کد خبر : 21427 / /
/

براساس وعده دولت، عدد حقوق شهریورماه بازنشستگان سایر سطوح باید تغییر کند، به طوری که این گروه از بازنشستگان افزایش ۳۸ درصدی به اضافه مبلغ ثابتِ ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان را در حقوق خود داشته باشند.

احکام جدیدی درباره حقوق بازنشستگان صادر شد. احکام جدید  حقوق بازنشستگان کارگری صادر شده است که بازنشستگان می‌توانند در دو سه روز آینده این احکام را از سامانه مربوطه دریافت کنند. عدد حقوق بازنشستگان سایر سطوح باید تغییر کند. حقوق بازنشستگان افزایش 38 درصدی دارد. اخبار جدید حقوق بازنشستگان را در خبر روز دنبال کنید.

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران درباره افزایش حقوق بازنشستگان اعلام کرد: طبق اخبار دریافتی ما در کانون، احکام جدید بازنشستگان کارگری صادر شده است که بازنشستگان می‌توانند در دو سه روز آینده این احکام را از سامانه مربوطه دریافت کنند.

عدد جدید افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد 

 براساس وعده دولت، عدد حقوق شهریورماه بازنشستگان سایر سطوح باید تغییر کند، به طوری که این گروه از بازنشستگان افزایش ۳۸ درصدی به اضافه مبلغ ثابتِ ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان را در حقوق خود داشته باشند.

هفته گذشته در همین رابطه، «میرهاشم موسوی» مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی درباره افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی گفت: افزایش ٣٨ درصدی سایر سطوح به‌همراه عدد ثابت تصویب شده و همچنین افزایش ۵٧ درصدی حداقل‌بگیران در این دولت نقش مهمی در معیشت این جمعیت داشته و احکام جدید از شهریور ماه اعمال خواهد شد.

افزایش حقوق بازنشستگان به ضرر کیست؟

وی افزود: این افزایش حقوق از تعهدات سازمان بوده و ماقبل شهریورماه نیز پرداخت می‌شود. به عبارت دیگر، این افزایش در پرداختی‌ها از اول فروردین ماه ١۴٠١، محاسبه و در اسرع وقت با دریافت سهام دولت پرداخت می‌شود.

محمدهادی زاهدی‌وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تاکید دارد، با بررسی‌های انجام شده و تامین منابع مالی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سایر سطوح طبق سقف شورای عالی کار اصلاح خواهد شد.

اما درباره افزایش حقوق بازنشستگان، علی اکبر عیوضی، عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران اعلام کرد: طبق اخبار دریافتی ما در کانون، احکام جدید بازنشستگان کارگری صادر شده است.

او افزود: بازنشستگان می‌توانند در دو سه روز آینده این احکام را روی سامانه مربوطه ببینند و آن‌ها را دریافت کنند.

عیوضی در مورد فیش‌های حقوقی شهریور تصریح کرد: فیش‌های حقوقی نیز به زودی براساس احکام جدید بازنشستگان صادر خواهد شد؛ طبق اطلاعات ما همه این کارها در هفته جاری انجام می‌شود.

این عضو کانون بازنشستگان در ارتباط با پرداخت مستمری شهریور مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد: پرداخت مستمری شهریور براساس احکام و فیش حقوقی جدید، از بیستم شهریور آغاز می‌شود؛ پرداخت مستمری‌ها مثل همیشه براساس حروف الفبا است و از روز بیستم به امید خدا کلید می‌خورد.

احکام جدید حقوق بازنشستگان صادر شد

علی اکبر عیوضی از صدور احکام جدید بازنشستگان خبر داد.

ایلنا نوشت: در روزهای پایانی هفته گذشته، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از صدور احکام بازنشستگان سایر سطوح در روزهای آینده خبر داد. علی اکبر عیوضی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران) در این رابطه می‌گوید: طبق اخبار دریافتی ما در کانون، احکام جدید بازنشستگان کارگری صادر شده است.

او اضافه می‌کند: بازنشستگان می‌توانند در دو سه روز آینده این احکام را روی سامانه مربوطه ببینند و آن‌ها را دریافت کنند.

عیوضی در مورد فیش‌های حقوقی شهریور گفت: فیش‌های حقوقی نیز به زودی براساس احکام جدید بازنشستگان صادر خواهد شد؛ طبق اطلاعات ما همه‌ی این کارها در هفته‌ی جاری انجام می‌شود.

این عضو کانون بازنشستگان در ارتباط با پرداخت مستمری شهریور مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: پرداخت مستمری شهریور براساس احکام و فیش حقوقی جدید، از بیستم شهریور آغاز می‌شود؛ پرداخت مستمری‌ها مثل همیشه براساس حروف الفبا است و از روز بیستم به امید خدا کلید می‌خورد.

هنوز اطلاعاتی در ارتباط با زمان پرداخت معوقات بازنشستگان که مربوط به مابه‌التفاوت پنج ماه اول سال است، بیرون نیامده این در حالیست که مدیرعامل سازمان وعده داد این اتفاق  به زودی می‌افتد و بازنشستگان نگران پرداخت معوقات خود نباشند. 

حقوق بازنشستگان | بازپرداخت مطالبات پزشکان

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی درباره بازپرداخت مطالبات پزشکان و مراکز طرف قرارداد این سازمان افزود: مطالبات مربوط به بخش نسخ الکترونیک، هر ماه محاسبه و پرداخت می‌شود.چون می‌خواهیم به سمت پوشش صددرصدی نسخه الکترونیک برویم؛ اعلام کرده‌ایم که تمام طرف‌های قرارداد ما اگر به طرح نسخه الکترونیک بپیوندند ما هر ماه تسویه را انجام می‌دهیم. اما در بخش خارج از نسخه الکترونیک ممکن است چند ماهی عقب‌افتادگی داشته باشیم. در طرح دارویار که تمام تلاش عزیزان ما در وزارت بهداشت و در بخش درمان تأمین‌اجتماعی این بود که پرداخت از جیب مردم افزایش نیابد، با داروخانه‌های طرف قرارداد، مطالبات تا پایان سال گذشته را تسویه کرده‌ایم و مطالبات تا پایان خرداد را هم در چند روز آینده تسویه می‌کنیم تا داروخانه‌های طرف قرارداد ما هم بتوانند خدمات خود را به بهترین شکل ممکن ادامه دهند و مشکلی هم برای بیمه‌شدگان عزیز ما پیش نیاید.

موسوی در مورد درصد تحقق طرح نسخه الکترونیک نیز گفت: ۲۰ شهریور سال گذشته که تأمین‌اجتماعی را تحویل گرفتیم، درصد تحقق نسخه الکترونیک حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد بود اما ما امروز مفتخریم که با تلاش همکاران بخش درمان و نیز همکاران بخش فناوری اطلاعات ما، شاهد تحقق بیش از ۹۰ درصدی نسخه الکترونیک هستیم هم در بخش نسخه‌نویسی و هم در نسخه‌پیچی که این دستاورد بسیار ارزشمندی است که مقدمه تحقق پرونده الکترونیک سلامت برای آحاد جامعه خواهد بود و تأثیر بسزایی در پیشگیری، مدیریت هزینه و سلامت‌محوری به جای درمان‌محوری خواهد داشت.

وی با اشاره به اضافه شدن ۴۲ قلم داروی بیماران خاص به فهرست داروهای مورد تعهد بیمه‌های پایه گفت: تقریباً تمام داروهای اصلی موردنیاز بیماران خاص امروز تحت پوشش بیمه است و در این دولت، رویکرد همه عزیزانی که در عرصه سلامت فعالیت می‌کنند این است که پرداخت از جیب مردم به حداقل برسد. این دولت در بخش سلامت به دنبال تحقق افقی است که مقام معظم رهبری در سنوات گذشته ترسیم کرده و تأکید کردند که بیمار به جز رنج بیماری، نباید دغدغه و مشکل دیگری داشته باشد. توسعه پوشش بیمه و توسعه خدمات بیمه‌ها، اقدامی است که می‌تواند در تحقق این افق بسیار مؤثر باشد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در بخش سلامت، اتفاق مبارک دیگری که در این دولت افتاد بحث پوشش بیمه‌ای خدمات درمان زوجین نابارور است. حدود سه میلیون زوج نابارور در کشور داریم که با توجه به رویکرد کلان ترویج فرزندآوری و حمایت از خانواده که چاره مشکلات جمعیتی کشور خواهد بود، امروز همه زوجین نابارور می‌توانند به سادگی تحت پوشش بیمه قرار گرفته و خدمات درمان ناباروری را با بیمه پیگیری کنند. در سازمان تأمین‌اجتماعی آمادگی داریم که برای همه بیمه‌شدگانی که دچار مشکل ناباروری هستند، پرونده تشکیل دهیم تا درمان خود را با سهولت بیشتری پیگیری کنند چرا که خدمات درمان ناباروری، خدماتی بسیار پرهزینه است که تا قبل از این برخی از زوجین نابارور به سبب هزینه‌های بالای این خدمات، بعضاً از ادامه درمان منصرف می‌شدند. تاکنون نزدیک به نُه هزار نفر از بیمه‌شدگان دچار مشکلات ناباروری از ما خدمت گرفته‌اند و ما برای تشکیل پرونده و ارائه خدمات به همه بیمه‌شدگان دچار این مشکلات، آمادگی داریم.

موسوی در مورد زمان صدور احکام جدید بازنشستگان سایر سطوح و پرداخت حقوق آنان بر مبنای احکام جدید نیز گفت: از رئیس جمهوری که شخصاً در این موضوع ورود پیدا کردند و دستورات اکید در این مورد صادر کردند تشکر می‌کنم. با دستور ریاست محترم جمهوری، موضوع اتخاذ تصمیم در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح به وزرای عضو هیات‌امنای سازمان تأمین اجتماعی محول شد و به سمتی رفت که برای سایر سطوح، مصوبه شورای عالی کار که ۳۸ درصد به اضافه یک رقم ثابت بود، تصویب شد و این دغدغه و مطالباتی که بازنشستگان در این عرصه داشتند، پاسخ داده شد.

وی افزود: این درصد افزایش حقوق بازنشستگان که در این دولت اتفاق افتاد، بی‌سابقه است که برای حداقل‌بگیران ۵۷.۴ درصد و برای سایر سطوح ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان افزایش داشته باشیم. همان طور که قبلاً قول داده‌ایم احکام جدید در شهریور صادر خواهد شد و پرداخت این ماه آنان بر اساس احکام جدید خواهد بود. کارهای فنی مربوط به صدور احکام جدید تقریباً انجام شده و طی چند روز آینده این عزیزان می‌توانند احکام جدید خود را در سیستم الکترونیکی تأمین اجتماعی ببینند. این افزایش از ابتدای فروردین لحاظ خواهد شد و مابه‌التفاوت ماه‌های قبل را هم پرداخت خواهیم کرد که جزو تعهدات ما است اما برای پرداخت تعهدات زمینه‌هایی را با همکاری کانون بازنشستگان از حیث منابع نقدی مورد نیاز باید فراهم کنیم اما جای نگرانی نیست و تلاش می‌کنیم در اسرع وقت شرایط فراهم شود و پرداخت معوقات را آغاز کنیم. در این زمینه، سهامی را که پیش‌بینی شده امسال از دولت به ازای مطالبات بیمه‌ای سازمان دریافت کنیم و در بودجه ما آمده، باید به منابع نقدی تبدیل کنیم؛ اما باز هم تأکید می‌کنم جای نگرانی نیست و در این شرایط اقتصادی، خودمان هم می‌دانیم که باید هر چه زودتر حقوق و معوقه‌های این عزیزان را پرداخت کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، توسعه پوشش بیمه‌ای را یکی از اولویت‌های مهم این سازمان معرفی کرد و در مورد برنامه‌های این سازمان در این زمینه گفت: صندوق‌های بیمه‌ای طبق اصل ۲۹ قانون اساسی، باید پوشش بیمه‌ای را برای آحاد جامعه فراهم کنند. نرخ پوشش بیمه‌ای بعد از انقلاب، عدد قابل توجهی است. در قبل از انقلاب، حدود ۲۰ درصد از جامعه تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی بودند که امروز به برکت انقلاب نرخ پوشش بیمه‌های اجتماعی در جامعه به عدد ۷۳ درصد رسیده است. این دستاورد کمی نیست چراکه برخورداری از پوشش بیمه اجتماعی یعنی آسایش و امنیت برای زمان حال و آینده؛ یعنی رفاه عمومی و یعنی ارتقای وضعیت زندگی مردم. در این دوره هم بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی پوشش بیمه اجتماعی جمعیت باقی‌مانده را در زمره اهداف اولیه سازمان تعریف کرده‌ایم. در سال گذشته حدود یک میلیون نفر بیمه‌شده جدید جذب شدند و امسال هم در قالب طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی که در این دولت و در سازمان تأمین‌اجتماعی آغاز شده، در ماه‌های ابتدایی سال تاکنون حدود ۴۲۰ هزار نفر را در قالب بیمه زنان خانه‌دار و بیمه دانشجویان تحت پوشش گرفته‌ایم و برآورد ما این است که این عدد تا پایان سال به یک میلیون بیمه‌شده جدید افزایش یابد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.