کد خبر : 497 / /
/

کاهش قیمت طلا

قیمت طلا مثقال 18 عیار در بازار آزاد امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت با 14,000 تومان کاهش، 4,058,000 معامله شد.

اخبار اقتصادی: قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد امروز سه شنبه ۱۲ مرداد با 7,900 تومان افزایش، 1,101,700 معامله شد .

قیمت طلا مثقال 18 عیار در بازار آزاد امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت با 14,000 تومان کاهش، 4,058,000 معامله شد.

قیمت سکه نیز در بازار امروز بصورت زیر است:

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز سه شنبه ۱۲ مرداد با 143,000 تومان افزایش، 11,354,000 معامله شد.

قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد امروز سه شنبه ۱۲ مرداد بدون هیچ تغییری، 10,799,000 معامله شد.

قیمت نیم سکه در بازار آزاد امروز سه شنبه ۱۲ مرداد با 38,000 تومان افزایش، 5,838,000 معامله شد.

قیمت ربع سکه در بازار آزاد امروز سه شنبه ۱۲ مرداد با 20,000 تومان افزایش، 3,740,000 معامله شد.

امروز (۱۲ مرداد۱۴۰۰) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۱۱ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان رسید.

امروز (۱۲ مرداد۱۴۰۰) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۱۱ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

قیمت طلا

همچنین قیمت اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۸۰۹ دلار و ۲۷ سنت رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۹۲ هزار تومان معامله می‌شود.

جدول قیمت طلا 

قیمت سکه طرح جدید نسبت به آخرین معاملات روز گذشته حدود ۴۰ هزار تومان کاهش یافته است.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

قیمت طلا

واکنش قیمت طلا به دولت جدید 

با توجه به برگزاری مراسم تنفیذ رئیس جمهور دولت سیزدهم، واکنش‌ها در بازار طلا و سکه چگونه بود؟ قیمت‌ها در بازار طلا و سکه چه تغییراتی داشت؟

مراسم تنفیذ رئیس جمهور منتخب دولت سیزدهم امروز ۱۲ مرداد برگزار شد. سکه در عصر روز گذشته با توجه به مراسم تنفیذ امروز با روند کاهشی همراه شد اما در پایان معاملات روز گذشته در کانال ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی باقی ماند.

در چند روز اخیر قیمت طلا و سکه با افزایش همراه بود اما در روز گذشته روند صعودی قیمت سکه متوقف شد و برخی از کارشناسان بازار طلا و سکه عقیده داشتند روند صعودی سکه تمام شده است. از طرفی یکی از عوامل تاثیرگذار و هیجانی در بازار طلا و سکه در روزهای گذشته پایان دولت دوازدهم و شروع فعالیت دولت جدید بود که با توجه به برگزاری مراسم تنفیذ امروز، برخی از هیجانات در بازار کاهش پیدا می‌کند و معاملات در مسیر متعادل‌تری قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از عوامل موثر در بازار طلا و سکه قیمت دلار در بازار داخلی است. برخی از کارشناسان اعتقاد دارند روند قیمت طلا و سکه در بازار امروز (۱۲ مرداد) تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار خواهد بود و معامله‌گران به نوسانات نرخ ارز توجه خواهند داشت؛ بنابراین قیمت دلار در بازار در امروز طلا و سکه اهمیت دارد.

اقتصادنیوز درباره بازار دلار نوشت:

تا زمانی که قیمت دلار بالای محدوده ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان باشد، فروشندگان به صورت جدی وارد بازار نخواهند شد. در واقع شرط دلار برای افت قیمت از دست دادن حمایت ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومانی است.

قیمت طلا

روز دوشنبه، اسکناس آمریکایی در مسیر کاهشی حرکت کرد ولی توانست خود را حتی بالای سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان نگه دارد. این موضوع موجب شده است که برخی از معامله گران احتمال افزایش قیمت دلار طی روزهای آتی را مطرح کنند. این عده اعتقاد دارند، سمت و سوی انتظارات در بازار تغییر کرده است و همین تغییر موجب شده که سطح تقاضا نسبتا در بازار بالا باقی بماند. از نگاه آن ها تا زمانی که انتظارات مثبت نشود، احتمال افت قیمت اسکناس آمریکایی محدود خواهد بود.

در حالی که برخی معامله گران با توجه به این اخبار و انتظارات، احتمال افزایش بیشتر قیمت دلار را مطرح می کنند، دسته دیگری باور دارند، بازار در واکنش به مراسم تنفیذ ابراهیم رییسی در مسیر نزولی قرار خواهد گرفت. از نگاه آن ها، نگرانی از عرضه شدید در بازار ارز و احتیاط تا آشکار شدن مواضع رییس دولت سیزدهم از جمله عواملی است که حضور نوسان گیران در بازار را کم رنگ تر خواهد کرد.

با توجه به احتمال‌های موجود در بازار طلا و ارز باید دید با شروع فعالیت دولت سیزدهم قیمت‌ها و معامله‌گران بازار طلا و ارز چه واکنش‌هایی خواهند داشت؟

قیمت طلا و سکه امروز ۱۲ مرداد

انس جهانی طلا در بازار امروز با کمی کاهش به ۱۸۰۹ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار در بالاترین نرخ امروز به یک میلیون و ۹۶ هزار تومان و در کم‌ترین قیمت به یک میلیون و ۹۱ هزار تومان رسید.

قیمت سکه طرح جدید با کاهش قیمت نسبت به دیروز به ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید. ربع سکه قیمت سه میلیون و ۶۵۰ هزار تومان را ثبت کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.