کد خبر : 24683 / /
/

قیمت خودرو صفر داخلی روز چهارشنبه، 7 دی ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت پراید در روزهای اخیر تغییر کرد. قیمت پراید گران شد. قیمت پراید جزء قیمت های پایین بین خودروها است. قیمت پراید بار دیگر افزایش یافت. قیمت پراید در هفته های آینده نیز در همین وضع خواهد بود. 

رشید عجیب قیمت پراید 

قیمت خودرو در بازار کشور همچنان فزاینده است. سرعت رشد قیمت در این بازار به میزانی افزایش یافته است که قیمت‌ها به صورت ساعتی در حال تغییر است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز چهارشنبه، 7 دی ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت پراید

قیمت خودرو در سایت‌های آگهی و خرید و فروش خودرو همچنان افزایشی است. قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار و سقف‌شکنی‌های پی در پی با افزایش همراه شد و رکوردهای جدیدی را ثبت کرد. این افزایش قیمت و رکوردزنی‌ها همچنان ادامه دارد و بازار خودرو را دچار شوک بزرگی کرده است. البته با توجه به تعطیلی روز گذشته بازار خودرو، قیمت‌ها نیز با تغییری همراه نشده است.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

از ابتدای سال 1401 قیمت پراید با ثبات نسبی همراه شده بود. اما برخلاف آن ماه‌ها، سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با افزایش قیمت همراه کرد.

حال پراید ۱۱۱ که تولید آن مدت‌هاست متوقف شده، وارد بازه جدید قیمتی شد. این خودرو در قیمت 258 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز امروز به نرخ 246 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات پس از روزها افزایش قیمت، امروز در محدوده قیمتی 750 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز در قیمت 572 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، اما در قیمت 611 میلیون تومان در بازار خودرو کشور عرضه شد.

تارا اتوماتیک هم که در هفته‌های گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز به نرخ 744 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

 قیمت پراید | خودروها امروز با چه قیمتی عرضه می شوند؟

اما خودروهایی که در بازار بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرند و خریدار بیشتری دارند امروز با چه قیمتی به بازار عرضه می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز در محدوده 287 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر حالا 448 میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو در نرخ 479 میلیون تومان به بازار عرضه شد.

قیمت پراید | پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در این روزها، قیمت خودرو مطابق با رشد نرخ ارز افزایش پیدا می‌کند. رشد قیمت در روزهای اخیر به صورت ساعتی اتفاق می‌افتد و نرخ خودروها نسبت به ساعت گذشته خود متفاوت است که این پدیده‌ای نادر در بازار خودرو است.

او افزود: در شرایطی که ارزش پول ملی در حال تضعیف است، مردم برای حفظ سرمایه‌های خود به سوی بازارها می‌روند. همین هجوم ناگهانی به سوی بازار خودرو، در کنار افزایش دلار، قیمت خودرو نیز افزایش می‌یابد. در این شرایط همه چیز به نفع دارنده کالا است و نه خریدار آن.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: شرایط بازار خودرو بستگی به نوسانات دلار دارد و اینکه آیا دولت می‌تواند رشد قیمت دلار را مهار کند یا خیر؟

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از جهش قیمت خودروهای داخلی از ابتدای هفته تا امروز است به طوری که در بین خودروهای پراید موجود در بازار مدل ۱۱۱ آن از ۲۴۵ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۳۱ آن نیز از ۳۳۵ میلیون توماندر ابتدای هفته امروز به ۳۴۵ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۵۱ سال ۱۴۰۰ آن نیز از ۲۱۵ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به ۲۲۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۱ این خودرو نیز از ابتدای هفته تا امروز ۹ میلیون تومان گران شده‌است و به ۲۳۴ میلیون تومان رسیده‌است.

این مالکان خودرو از مالیات معاف می‌شوند

در بین خودروهای پژو نیز جهش قیمت‌ها اتفاق افتاده‌است، به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۳۹۹ از ابتدای هفته تا امروز ۱۵ میلیون تومان گران شده‌است و در حال حاضر ۴۱۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۲۵ میلیون تومان گران شده‌است و در حال حاضر ۴۳۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است و مدل ۱۴۰۱ این خودرو نیز از ابتدای هفته تا امروز ۳۵ میلیون تومان گران شده‌است و در حال حاضر ۴۶۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

پژو ۲۰۰۸ مدل ۱۳۹۸ از ابتدای هفته تا امروز ۱۰۰ میلیون تومان گران شده‌است و در حال حاضر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان رسیده‌است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.