کد خبر : 497 / /
/

قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و سکه امروز| آخرین قیمت طلا و سکه| قیمت کنونی طلا و سکه

قیمت سکه امامی با از دست دادن حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، گرفتار جو فروش شده است. فلز گران بهای داخلی دیروز به راحتی کانال ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را از دست داد و تا میانه کانال ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پایین رفت.

قیمت طلا امروز کاهش یافت.  قیمت طلا تحت تأثیر اخبار بازگشت به برجام کاهش یافت.  قیمت طلا و قیمت سکه امروز روند کاهشی گرفتند. قیمت طلا و دلار کاهش یافت. آخرین قیمت طلا در بازار را در«خبر روز» دنبال کنید.

برای بازگشت سکه به رقم های اردیبهشت ماه، بازار نیاز دارد که شاهد لغو تحریم ها یا آزادسازی پول های بلوکه شده باشد.

قیمت طلا| فشار فروش سکه در بازار

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه امامی با از دست دادن حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، گرفتار جو فروش شده است. فلز گران بهای داخلی دیروز به راحتی کانال ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را از دست داد و تا میانه کانال ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پایین رفت. 

قیمت طلا

به گفته فعالان، سکه در شرایط فعلی حتی ممکن است تا سطح ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی پایین برود، ولی در آن سطح  از حمایت محکمی برخوردار است و برای شکست آن نیاز به نیروی تازه کاهشی دارد. 

جولان خبرهای سیاسی در بازار سکه

به گفته بازیگران بازار،‌ در شرایط کنونی،‌ امیدواری نسبت به شروع مذاکرات هسته ای و لغو تحریم ها موجب شده است که فشار فروش زیادی در بازار سکه شکل بگیرد، ولی بازار می تواند در صورت خوابیدن هیجانات سیاسی، از مسیر نزولی خارج شود.

فعلا معامله گران روی اخبار مربوط به احتمال شروع مذاکرات تمرکز دارند. به عنوان مثال، دیروز سکه بازان این موضوع را برجسته کردند که قرار است، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران بیاید و درمورد برجام و مشکلات افغانستان با مقامات کشور گفتگو کند. 

پیش تر وزیر امور خارجه ایران عنوان کرده بود که به انریکه مورا،‌ اطلاع داده است که ایران قصد بازگشت به مذاکرات را دارد.

برخی از معامله گران خبر سفر دوباره به ایران را اینگونه برجسته کردند که قرار است مقدمات مذاکرات جدید شروع شود. با این حال، با شروع مذاکرات دیگر بازار تحت تاثیر اخبار کاهشی قرار  نخواهد داشت و بیشتر روی جو مذاکرات و نتیجه گیری آن تمرکز خواهد کرد. 

قیمت طلا

خبرهای مربوط به شروع مذاکرات هسته ای تا اندازه ای می تواند قیمت سکه را در جهت کاهشی قرار دهد و در همین روزهای اخیر، فلز گران بهای داخلی  حدود ۶۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داده است. با این حال، برای بازگشت سکه به رقم های اردیبهشت ماه، بازار نیاز دارد که شاهد لغو تحریم ها یا آزادسازی پول های بلوکه شده باشد. سکه در اردیبهشت ماه تا کانال ۹ میلیون تومانی نزول کرده بود. 

قیمت طلا امروز 21 مهر

قیمت طلا 18 عیار امروز سه شنبه 20 مهر 1400 پایین رفت.

امروز قیمت طلا 18 عیار در حالی پایین رفت که قیمت طلا در بازار جهانی با رشد همراه بود.

قیمت اونس طلا امروز

قیمت طلا در بازار جهانی امروز مسیر صعود را طی کرد. این افزایش قیمت در حالی رخ داد که قیمت طلا روز گذشته کاهش را تجربه کرده بود  اما در روند معاملاتی امروز  با ۹.۳ افزایش، ۱,۷۶۵ (یک هزار و هفتصد و شصت و پنج ) نرخ گذاری شد.

آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا 18 عیار امروز بر خلاف جهت اونس طلا پیش رفت. طلا امروز با ۱۳۹۰۰ تومان کاهش، ۱,۱۲۲,۷۰۰ (یک میلیون و یکصد و بیست و دو هزار و هفتصد ) تومان نرخ گذاری شد.

آخرین نرخ مثقال طلا 18 عیار

هر مثقال طلا 18 عیار امروز با کاهش ۱.۱۷ درصدی، از ۴,۹۲۲,۰۰۰ (چهار میلیون و نهصد و بیست و دو هزار) تومان به ۴,۸۶۵,۰۰۰ (چهار میلیون و هشتصد و شصت و پنج هزار) تومان رسید.

رشد عجیب قیمت طلا رقم خورد

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، چهارشنبه، در حالی رشد کرد که با بالا رفتن قیمت‌های انرژی نگرانی‌های زیادی در مورد تورم جهانی به وجود آمده است که این تقاضا برای خرید طلا را بالا برده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  سی‌ان‌بی‌سی، قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، چهارشنبه، در حالی رشد کرد که با بالا رفتن قیمت‌های انرژی نگرانی‌های زیادی در مورد تورم جهانی به وجود آمده است که این تقاضا برای خرید طلا را بالا برده است.

 اما آن‌چه باعث شد رشد قیمت‌های طلا محدود شود این بود که ارزش دلار در برابر ارزهای جهان تقویت شد تا قیمت خرید طلا برای دارندگان ارزهای غیردلاری گران‌تر تمام شود.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۸:۴۳ به وقت تهران، ۰.۰۷ درصد رشد کرد و به ۱,۷۶۱.۱۴ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم تا این لحظه ۰.۱۳ درصد رشد کرد و به ۱,۷۶۱.۵۰ دلار رسید.

بحران جهانی انرژی چشم‌انداز اقتصاد جهان را به مخاطره انداخته است و با به وجود آوردن موج تورمی جدید سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش دارایی‌های خود به سوی خرید طلا رو آورده‌اند

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.