کد خبر : 300 / /
/

قیمت دلار | قیمت دلار امروز | قیمت دلار و سکه | قیمت دلار به روز

شب گذشته معاون موقت نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در نشست شورای حکام گفته که آمریکا آماده برداشتن تحریم‌های ناسازگار با برجام است.

قیمت دلار روند نزولی گرفت.  قیمت دلار تحت تأثیر فضای سیاسی قرار دارد. قیمت دلار بعد از سخنرانی معاون موقت نماینده آمریکا در نشست شورای حکام، افت کرد. قیمت دلار امروز را در خبر زیر می خوانید. آخری اخبار درباره قیمت دلار را در«خبر روز» دنبال کنید. 

 

یک خبر موجب شد ورق در بازار ارز برگردد و قیمت دلار در معاملات پشت خط نزولی شود.

قیمت دلار شب گذشته کاهش یافت

به گزارش اقتصادنیوز،"معاون موقت نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در نشست شورای حکام تصریح کرد آمریکا آماده برداشتن «تحریم‌های ناسازگار با برجام» است." این خبر دیشب از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد و میزان فروش های پشت خطی معامله گران دلار را بالا برد. در آخرین ساعات سه شنبه شب، دلار با قیمت ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می رفت که فاصله ۴۰۰ تومانی با قیمت ابتدای روز داشت.

با توجه به افت شبانه دلار، انتظار می رود که این ارز به سوی مرز ۲۶ هزار تومانی میل کند. به باور تحلیل گران فنی در صورتی که اسکناس آمریکایی از محدوده ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان پایین تر برود، موج جدیدی از فروشندگان وارد بازار خواهند شد. دلار در شهریورماه هرگز زیر محدوده ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان حرکت نکرده است. این موضوع موجب شده است که گزوه دیگری از فعالان زاویه دید دیگری را در مورد بازار ارز امروز مطرح کنند. این عده اعتقاد دارند که شاید با جوسازی های سیاسی، قیمت دلار در ابتدای روز در مسیر نزولی قرار بگیرد،‌ولی از اواخر روز،‌ فشار خریداران به بازار وارد خواهد شد و بار دیگر قیمت به بالای مرز ۲۷ هزار  تومانی بازخواهد گشت.

این انتظارات مثبت در حالی در بازار شنیده می شود که اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در وین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات تا دو هفته ی دیگر شروع شود.به نظر می رسد بازار در روز جاری بیشتر تحت تاثیر اخبار واقعی و فیک باشد. خریداران بزرگ در شرایط نا اطمینانی در بازار حضور نخواهند یافت ولی نوسان گیران سعی خواهند کرد، از تغییرات زیاد قیمت کسب سود کنند.

قیمت دلار، یورو و درهم در بازارها

به گزارش اقتصادنیوز، امروز -چهارشنبه بیست و چهارم شهریور- قیمت دلار 100 تومان کاهش یافت و قیمت یورو نیز افت 90 تومانی داشت.

قیمت دلار| قیمت ارز در بازار متشکل ارزی

قیمت دلار عمده در بازار متشکل ارزی صبح امروز ابتدا 26 هزار و 422 تومان ثبت شد و در نیمه روز به 26 هزار و 427 تومان رسید. قیمت دلار خرده فروشی (سنا) نیز صبح امروز 26 هزار و 686 تومان اعلام شد و در نیمه روز به 26 هزار و 691 تومان افزایش یافت.

قیمت یورو در بازار متشکل صبح امروز ابتدا به 31 هزار و 425 تومان رشد کرد و در نیمه روز 31 هزار و 589 تومان اعلام شد. قیمت یورو سنا نیز ابتدا 31 هزار و 739 تومان ثبت شد و در نیمه روز 31 هزار و 904 تومان ثبت شد.

قیمت ارز های صرافی ملی

صرافی ملی امروز قیمت دلار را 26 هزار و 761 تومان ثبت کرد. قیمت یورو صرافی ملی نیز 31 هزار و 633 تومان اعلام شد.

قیمت ارز در بازار آزاد

قیمت دلار در معاملات صبح چهارشنبه بازار آزاد نسبت به روز سه‌شنبه 100 تومان کاهش یافت و 27 هزار و 270 تومان مبادله شد. قیمت یورو نیز 90 تومان افت کرد و 32 هزار و 280 تومان خرید و فروش شد.

قیمت درهم نیز که معامله‌گران آن را سیگنال دهنده قیمت دلار می‌دانند، در نیمه روز در قیمت 7 هزار و 490 تومان قرار گرفت که نسبت به روز گذشته 80 تومان کاهش داشته است.

قیمت دلار

 سیگنال مهم وین برای قیمت دلار| هشدار به خریداران

هرچند قیمت دلار مجددا صعوده شده و تا ۲۷۶۵۰ تومان افزایش یافته اما با اخبار جدید از وین به نظر می‌رسد ممکن است مجددا متاثر از اخبار سیاسی یک روند نزولی به خود بگیرد.

شب گذشته معاون موقت نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در نشست شورای حکام گفته که آمریکا آماده برداشتن تحریم‌های ناسازگار با برجام است.(فارس)

علاوه بر این، سفیر اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین با تاکید بر حمایت اتحادیه از توافق هسته‌ای ایران (برجام) تصریح کرد: از سرگیری مذاکرات برجام  بیش از هر زمان دیگری دارای اهمیت است.(ایرنا)

بدین ترتیب به نظر می‌رسد بازار ارز متاثر از اخبار سیاسی همچنان درگیر نوسانات صعودی و نزولی است و هر روز یک واکنشی نشان می‌دهد. در هفته اخیر نیز پس از چند روز نزولی ناگهان روند آن صعودی شده و روز گذشته تا ۲۷۶۵۰ تومان صعود کرد اما اخبار جدید از مذاکرات احتمالا باعث توقف روند روز گذشته شود.

آیا بازار ارز این بار هم طبق انتظار عمل خواهد کرد؟

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.