کد خبر : 9831 / /
/

المیرا شریفی مقدم در مراسم اربعین امسال به کربلا سفر کرده است. عکس زیر از المیرا شریفی مقدم گوینده توانای کشورمان را در کربلای معلی ملاحظه می کنید.

المیرا شریفی مقدم متولد 18 خرداد 1360 در تبریز، خبرنگار است. المیرا شریفی مقدم فارغ التحصیل لیسانس رشته میکروبیولوژی می باشد، می گوید بدون پارتی وارد صدا و سیما شد است. المیرا شریفی مقدم حالا مجری، خبرنگار و طرفدار دو آتیشه تیم پرسپولیس است. المیرا شریفی مقدم در یک خانواده تبریزی متولد شد اما بزرگ شده تهران می باشد. مادر المیرا شریفی مقدم ناظم دبیرستان دخترانه و سخت گیر بود و تنها یک برادر دارد، در سن 12 سالگی پدرش به قتل رسید و هنوزم  بعد از سالها قاتل او پیدا نشده است.

المیرا شریفی مقدم

المیرا شریفی مقدم و خانواده اش

در خانواده ای بزرگ شدم که همه اعضای آن به خبر علاقه داشتند؛ مرحوم پدرم همیشه بخش های مختلف خبر را گوش می دادم و روزنامه همیشه در خانه مان بود.

المیرا شریفی مقدم

قبل از اینکه به مدرسه بروم، با سواد شدم و می توانستم بخوانم و در همان عالم کودکی  ادای آقای محمدرضا حیاتی را در می آوردم و گویندگی می کردم.

المیرا شریفی  مقدم و نحوه ورود به صدا و سیما

المیرا شریفی در اوایل سال 1378 وقتی 18 ساله و پشت کنکور بود از طریق تست گویندگی وارد شبکه تازه تاسیس خبر شد و بعد از طی دوره های گویندگی استخدام شد.

المیرا شریفی مقدم و ازدواج و همسر 

خانم شریفی مقدم در سال 1379 در 19 سالگی با داوود عابدی 25 ساله که همکارش بود رابطه عاشقانه ای برقرار کرد که در نهایت سال 1382 به عقد و در بهمن 83 به ازدواج ختم شد.

عکس خانوادگی داوود عابدی و همسرش المیرا شریفی مقدم.

فرزندان المیرا شریفی مقدم

پسر اولم، امیر ابوالفضل 24 فروردین سال 89 به‌ دنیا آمد.

المیرا شریفی مقدم

زمانی که در دوران مرخصی بودم متوجه شدیم پسر دومم هم در راه است ! بچه‌ هایم تنها 10 ماه و 20 روز فاصله سنی دارند و 14 اسفند همان سال امیر ارسلان به‌ دنیا آمد.

بیوگرافی داوود عابدی

داوود عابدی متولد 1 تیر 1354 در تهران، خبرنگار است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد می باشد در تکواندو دان چهار دارد، از سال 75 فعلی خبری خود را در مجله بامدادی رادیو شروع کرد.

در سال 78 با تاسیس شبکه خبر به تلویزیون آمد و مجری شد.

المیرا شریفی مقدم

تفریحات مشترک

هر شبی که هر دو خانه باشیم حتما برنامه‌ ریزی می‌ کنیم و بیرون می‌ رویم؛  پارک ،سینما، تئاتر و کنسرت‌ های موسیقی جزء برنامه‌های‌ مان است.

البته آقای عابدی خیلی با کنسرت موسیقی میانه ندارد.

ماجرای قتل پدر المیرا شریفی

پدر المیرا شریفی مقدم در سال 1372 در جریان یک نزاع با دزد کیف زن به قتل رسید، قاتل بعد از سالها هنوز شناسایی نشده و این پرونده مختومه شده است.

المیرا شریفی مقدم

طرفدار پرسپولیس

المیرا شریفی گرچه یک خبرنگار است اما او شدیدا طرفدار تیم پرسپولیس می باشد و در هر برد این تیم در شبکه اجتماعی خود به طرفداران این تیم تبریک می گوید.

داوود عابدی در حال حاضر مجری بخش ورزشی شبکه خبر است!

حمله به آرش ظلی پور

خانم مقدم بعد از جریان ناراحتی مسعود فراستی در برنامه آرش ظلی پور با ادبیان نامحترامه نسبت به همکاری خود نوشت : چه خبرتونه ؟ چه خبرتووووونه؟

اجرای تلویزیونی با مهمونی خونه خاله فرق داره ! تلویزیون حرمت داره، حق نداریم هنگام گفتگو به مهمان برنامه بی ادبی کنیم، جسارت و شجاعت در اجرا با گستاخی و بی ادبی فرق دارد.

بغضی که یک ملت را گریاند

در سال 1394 بود که خانوم شریفی مقدم در جریان اعلام تعداد اولیه شهدای ماجرای منا با بغض نا خودآگاه خود روی آنتن زنده باعث گریه میلیون ها نفر شد.

المیرا شریفی مقدم

فعالیت در شبکه خبر و گویندگی

 شریفی مقدم از سال ۷۹ از طریق آزمون ورودی وارد صدا و سیما شده و اولین خبر و گویندگی خود را در بخش اخبار جوان انجام داد و سپس در بخش پزشکی و اخبار تخصص شبکه خبر فعالیت کرد. الان مدت هفت سال است که در بخش مرکزی شبکه خبر گویندگی را انجام می دهد‌.

شیوه فعالیت و کار در شبکه خبر

به گفته گوینده و مجری شبکه خبر قسمت فوریت ها و گفتگوهای خبری دو گوینده ثابت دارد که هر کدام هفت ساعت باید خبرها را پوشش داد. باید گوینده خبر به همه اتفاق های جهان و ایران واقف باشد و بر همه مسائل سیاسی و اجتماعی جهان و ایران آگاهی داشته باشد‌.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.