کد خبر : 4693 / /
/

اخبار / اخبار اقتصادی / اخبار قیمت سکه و طلا

امروز یکشنبه 28 شهریور ماه 1400 قیمت سکه و قیمت طلا اعلام شد. بر این اساس قیمت ها با کاهش نسبی همراه شد.

قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز یکشنبه 28 شهریور ماه اعلام شد. قیمت سکه و قیمت طلا امروز نسبت به روزهای گذشته با کاهش نسبی اعلام شد. امروز در بازار داخلی قیمت سکه و طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 131 هزار تومان، قیمت سکه و قیمت طلا طرح جدید ( امامی ) 11 میلیون و 680تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 11 میلیون و 150تومان است.  قیمت سکه و طلا با تغییر کمی همراه شد.

قیمت سکه و طلا

قیمت سکه و طلا پایین آمد

امروز در بازار داخلی قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید 11 میلیون و 680هزار تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح قدیم نیز 11 میلیون و 150هزار تومان است.قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی 5 میلیون و 900 تومان، قیمت ربع‌ سکه بهار آزادی 3 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت سکه یک‌ گرمی 2 میلیون و 150 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد.

همچنین قیمت طلای 18 عیار هر گرم یک میلیون و 131 هزار تومان، قیمت طلای 24 عیار در هر گرم یک‌ میلیون و 535 هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا، 4 میلیون و 900هزار تومان ارزش‌ گذاری شده است

قیمت سکه و طلا امروز 28 شهریور ماه

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  11میلیون و 680هزار
سکه تمام طرح قدیم  11 میلیون و 150هزار
نیم سکه بهار آزادی 5 میلیون و 900هزار
ربع سکه بهار آزادی 3 میلیون و 500هزار
سکه یک گرمی  2 میلیون و 150هزار
هر گرم طلای 18عیار  یک میلیون و 131 هزار
هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 535 هزار
اونس طلا 1754 دلار
 مثقال طلا 4 میلیون و 900 هزار

قیمت سکه و طلا / بازار طلا در آستانه شوک

پس از ریزش ۴۰ دلاری قیمت طلا در هفته گذشته، کنترل بازار به دست فروشندگان افتاده و همه نگاهها به دیدار هفته جاری بانک مرکزی آمریکا دوخته شده است.

اونس طلا روز پنج شنبه پس از انتشار آمار ماه گذشته خرده فروشی در آمریکا، از بالای ۱۷۹۰ دلار به ۱۷۵۰ دلار سقوط کرد که پایینترین رکورد در چهار هفته گذشته بود. این خبر بزرگی در آستانه برگزاری نشست سیاست پولی دو روزه بانک مرکزی آمریکا بود زیرا به معنای آن است که تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه می تواند زودتر آغاز شود.

فرانک چالی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "آر جی او فیوچرز" به کیتکونیوز گفت: کنترل بازار اکنون در اختیار فروشندگان است. آمار خرده فروشی روند بازار را به طور کامل عوض کرد و این ایده را تقویت کرد که بانک مرکزی آمریکا دست بازتری برای تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه دارد. روند کوتاه مدت طلا در حال حاضر نزولی است. وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر آمار اقتصادی آمریکا همچنان بهتر از حد مطلوب باشند، طلا ممکن است ریزش قیمت دیگری را تجربه کند. ما شاهد آن بوده ایم که بازده اوراق قرضه رو به افزایش گذاشته و دلار آمریکا قوی شده است. وضعیت مذکور قیمت طلا را تحت فشار کاهشی قرار می دهد و ممکن است هفته جاری تا سطح ۱۷۲۰ دلار عقب نشینی کند. تصور نمی کنم ریزش ۳۰ دلار دیگر از قیمت بازار دشوار باشد

قیمت سکه و طلا در اواخر شهریور ماه 

به گفته بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت "تی دی سکیوریتیز"، یک مشکل دیگر برای طلا در حال حاضر عدم علاقه از سوی خریداران جدید است. معامله گران آماده اند با هر گونه خبری که بهبود بهتر از حد مطلوب فعالیت اقتصادی را نشان می دهد، فروشنده باشند زیرا آمار مطلوب آنها را به این باور می رساند که بانک مرکزی آمریکا تردیدی برای آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه نخواهد داشت.

اورت میلمان، کارشناس فلزات ارزشمند شرکت گینزویل کوین گفت: طلا عوامل معمول را نادیده گرفته و در عوض به آمار اقتصادکلان معطوف شده است. این فلز در سطح ۱۷۴۰ دلار از حمایت برخوردار بوده و در ۱۷۷۰ تا ۱۸۰۰ دلار با مقاومت روبروست.

به گفته میلمان، توجهات اکنون به سوی بیانیه روز چهارشنبه بانک مرکزی آمریکا معطوف شده و بازارها اکنون توجه دقیقی به جزییات زمان تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه نشان می دهند. بانک مرکزی آمریکا زمینه را مهیا کرده و همه مطلعند که این اتفاق به زودی خواهد افتاد. بانک مرکزی آمریکا نیاز ندارد دستکم تا دسامبر در این باره اقدامی کند. مقامات بانکی از این پس هنگامی که بازار را درباره برنامه های تعدیل آتی خود مطلع می کنند، توجه دقیقی به آمار تورم و اشتغال خواهند داشت. اگر بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه به یک سیگنال بسنده کند و تا دسامبر حرکتی انجام ندهد، برای طلا خوب خواهد بود. بازار طلا مایل است نرخهای بهره را پایین ببیند. میلمان پیش بینی کرد حتی اگر بانک مرکزی آمریکا تصمیمی را اعلام کند، بعید است طلا کاهش قیمت بیشتری پیدا کند.

​آمار اقتصادی مهمی که هفته جاری منتشر می‌شوند شامل مجوزهای ساخت و شروع ساخت خانه، فروش خانه های فعلی در روز چهارشنبه، اعلام تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس و آمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری آمریکا در روز پنج شنبه و آمار فروش خانه های جدید در روز جمعه خواهد بود.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، بعلاوه، جروم پاول رییس بانک مرکزی آمریکا سخنران افتتاحیه مراسم مجازی "فِد لیسنز" با عنوان "چشم اندازهای احیای پاندمی" خواهد بود. انتخابات کانادا هم روز دوشنبه برگزار می‌شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.