کد خبر : 497 / /
/

قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و سکه امروز| آخرین قیمت طلا و سکه| قیمت کنونی طلا و سکه

قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۲۳ هزار تومان کاهش یافت.

قیمت طلااونس جهانی طلا امروز به ۱۷۵۳ دلار کاهش پیدا کرد. همچنین قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۲۳ هزار تومان نزول قیمت داشت.

 

در بازار امروز اونس جهانی طلا روند نزولی داشت و به نرخ ۱۷۵۳ دلار و در پایین‌ترین سطح به ۱۷۴۷ دلار رسید.

قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۲۳ هزار تومان کاهش یافت.

جدول قیمت طلا و سکه

قیمت سکه امروز بالا رفت و در مقابل قیمت نیم سکه و ربع سکه پایین رفت. قیمت سکه ۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان ثبت شد و روند صعودی داشت. در بازار امروز نیم سکه نسبت به روز قبل با کاهش قیمت همراه بود و به پنج میلیون و ۸۷۰ هزار تومان رسید.

ربع سک امروز دوشنبه ۲۹ شهریور با کاهش به سه میلیون و ۴۷۰ هزار تومان رسید.

قیمت طلا

برگشت سکه به بالای محدوده حمایتی رفتار مهمی از معامله گران بود که نشان می داد، فلز گران بهای داخلی به راحتی در موقعیت نزولی قرار نمی گیرد. اگر قرار باشد، سکه افت بیشتری را تجربه کند، لازم است که از اونس طلا یا دلار سیگنال محکم تر کاهشی دریافت کند.

قیمت طلا و سکه| بهانه های فرار از نزول

 سکه دیروز هیچ بهانه ای برای نگه داشتن مرز 11 میلیون و 800هزار تومان نداشت. بازار جهانی طلا تعطیل بود و در بازار داخلی نیز دلاردر همان ابتدای روز تمایل بیشتری به افت قیمت نشان داد. افت قیمت دلار موجب شد که حمایت 11 میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی از دست برود. با این حال، برگشت کوچک دلار کافی بود که خریداران به بازار برگردند و سکه امامی دوباره بالای خط ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قرار بگیرد.

برگشت سکه به بالای محدوده حمایتی رفتار مهمی از معامله گران بود که نشان می داد، فلز گران بهای داخلی به راحتی در موقعیت نزولی قرار نمی گیرد. اگر قرار باشد، سکه افت بیشتری را تجربه کند، لازم است که از اونس طلا یا دلار سیگنال محکم تر کاهشی دریافت کند.

قیمت طلا| امید سکه بازان به دلار

بخشی از سکه بازان تصور می کنند که دلار در آینده نزدیک می تواند صعود بیشتری را تجربه کند و به کانال های بالاتر برود. سکه بازان بر روی رشد احتمالی قیمت دلار زیاد مانور میکنند. به عنوان مثال، آن ها شب گذشته به صحبت های  نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین پرداختند. میخائیل اولیانوف عنوان کرده بود که تاریخی برای از سرگیری مذاکرات مربوط به احیاء برجام وجود ندارد و گفتنش دشوار است که چه زمانی تاریخ آن مشخص خواهد شد.

قیمت طلا

همین صحبت ها مورد توجه سکه بازان قرار گرفت، چرا که تاخیر در لغو تحریم ها برای کاهشی های بازار ارز خبر خوشایندی نیست و برخی از سکه بازان احتمال می دهند که دلار به واسطه خبر یاد شده در موقعیت افزایشی قرار بگیرد. با این حال، در صورت افت قیمت دلار به زیر محدوده ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومانی دشوار است که سکه حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را حفظ کند.

قیمت طلا

قیمت طلا| قیمت انواع سکه و طلا امروز

 امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با کاهش 2 هزار و 300 تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت یک میلیون و 129 هزار و 600 تومان مبادله شد.

در معاملات روز ‌دوشنبه بیست و نهم شهریور، قیمت سکه در نیمه روز 11 میلیون و 830 هزار تومان ثبت شد که نسبت به قیمت بسته شده روز یکشنبه 10 هزار تومان افزایش یافته است.

امروز قیمت نیم سکه با کاهش 15 هزار تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت 5 میلیون و 885 هزار تومان معامله شد.

ربع سکه نیز 7 هزار تومان افت کرد و به قیمت 3 میلیون و 493 هزار تومان مبادله شد.

قیمت سکه گرمی کاهش 3 هزار تومانی داشت و 2 میلیون و 197 هزار تومان شد.

همچنین امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با کاهش 2 هزار و 300 تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت یک میلیون و 129 هزار و 600 تومان مبادله شد.

سقوط ناباورانه قیمت طلا

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار به پایین ترین حد پنج هفته اخیر نزول کرد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۴۸ دلار و ۱۳ سنت رسید در حالی که اوایل معاملات تا سطح ۱۷۴۱ دلار و ۸۶ سنت عقب نشینی کرده بود که پایینترین قیمت از ۱۲ اوت بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۷۴۸ دلار و ۶۰ سنت رسید.

شاخص دلار به بالاترین حد یک ماه اخیر صعود کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر ساخت.

به گفته استفن اینس، از شرکت مدیریت دارایی SPI، بازارها این باور را پیدا می کنند که اعلام تعدیل برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه از سوی بانک مرکزی آمریکا قریب الوقوع است. به نظر می رسد که بازارها نسبت به طلا کاملا بدبین شده اند به طوری که حمایت در سطوح ۱۷۸۰ دلار و ۱۷۵۰ دلار سست شده و راه برای عقب نشینی به سمت ۱۷۰۰ دلار هموار کرده است.

طلا پوشش ریسک در برابر تورم و کاهش ارزش ارز ناشی از تدابیر محرک مالی گسترده است. اعلام تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا به مقابله با شرایط مذکور برمی خیزد و جذابیت سرمایه گذاری در طلا را کمتر می کند. انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا در نشست سیاست پولی هفته جاری خود زمینه را برای تعدیل برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه مهیا کند.

بر اساس گزارش رویترز، جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار آسیا اقیانوسیه در شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: حرکت قیمت طلا ضعیف است به خصوص که ارزش دلار همچنان قوی مانده و بازده اوراق قرضه تقویت می شود. این فلز ارزشمند احتمالا سطح ۱۷۲۰ دلار را تست می کند و در بلندمدت به حدود ۱۶۷۵ دلار می رسد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۲۲ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۲.۵ درصد سقوط کرد و به ۹۱۷ دلار و ۵۸ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۳.۲ درصد کاهش، در ۱۹۵۲ دلار و ۶۹ سنت ایستاد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.