کد خبر : 22348 / /
/

دیروز قیمت طلا و سکه متاثر از کاهش قیمت دلار روند نزولی داشت. با وجود افرایش ۱۲ دلاری قیمت انس جهانی طلا اما تبعیت قیمت‌ها از اتفاقات داخلی بیشتر است تا رخدادهای خارجی! باید دید بازار طلا و سکه در روزهای آینده به کدام سمت حرکت می‌کنند.

 

قیمت طلا و سکه افزایش یافت. قیمت طلا و سکه روند افزایشی گرفت. قیمت طلا و سکه تحت تأثیر قیمت ارز قرار دارد. قیمت طلا و سکه با افزایش قیمت دلار تحت تأثیر قرار گرفت. برای اطلاع از جدیدترین قیمت طلا و سکه با این خبر همراه باشید.

دیروز قیمت طلا و سکه متاثر از کاهش قیمت دلار روند نزولی داشت. با وجود افرایش ۱۲ دلاری قیمت انس جهانی طلا اما تبعیت قیمت‌ها از اتفاقات داخلی بیشتر است تا رخدادهای خارجی! باید دید بازار طلا و سکه در روزهای آینده به کدام سمت حرکت می‌کنند.

قیمت طلا و سکه

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز قیمت طلا و سکه با وجود روند افزایشی روزهای گذشته و افزایش ۱۲ دلاری  قیمت انس جهانی طلا متاثر از بازار قیمت دلار روند کاهشی داشت. روز گذشته دلار وارد کانال ۳۳ هزار تومان شد و قیمت طلا نیز با رشد همراه بود و امروز روند کاهشی قیمت طلا را در بازار معاملات تهران شاهد بودیم.

از سوی دیگر اخبار نامساعد سیاسی و تلاش برای تبدیل دارایی‌های نقدی به سرمایه‌گذاری امن و قابل جابه‌جایی، بازار این روزهای طلا و سکه و ارز را دستخوش نوساناتی کرده است. هر چند این نوسان قیمتی از دیدگاه کارشناسان بازار چندان قابل توجه نیست.

قیمت طلا و سکه | ربع سکه گران شد

دیروز دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی همچنان در کانال ۱۵ میلیون تومان در گردش بود و با نوسان لحظه‌ای زیاد با قیمت حدود ۱۵ میلیون و ۲۴ هزار تومان معامله شد. نیم سکه نیز به قیمت ۸ میلیون و ۲۴۲ هزار تومان رسید و تنها ۸ هزار تومان کاهش نسبت به روز قبل داشت. این در حالی بود که قیمت ربع سکه نسبت به روز یکشنبه ۱۰ هزار تومان گران‌تر شد و به قیمت ۵ میلیون ۲۳۰ هزار تومان رسید. سکه‌ گرمی نیز با ۵ هزار تومان کاهش ۳ میلیون ۵۵ تومان در بازار معامله شد.

هر مثقال طلا به قیمت ۵ میلیون و ۸۵۳ تومان و هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۳۵۱ هزار تومان در بازار معامله شد.

ابراهیم محمد ولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره نوسان قیمت طلا و سکه در بازار به تجارت‌نیوز گفت: هر اقدام دولت، اتفاقات سیاسی و مالی، خبرهای برجام،ارتباطات میان کشورها، موضوع اکراین و روسیه به دلیل حساسیت طلا روی قیمت‌ها تاثیر گذار است.

او درباره نوسان قیمت طلا و سکه در بازار گفت: دلیل نوسانات روزهای اخیر قیمت طلا رفتارهای اقتصادی و موضوع عرضه و تقاضا است. حباب قیمتی سکه به حدود یک و نیم میلیون تومان رسیده و این مسائل قطعا روی قیمت‌ها اثر می‌گذارد.

قیمت طلا و سکه | طلای آبشده و سکه طرفدار دارد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزود: برخی روزها حجم تقاضا برای طلا افزایشی است و این تقاضا بر مصنوعات طلا نیست تا حداقل بازار تولید نیز از افزایش تقاضا بهره‌مند شود. ۴۰ تا ۵۰ درصد تقاضا برای خرید طلاهای دست‌دوم و آبشده و سکه است و ۳۰ درصد از حجم تقاضا برای مصنوعات طلا است.

محمد ولی با اشاره به شرایط اجتماعی روزهای اخیر عنوان کرد: به دلیل قدرت نقدشوندگی و حمل و نقل راحت‌تر سکه و طلا برخی سرمایه‌ها به سمت خرید طلا و سکه متمایل شده است و امیدواریم در روزهای آینده شاهد ثبات در بازار قیمت طلا و سکه باشیم.

قیمت طلا و سکه ، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۵۲هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵میلیون و ۱۰۰هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 352 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 14 میلیون و 100 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 15 میلیون و 100 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 8 میلیون و 200 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 5 میلیون و 200 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 3 میلیون و 150 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت جهانی طلا 

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 5 میلیون و 860 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1655 دلار است.

علاوه بر این، در صرافی‌های بانکی قیمت فروش دلار 28 هزار و 923 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 28 هزار و‌ 636 تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل 28 هزار و 923 تومان و قیمت خرید یورو نیز 28 هزار و 636 تومان اعلام شده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.