کد خبر : 300 / /
/

قیمت دلار | قیمت دلار امروز | قیمت دلار و سکه | قیمت دلار به روز

قیمت فروش دلار آمریکا امروز شنبه 27 شهریورماه در صرافی‌ ملی (بر اساس قیمت میانگین موزون نرخ بازار ارز بانک مرکزی) به نرخ 26.761 تومان رسید. قیمت خرید دلار نیز در صرافی ملی 26.231 تومان اعلام شد.

قیمت دلار روند نزولی گرفت.  قیمت دلار به نرخ 26 هزار و 761 رسید. قیمت دلار بعد از سخنرانی معاون موقت نماینده آمریکا در نشست شورای حکام، افت کرد. قیمت دلار امروز را در خبر زیر می خوانید. آخرین اخبار درباره قیمت دلار را در«خبر روز» دنبال کنید. 

 

قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران به نرخ 26.761 هزار تومان رسید.

قیمت فروش دلار آمریکا امروز شنبه 27 شهریورماه در صرافی‌ ملی (بر اساس قیمت میانگین موزون نرخ بازار ارز بانک مرکزی) به نرخ 26.761 تومان رسید. قیمت خرید دلار نیز در صرافی ملی 26.231 تومان اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت فروش یورو به 31.532 تومان رسید و قیمت خرید یورو نیز 30.907 تومان اعلام شد.

برگشت موقت افزایشی ها به بازار ارز؟

معامله گران دلار به راحتی تن به از دست دادن کانال ۲۷ هزار تومانی نمی دهند. با وجود رسیدن اخبار مثبت به بازار در هفته گذشته، معامله گران توانستند در نهایت اسکناس آمریکایی را بالای ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان نگه دارند.

عده ای از معامله گران باور دارند، مشکلات زیادی بر سر راه مذاکره وجود دارد. به عنوان مثال، آن ها به تحریم های جدید آمریکا در روز گذشته اشاره می کردند. وزارت خزانه‌داری آمریکا چند شخص را به اتهام ارتباط با حزب الله لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به لیست تحریم های خود اضافه کرده است. از نگاه شماری از معامله گران، این اتفاق می تواند زمینه ساز تغییر انتظارات معامله گران شود و توان افزایشی های بازار را بالا ببرد.

حمایت از دلار در یک کانال

معامله گران دلار به راحتی تن به از دست دادن کانال ۲۷ هزار تومانی نمی دهند. با وجود رسیدن اخبار مثبت به بازار ارز در هفته گذشته، معامله گران توانستند در نهایت اسکناس آمریکایی را بالای ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان نگه دارند. با توجه به اینکه در هفته جاری، بازیگران ارزی در انتظار خبرهای جدید خواهند بود، به نظر می رسد، دلار به راحتی دچار تغییر وضعیت نشود. با این حال، در ابتدای هفته شانس معامله گران افزایشی بیشتر خواهد بود.

معامله گران کاهشی در هفته گذشته به دلیل چشم انداز مثبت از مذاکرات هسته ای در موقعیت فروش قرار گرفتند. آن  ها در انتظار هستند که در هفته جاری، بخشی از انتظاراتشان با اخبار مثبت محقق شود. با این حال، در صورتی که خبر خاصی به بازار نرسد، آن ها نیز تلاش خواهند کرد که ارزهای فروخته شده خود را جایگزین کنند. از صحبت های فعالان چنین برداشت می شود که در انتظار زمان و چگونگی آغاز مذاکرات هسته ای هستند.

البته تا زمانی که قیمت دلار نتواند خود را بالای محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت کند،‌ خریداران پرقدرتی وارد بازار دلار نخواهند شد. با توجه به افزایش دلار به بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی در بازار پشت خطی، ممکن است در ابتدای روز جاری، معامله گران به سوی محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی حرکت کنند. محدوده یاد شده شکسته نشود، اسکناس آمریکایی به سوی محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان،‌ میل خواهد کرد.

قیمت دلار

قیمت یورو امروز شنبه 27 شهریور 1400

امروز یورو در بازار آزاد برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که یورو در بازار آزاد که ۲ روز پیش تا ۳۲,۰۰۸ (سی و دو هزار و هشت ) تومان رسیده بود، امروز - شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۰.۷۹ درصدی به ۳۲,۲۶۳ (سی و دو هزار و دویست و شصت و سه ) تومان رسید.

قیمت دلار

قیمت یورو در صرافی ملی

امروز یورو در صرافی ملی مانند ۲ روز پیش، با افزایش و کاهش قیمتی روبرو نشدند، بطوری که یورو در صرافی ملی که ۲ روز پیش تا ۳۰,۹۰۷ (سی هزار و نهصد و هفت ) تومان رسیده بود، امروز - شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱ - به ۳۰,۹۰۷ (سی هزار و نهصد و هفت ) تومان رسید.

واحد پولی یورو امروزه پس از دلار آمریکا مهم‌ترین ارز بین‌المللی محسوب می‌شود و دومین ارز پرکاربرد در سراسر جهان محسوب می‌شود. این واحد پولی یکی از ارزهای قدرتمند جهان به حساب می‌آید، قیمت یورو یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سنجش وضعیت پولی و در نگاه کلی‌تر اقتصاد اتحادیه اروپا است. این واحد پولی پس از دلار آمریکا بیشترین سهم را از مبادلات تجاری و ذخایر ارزی بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف جهان در اختیار دارد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.