کد خبر : 2134 / /
/

فریبرز عرب نیا ویدئو جدید در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

فریبرز عرب‌نیا در سال ۱۳۴۳ در تهران متولد شد.  فریبرز عرب‌نیا در سال ۱۳۶۰ موفق به اخذ مدرک دیپلم ریاضی و فیزیک شد. فریبرز عرب‌نیا رشته مدیریت در دانشگاه ترکیه را نیمه تمام رها کرد و به ایران بازگشت تا در رشته مورد علاقه‌اش مشغول شود. فریبرز عرب‌نیا پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی و دوره‌های تخصصی تئاتر و سینما به شکل حرفه‌ای وارد کار شد. فریبرز عرب‌نیا در رشتهٔ ارتباط تصویری (گرافیک) موفق به اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه هنر شد. 

کنایه سنگین فریبرز عرب نیا: داریم طوفانی ترین روزها رو پشت سر می گذارنیم

فریبرز عرب نیا با انتشار این ویدئو نوشت:

از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر

یادگاری که در این گنبدِ دوّار بماند

بیوگرافی “فریبرز عرب نیا” بازیگر مختار و ازدواج های او

نام: فریبرز

نام خانوادگی: عرب نیا

تاریخ تولد: 25 فروردین 1343

پیشه: بازیگر و کارگردان

سالهای فعالیت: از 1368 تاکنون

همسرها: آتنه فقیه نصیری، عسل بدیعی (همسر سابق)

فرزندان: یک پسر به نام جانیار

زندگی شخصی فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا بازیگر و کارگردان کشورمان 25 فروردین ماه سال 1343 در تهران به دنیا آمد.

فریبرز عرب نیا

این هنرمند کشورمان فرزند محمدحسن عرب نیا و افتخار صداقت طلب است و اطلاعات بیشتری از خانواده این هنرمند در اختیار نیست و تنها تصویری از برادر فریبرز عرب نیا که در مراسم ختم عسل بدیعی حضور داشت در دست است که نشانگر شباهت عجیب این دو برادر به یکدیگر است.

فریبرز عرب نیا و برادرش در کنار پسرش جانیار

فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا تحصیلاتش را تا مقطع دیپلم در رشته ریاضی و فیزیک ادامه داد و بعد از دوران سربازی برای تحصیل در رشته مدیریت راهی آنکارا شد.

این هنرمند کشورمان که از ابتدا به سینما علاقه مند بود نتوانست تحصیلاتش را در زمینه مدیریت به پایان برساند و به ایران بازگشت و مشغول تحصیل در رشته سینما گردید.

فریبرز عرب نیا

تحصیل در رشته سینما مسیر زندگی فریبرز عرب نیا را به سمت و سویی که مورد علاقه اش بود هدایت کرد و بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی به سراغ آموزش های تخصصی تر رفت و زیر نظر استاد حمید سمندریان به آموزش تئاتر پرداخت و دو سال مشغول فراگیری سینما در مجتمع آموزشی سینما شد.

فریبرز عرب نیا علاوه بر سینما در زمینه گرافیک هم به تحصیل پرداخت و موفق شد مدرک کارشناسی اش را از دانشگاه هنر دریافت کند.

ازدواج فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا در سومین دهه زندگی اش ازدواج کرد اما تجربه موفقی برای او نبود و منجر به جدایی شد.

فریبرز عرب نیا و آتنه فقیه نصیری

عکس قدیمی آتنه فقیه نصیری و فریبرز عرب نیا در فیلم کاکادو

فریبرز عرب نیا

همسر اول فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا سال 1370 با آتنه فقیه نصیری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان ازدواج کرد اما این ازدواج چند سالی بیشتر دوام نداشت و منجر به جدایی شد.

آتنه فقیه نصیری همسر سابق فریبرز عرب نیا

آتنه فقیه نصیری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان متولد سال 1347 است و بازیگری را از سال 70 آغاز کرد و با بازی در مجموعه خاله سارا به شهرت رسید و در سریال هایی چون داستان یک شهر، دختران، گمگشته، مدار صفر درجه، جراحت، شیدایی، شمعدونی، شهرزاد و... به ایفای نقش پرداخته است.

همسر دوم فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا برای دومین بار در سال 79 با عسل بدیعی یکی دیگر از بازیگران کشورمان ازدواج کرد اما زندگی این زوج هنرمند چهار سال بیشتر دوام نداشت و سرانجام به جدایی انجامید.

فریبرز عرب نیا و عسل بدیعی

عسل بدیعی همسر دوم فریبرز عرب نیا بود که 19 اردیبهشت ماه سال 56 متولد شد و بازیگری را از سال 75 با فیلم بودن و نبودن آغاز کرد و در اولین تجربه بازیگری اش بسیار خوش درخشید.

فریبرز عرب نیا

عسل بدیعی همسر دوم فریبرز عرب نیا بود که 19 اردیبهشت ماه سال 56 متولد شد و بازیگری را از سال 75 با فیلم بودن و نبودن آغاز کرد و در اولین تجربه بازیگری اش بسیار خوش درخشید.

این هنرمند کشورمان 11 فروردین 1392 به کما رفت و در روز 12 فروردین دچار مرگ مغزی شد و با موافقت اعضای خانواده، اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا شد.

فریبرز عرب نیا از ازدواج با عسل بدیعی یک پسر به نام جانیار دارد که متولد سال 81 است و در کنار پدرش زندگی میکند.

فریبرز عرب نیا

مهاجرت فریبرز عرب نیا از ایران

فریبرز عرب نیا حدود دو سال بعد از درگذشت همسر سابقش عسل بدیعی به همراه پسرش جانیار به آمریکا مهاجرت کرد و اعلام کرد که تا پایان دوران تحصیلی پسرش دوری از وطن را تحمل خواهد کرد.

این بازیگر کشورمان در خارج از کشور به تحصیل در رشته گرافیک در مقطع فوق لیسانس پرداخت و مشغول انجام کارهای مورد علاقه خودش است.

تصمیم فریبرز عرب نیا برای نوشتن داستان زندگی اش

فریبرز عرب نیا بعد از مهاجرت از ایران، در یک پیام ویدئویی درباره نوشتن داستان زندگی اش صحبت کرد و گفت:

شاید روزی داستان آن چه را که بر من گذشت برای همگان بنویسم، آن چه که در سرزمین مادری ام و در سال هایی که کار فرهنگی کردم، آن چه که در سال های پیش از مهاجرت بر من و خانواده ام گذشت، و آن چه که در سال های دوری از میهن؛ شاید....

فعالیت های هنری فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا بعد از تحصیل در رشته سینما و گذراندن دوره های آموزش تئاتر زیر نظر استاد سمندریان و فراگیری هنر بازیگری در مجتمع آموزشی سینما به صورت جدی وارد دنیای بازیگری شد.

این هنرمند کشورمان حضور در دنیای هنر را با بازیگری و کارگردانی چند نمایش آغاز کرد و در سال 69 با بازی در فیلم آهوی وحشی ساخته حمید خیرالدین به سینما آمد.

ضیافت تجربه موفق فریبرز عرب نیا با مسعود کیمیایی

فریبرز عرب نیا بعد از بازی در چند فیلم سینمایی، سال 74 برای بازی در فیلم ضیافت به کارگردانی مسعود کیمیایی انتخاب شد و این فیلم نقطه عطفی در کارنامه بازیگری او محسوب میشود.

این بازیگر کشورمان در فیلم مسعود کیمیایی یکی از بهترین نقش هایش را بازی کرد و در چهاردهمین دوره جشنواره فیلم فجر دیده شد.

فریبرز عرب نیا در طول سالهای فعالیت های هنری اش در فیلم های زیادی به ایفای نقش پرداخت و موفق ظاهر شد که فیلم چ ساخته ابراهیم حاتمی کیا هم یکی از آنها بود.

ابراهیم حاتمی کیا از کارگردان های سرشناس سینمای ایران است که فریبرز عرب نیا در سالهای ابتدایی حضورش در سینما با او همکاری کرد و بعد از گذشت بیش از 20 سال بار دیگر در سال 92 در فیلم چ مقابل دوربین رفت و ایفاگر نقش اول قصه این فیلم یعنی مصطفی چمران شد.

یکی از حواشی بازی فریبرز عرب نیا در فیلم چ مربوط به عدم حضور او در سکانس پایانی فیلم است که ابراهیم حاتمی کیا را مجبور به استفاده از بدل به جای او کرد.

فریبرز عرب نیا با گریم فیلم چ

فریبرز عرب نیا

مختارنامه اثر ماندگار کارنامه هنری فریبرز عرب نیا

سریال مختارنامه به کارگردانی داوود میرباقری سال 89 ساخته شد و فریبرز عرب نیا بازیگر نقش اصلی قصه این سریال یعنی مختار ثقفی بود.

فریبرز عرب نیا در مختارنامه

مختارنامه یکی از ماندگارترین آثار کارنامه هنری فریبرز عرب نیا است که با گذشت سالها از بازی در این نقش هنوز هم بسیاری از مردم او را با این نقش ماندگار می شناسند.

فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا بازیگر نقش مختار در سریال مختارنامه

این سریال که روایتگر ماجرای قیام مختار ثقفی برای خونخواهی امام حسین (ع) است، یکی از پربیننده ترین سریال های تلویزیون است که بازیگران زیادی در آن به ایفای نقش پرداخته اند و فریبرز عرب نیا یکی از چهره های این سریال است که گریم های فوق العاده ای را در این سریال تجربه کرد.

فریبرز عرب نیا و گریم مختار در مختارنامه

فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا در نقش مختار در سریال مختارنامه با بازیگرانی چون امین زندگانی در نقش مسلم بن عقیل، رضا رویگری در نقش کیان ایرانی، الهام حمیدی در نقش همس کیان، عنایت شفیعی در نقش ابن‎کامل، ژاله علو در نقش مادر مختار، فریبا کوثری در نقش عمره همسر مختار، نسرین مقانلو در نقش همسر دیگر مختار، محمد فیلی در نقش شمر، رضا کیانیان در نقش حاکم مکه، محمدرضا شریفی نیا در نقش محمدبن حنفیه، حسن پورشیرازی در نقش بهرام رنگرز، ویشکا آسایش در نقش جعده، داوود رشیدی در نقش حاکم کوفه، کریم اکبری مبارکه در نقش احمربن شمیط، فرهاد اصلانی در نقش عبیدالله‌بن زیاد، انوشیروان ارجمند در نقش رفاعةبن شداد، جعفر دهقان در نقش مصعب‎بن زبیر، بهرام شاه محمدلو و محمد صادقی در نقش حاکمان کوفه، پرویز پورحسینی در نقش میثم تمار و... همبازی بود.

فیلم شناسی فریبرز عرب نیا

در ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به معرفی فیلم و سریال های فریبرز عرب نیا خواهیم پرداخت.

فیلم های سینمایی فریبرز عرب نیا

1394 آخرین بار کی سحر را دیدی؟

1394 گاهی

1392 چ

1389 پرتقال خونی

1389 پنهان

1389 خاک و آتش

1388 شکلات داغ

1387 صندلی خالی

1387 طاووس های بی پر

1382 باج خور

1382 برگ برنده

1382 پروانه ای در باد

1381 دختری در قفس

1381 ستاره های سربی

1381 عطش

1379 از صمیم قلب

1379 رنگ شب

1379 شیفته

1379 هزاران زن مثل من

1379 هفت پرده

1378 بادام های تلخ

1378 دلباخته

1378 سحرگاه پیروزی

1377 شوکران

1377 طوطیا

1376 جهان پهلوان تختی

1376 شاهرگ

1375 بالاتر از خطر

1375 سلطان

1374 ضیافت

1374 فرار مرگبار

1373 بوی خوش زندگی

1373 سال های بی قراری

1373 کاکادو

1373 مرد پنجم

1372 من زمین را دوست دارم

1371 خسوف

1370 مسافران

1370 وصل نیکان

1369 آهوی وحشی

فریبرز عرب نیا و آتنه فقیه نصیری

فیلم کاکادو با بای فریبرز عرب نیا و آتنه فقیه نصیری

سریال های فریبرز عرب نیا

1393 رنگ شک

1390 مختارنامه

1379 وکیل

1371 مزد ترس

1371 چشمه زندگی

فریبرز عرب نیا

بازی فریبرز عرب نیا در سریال رنگ شک

فیلم های تلویزیونی فریبرز عرب نیا

1387 عملیات مانگرو

جوایز و افتخارات فریبرز عرب نیا

دومین بازیگر برتر سال به انتخاب نویسندگان و منتقدان سینمایی ایران در سال 1379 برای بازی در فیلم شوکران

دومین بازیگر برتر سال به انتخاب نویسندگان و منتقدان سینمایی ایران در سال 1376 برای بازی در فیلم سلطان

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار