کد خبر : 24425 / /
/

دیشب مرحله نخست سود سهام عدالت برای دارندگان این سهام، واریز شد. اما مبلغ واریز شده بر اساس ارزش سهام عدالت افراد متفاوت است.

سود سهام عدالت واریز شد. قسط دوم سود دارندگان سهام عدالت به تامین نقدینگی شرکت‌های سرمایه‌پذیر بستگی دارد. مبلغ دقیق سود سهام عدالت به دلیل اینکه هنوز مجمع سه تا از سهامی که در سهام عدالت وجود دارد برگزار نشده، مشخص نیست. آخرین خبر درباره سهام عدالت را اینجا بخوانید.

مرحله نخست سود سهام عدالت بالاخره امشب برای دارندگان سهام عدالت واریز شد. پیگیری‌ها نشان می‌دهد مبلغ سود سهام عدالت دریافتی متفاوت است. اما علت چیست؟

دیشب مرحله نخست سود سهام عدالت برای دارندگان این سهام، واریز شد. اما مبلغ واریز شده بر اساس ارزش سهام عدالت افراد متفاوت است.

مبلغ سود سهام عدالت برای دارندگان سهام عدالت 532 هرار تومانی، 600 هزار تومان، دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی، یک میلیون تومان، دارندگان سهام عدالت 452 هزار تومانی 555 هزار تومان و دارندگان سهام عدالت 452 هزار تومانی هم 510 هزار تومان بوده است.

به عبارتی علت اختلاف در مبلغ واریزی سود سهام عدالت افراد تفاوت ارزش پرتفوی آنهاست.

قرار بود سود سهام عدالت از فردا یعنی 30 آذر ماه واریز شود اما آنگونه که وزیر امور اقتصاد و دارایی خبر داد واریز سود از امشب 29 آذر ماه آغار شده است.

برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز نیز از واریز سود سهام عدالت خود از ساعتی قبل خبر داده‌اند.

سود سهام واریز شد

آنچه در ادامه می‌آید پیام مخاطبان درباره واریز سود سهام عدالت است.

«سود سهام عدالت برای من واریز شد »

«برای من 300 هزار تومان از طریق بانک پاسارگاد واریز شد. علت چیه؟»

«پارسال یک تومن برا سهام پونصدی ریختید امسال با این تورم کمر شکن شده شیصد هزار که الان ریختن.»

«برای منم یه ساعت قبل ریختن.»

«سلام دوستان بنده صبح گفتم نریختن ولی تازه بانک گردشگری پایا واریز کردن 320هزار…»

«سلام بانک پاسارگاد واریز شد 548 تومان.»

«برای من ۴۸۳ واریز شده ماجرا پس چی است سهام من یک میلیون است؟»

«برای من واریز شد همین الان»

به نظر می رسد دلیل تفاوت در واریزی ها ارزش سهام افراد است.

مبلغ واریزی سود سهام عدالت چقدر است؟

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از واریز سود سهام عدالت از روز چهارشنبه ( ۳۰ آذرماه) به صورت علی‌الحساب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجید عشقی با اشاره به افزایش دو برابری سود سهام عدالت سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، اظهار کرد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از بامداد فردا (چهارشنبه ۳۰ آذرماه جاری) به حساب بیش از ۴۳ میلیون و ۷۴۰ هزار نفر از سهامدار عدالت سود علی‌الحساب پرداخت خواهد کرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: به حساب سهامدارانی که پرتفوی سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است ۶۰۰ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی دارند، یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین محاسبات شرکت سپرده گذاری مرکزی، سهامدارانی که پرتفوی سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است مبلغ ۶۰۰ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار دارند، مبلغ یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان سود علی‌الحساب دریافت می‌کنند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: شرکت سپرده گذاری مرکزی، اطلاعات سهامداران عدالت را امروز (سه‌شنبه) در اختیار بانک‌ها قرار خواهد داد تا واریز سود این گروه از سهامداران از بامداد فردا (چهارشنبه) آغاز شود.

عشقی تصریح کرد: سهامداران هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم که پیش‌تر اطلاعات خود را در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) و یا سایت سهام عدالت ثبت کرده اند، از روز ۳۰ آذرماه جاری سود علی‌الحساب خود را دریافت خواهند کرد.

وی در مورد پرداخت مابقی سود سهام عدالت گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار رایزنی‌های خود را برای دریافت تمام سود مشمولان سهام عدالت انجام خواهد داد و امیدواریم بتوانیم در اواخر اسفندماه امسال باقیمانده سود این گروه از سهامداران را از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پرداخت کنیم.

واریز سود سهام عدالت ۶۴۷ هزار سهام دار خراسان جنوبی ​از فردا

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: بر مبنای اعلام رئیس سازمان بورس در خصوص واریز سود سهام عدالت، پرداخت سود ۶۴۷ هزار و ۴۰۹ نفر سهام دار استان از فردا آغاز می‌شود.

مرتضی ذاکریان، امروز سه شنبه ۲۹ آذر به رسانه‌های گروهی گفت: ۶۴۷ هزار و ۴۰۹ نفر از جمعیت خراسان جنوبی سهام عدالت دارند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه نسبت سهامداران به جمعیت استان حدود ۸۵ درصد است، بیان کرد: سود سهام عدالت تاکنون برای سال‌های مالی ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ به حساب سهامدارانی که نسبت به ارائه شماره شبا معتبر در سامانه‌های معرفی شده اقدام کرده‌اند، واریز شده است.

ذاکریان با اشاره به اینکه ارزش اولیه سهام اختصاص داده شده به سهامداران خراسان جنوبی معادل ۳ هزار و ۶۰۹ میلیارد ریال برآورد شده است، ادامه داد: ۱۸۴ هزار و ۵۶۳ نفر معادل ۲۹ درصد از سهامداران استان روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را دارند.

به گفته وی ۴۶۲ هزار و ۸۴۶ نفر معادل ۷۱ درصد نیز اقدام به انتخاب روش غیر مستقیم مدیریت سهام عدالت خود کرده‌اند و سهامدار شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی هستند.

ویمدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی در خصوص جاماندگان سهام عدالت نیز گفت: برنامه‌ریزی برای اختصاص سهام عدالت به اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی (کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی) انجام شده و این افراد نیازی برای مراجعه به مکان یا سامانه خاصی ندارند زیرا فرآیند از طریق نهادهای حمایتی و سازمان خصوصی سازی در حال پیگیری است.

ذاکریان در خصوص پرداخت سود سهام عدالت سهامداران نیز گفت: بر مبنای اعلام رئیس سازمان بورس در خصوص واریز سود سهام عدالت، پرداخت سود ۶۴۷ هزار و ۴۰۹ نفر سهام دار استان نیز از فردا آغاز می‌شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.