اما با خرید طلای دست دوم ، این پول در جیبشان می ماند .

هرچند این نگاه در خصوص افرادی که نگاه سرمایه گذاری دارند بیشتر صدق می کند .

قیمت سکه و طلا ۱۷ اسفند ۹۹

قیمت سکه و طلا

اگر قصد دارید طلا را به عنوان سرمایه جمع کنید بدون شک باید طلای دست دوم و کم اجرت بخرید .

از این رو فردی که به زیبایی مدل و طرح طلا اهمیت می دهد بهتر است سمت طلای دست دوم نرود .

الان مدت هاست به دلیل نوسان لحظه ای قیمت طلا ، قیمت طلای دست دوم ارائه نمی شود .

دلیل دیگر ارائه نشدن قیمت طلای دست دوم اجرت متفاوت طلافروشی هاست.

قیمت سکه و طلا امروز یکشنبه 17 اسفند 99
عنوان قیمت (ریال)  روز قبل
طلای 18 عیار ۱۰,۷۸۸۰۰۰ ۱۱,۰۱۹,۰۰۰

طلای ۲۴ عیار

۱۴,۳۸۴,۰۰۰ ۱۴,۶۹۲,۰۰۰

طلای دست دوم

۱۰,۶۴۴,۵۲۰ ۱۰,۸۷۲,۳۰۰
حباب سکه تمام بهار ۲,۹۰۰,۰۰۰ ۱,۸۷۰,۰۰۰
سکه امامی ۱۱۱,۳۷۰,۰۰۰ ۱۱۳,۱۱۰,۰۰۰
سکه بهار آزادی ۱۰۷,۰۰۹,۰۰۰ ۱۰۸,۹۷۹,۰۰۰
نیم سکه ۶۴,۰۰۰,۰۰۰ ۶۴,۵۰۰,۰۰۰
ربع سکه ۴۰,۸۵۰,۰۰۰ ۴۱,۰۰۰,۰۰۰
سکه  گرمی ۲۳,۹۵۰۰,۰۰۰ ۲۴,۰۵۰,۰۰۰
مثقال طلا ۴۶,۷۱۰,۰۰۰ ۴۷,۷۴۰,۰۰۰

 

قیمت سکه و طلا / سکه به کانال ۹ میلیون وارد می‌شود؟

سنای آمریکا طرح بزرگ ۱.۹ تریلیون دلاری کمک مالی برای مقابله با آثار بحران همه‌گیری کرونا را تصویب کرد. معامله گران بازار انتظار دارند، قیمت طلای جهانی در واکنش به این خبر، روز دوشنبه را با افزایش قیمت آغاز کند. در صورت افزایش بهای طلای جهانی، سکه امامی از یکی از متغیرهای کاهشی ابتدای هفته خود رها خواهد شد.

بازار طلا به طور سنتی به عنوان یک پناهگاه شناخته می شود بسته محرک مالی موجب می شود که دولت آمریکا با تزریق اعتبار به اقتصاد نرخ بهره را پایین بیاورد. با کاهش نرخ بهره در اقتصاد امریکا نرخ تورم بالا می رود در این حالت برخی سرمایه گذاران با هدف محافظت از سرمایه های خود در برابر تورم وارد بازار طلا می شوند. افزایش تقاضا برای طلا قیمت را بالا می برد.

این تحلیل در حالی است که قیمت طلا هم اکنون در کف ۹ ماهه قرار دارد و از اوج دو هزار دلار به کف ۱۷۰۰ سقوط کرد.

 اونس طلا در انتهای هفته گذشته به مرز هزار و ۷۰۰ دلاری سقوط کرد و نقش مهمی در افت بیش از ۳ درصدی سکه در روز شنبه بازی کرد. افت سنگین قیمت سکه در روز شنبه موجب شد که حباب این فلز گران بها به زیر محدوده ۵ درصدی برود. در واقع روز شنبه حدود ۲۵۰ هزار تومان، اصله بین ارزش ذاتی و بازاری سکه کاهش یافت. هر چقدر این فاصله کمتر شود، می توان از نرمال شدن بیشتر فضای بازار سخن گفت. برخی فعالان باور دارند، زمانی که حباب سکه به محدوده ۲ تا ۴ درصدی می رسد،خریدهای پله ای افزایش پیدا می کند.

قیمت سکه و طلا / عامل نزولی در بازار سکه

قیمت سکه و طلا

سکه در صورتی روز یک شنبه در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت که دلار به زیر سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی برود. انتظارات معامله گران سکه تا حدی نسبت به طلای جهانی بهبود پیدا کرده است و تنها افت دلار می تواند، فروشندگان را در بازار سکه فعال کند. در صورت برگشت دلار به زیر سطح ۲۴ هزار و۵۰۰ تومانی، احتمال افت سکه تا محدوده حساس ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی وجود خواهد داشت. در صورت از دست دادن محدوده ۱۰ میلیون و۲۰۰ هزار تومانی، سکه به آسانی می تواند به کانال ۹ میلیون تومانی برود.

شرط فعلی بازار ارز برای ریزش بیشتر، از دست رفتن حمایت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی خواهد بود.

در اولین روز هفته، افت قیمت دلار و سکه ادامه یافت. روز شنبه،‌ اسکناس آمریکایی نه تنها نتوانست خود را بالای مرز ۲۵ هزار تومانی تثبیت کند، بلکه با قدرت بیشتری در کانال ۲۴هزار تومانی پایین‌تر رفت و در محدوده ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومانی قرار گرفت. اظهارات تحلیلگران فنی نشان می‌دهد که دلار برای ریزش قیمت به سطوح پایین‌تر نیاز دارد که زیر محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی برود و تثبیت شود. اوایل اسفندماه بازار در سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی مورد حمایت قرار گرفت.

همین مساله موجب شد که با وجود افت قیمت روزهای اخیر،‌ برخی از معامله‌گران در فروش ارز احتیاط کنند. شرط فعلی بازار برای ریزش، از دست رفتن حمایت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی خواهد بود. به دنبال افت قیمت دلار در روز شنبه، سکه نیز تا کانال ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی ریزش کرد. دیروز فلز گرانبهای داخلی تا ساعت ۳ بعدازظهر ۳۲۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. در کنار افت قیمت دلار، نزول بهای اونس طلا در بازارهای جهانی نیز در افزایش فروش بازیگران بازار سکه موثر بود. طلای جهانی در دو روز انتهایی هفته گذشته تحت فشار افزایش عرضه قرار گرفت و در نهایت در محدوده هزار و ۷۰۰ دلاری بسته شد که ۲۴ دلار کمتر از قیمت ساعت ۵ بعدازظهر روز چهارشنبه بود.

چرا دلار نزولی باقی ماند؟

به گفته فعالان، یکی از مهم‌ترین عواملی که موجب شده است دلار بیشتر در جهت کاهشی حرکت کند،‌ تغییر انتظارات معامله‌گران است. عقب‌نشینی تروئیکای اروپایی از صدور قطعنامه ضدایرانی در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منجر به گشایش روزنه‌های امید جدیدی درخصوص حل وفصل دیپلماتیک برجام شده است و این مساله انتظارات بازیگران بازار ارز را تا حدی کاهشی کرده است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که برخی از معامله‌گران انتظار داشتند، تمدید «وضعیت اضطراری ملی» از سوی بایدن در روز جمعه بتواند سمت و سوی انتظاری بازار را تغییر دهد. با این حال چنین اتفاقی رخ نداد. به گفته برخی فعالان، بازار فرمان بایدن را چندان جدی نگرفت، چرا که بیشتر معامله‌گران انتظار دارند که به زودی بین ایران و آمریکا و سایر کشورهای اروپایی مذاکراتی صورت بگیرد. در شرایط کنونی، خریداران نیز به دلیل از دست رفتن مرز ۲۵ هزار تومانی، فعالیت خود را کاهش داده‌اند. به گفته تحلیلگران فنی،‌ خریداران زمانی وارد بازار خواهند شد که از تثبیت مرز ۲۵ هزار تومانی اطمینان حاصل کنند.

قیمت سکه و طلا در بازار امروز / سکه‌بازان از دلار حمایت نکردند

قیمت سکه و طلا

گروهی از فعالان انتظار داشتند در اولین روز هفته، سکه‌بازان برای حمایت از دارایی خود اقدام به خرید اسکناس آمریکایی کنند. اونس طلا در انتهای هفته گذشته افت سنگینی را به ثبت رساند و در مرز هزار و ۷۰۰ دلاری به کار خود پایان داد. افت اونس طلا موجب می‌شد که قیمت سکه تحت فشار زیادی قرار بگیرد و احتمال افت این فلز گرانبها به زیر سطح ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تقویت شود. برخی از معامله‌گران انتظار داشتند، شماری از سکه‌بازان برای جبران اثر نزولی اونس، اقدام به خرید دلار کنند.

با این حال، در عمل چنین اتفاقی در روز شنبه رخ نداد و قیمت دلار نیز در مسیر نزولی قرار گرفت. افت دلار ‌حتی اثر کاهشی اونس را بیشتر و سکه را به مرز ۱۰ میلیون تومانی نزدیک‌تر کرد. تحلیلگران فنی عنوان می‌کنند در صورتی که فلز گرانبهای داخلی مرز ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را از دست بدهد، به احتمال زیاد،‌ سکه به کانال ۹ میلیون تومانی قدم خواهد گذاشت. اگر دلار خود را به بالای مرز ۲۵هزار تومانی نرساند، احتمال افت سکه به زیر ۱۰ میلیون تومان بسیار زیاد خواهد شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار