کد خبر : 26229 / /
/

قیمت طلا | قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا در بازار جهانی

قیمت سکه و طلا در بازار امروز جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ اعلام شد.

قیمت طلا امروز افزایش یافت. قیمت طلا در بازار امروز نسبت به دیروز تغییر محسوسی نداشت. قیمت طلا تحت تأثیر اخبار سیاسی قرار دارد. قیمت طلا در شرایط دشوار سیاسی و جنگ ها افزایش می یابد. برای اطلاع از جزئیات قیمت طلا در 18 فروردین ادامه خبر را مشاهده کنید.

قیمت طلا

 قیمت سکه  و قیمت طلا در بازار امروز جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ در جدول زیر مشخص شد

۱۸ فروردین ۱۴۰۲ 
عنوان نرخ
قیمت (ریال)
طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲۵,۴۹۰,۰۰۰
طلای ۲۴ عیار ۳۳,۹۸۶,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ ۲۵,۱۵۰,۰۰۰
طلای دست دوم ۲۵,۱۵۰,۰۳۰
آبشده کمتر از کیلو ۱۱۰,۴۳۰,۰۰۰
مثقال طلا ۱۱۰,۴۶۰,۰۰۰
انس طلا ۲,۰۰۸.۰۱
قیمت سکه
سکه امامی تک فروشی ۳۱۸,۰۸۰,۰۰۰
سکه بهار آزادی تک فروشی ۲۸۰,۱۱۰,۰۰۰
نیم سکه تک فروشی ۱۸۹,۳۰۰,۰۰۰
ربع سکه تک فروشی ۱۱۶,۲۰۰,۰۰۰
سکه گرمی تک فروشی ۶۸,۱۰۰,۰۰۰
تمام سکه (قبل ۸۶) ۲۷۸,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه (قبل ۸۶) ۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰
ربع سکه (قبل ۸۶) ۶۸,۰۰۰,۰۰۰
 
حباب سکه
حباب سکه امامی ۷۷,۳۱۰,۰۰۰
حباب سکه بهار آزادی ۳۹,۲۴۰,۰۰۰
حباب نیم سکه ۶۸,۷۳۰,۰۰۰
حباب ربع سکه ۵۵,۸۴۰,۰۰۰
حباب سکه گرمی ۳۸,۳۹۰,۰۰۰

پیش‌بینی جدید رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره قیمت‌ها

 نادر بذرافشان می‌افزاید: برجام، موضوعی است در رابطه با وضعیت کلی کشور و شرایط اقتصادی را می‌تواند تحت‌تاثیر قرار دهد. این‌که بگوییم حتما با برجام، قیمت‌ها ریزش می‌کند یا نمی‌کند، باید ببینیم شرایط چگونه خواهد بود. وی تصریح می‌کند: در کنار برجام، خبرهای اقتصادی و سیاسی در سطح دنیا، نقش محوری در رابطه با افزایش یا کاهش قیمت‌ها دارد. همچنین نوسانات بازار ارز و ثبات قیمت ارز، نقش مهمی روی بازار طلا و سکه دارد. در این میان، موضوع افزایش و کاهش تقاضا هم مطرح است.

بررسی روند قیمتها در بازار طلا، سکه و ارز در طول یک‌سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که نرخ دلار از ۲۶ هزار تومان به ۴۶ هزار تومان افزایش یافت و قیمت سکه تمام بهارآزادی از ۱۲ میلیون و ۳۷۳ هزار تومان به بیش از ۲۹ میلیون تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار از یک میلیون و ۲۳۹ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان رسید.

نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت آینده بازار طلا و سکه گفت: بازار تهران به صورت رسمی از روز چهاردهم فروردین‌ماه شروع به کار می‌کند و با توجه به این‌که هم‌اکنون قیمت‌ها دقیق نیست، به تبع طلا و سکه با قیمت‌های قبل از تعطیلات عید محاسبه می‌شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به افزایش قیمت اونس جهانی طلا، گفت: در حال حاضر باید ببینیم بعد از باز شدن رسمی بازار چه اتفاقی می‌افتد و آن زمان بتوانیم درباره روزها و ماه‌های آینده نظر بدهیم.

وی گفت: حباب سکه در ابتدای سال ۱۴۰۱ در حدود ۲۲۰ هزار تومان بود که در پایان سال به ۶ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان افزایش یافته است.

ادامه روند اصلاحی قیمت طلا در بازارهای جهانی

قیمت جهانی طلا به اصلاحات روزهای قبل خود ادامه داده و به حدود ۱۹۶۰ دلار کاهش یافت.

دلیل اصلی ریزش قیمت طلا طی روزهای گذشته، افزایش مجدد شاخص دلار در پی متوقف شدن فرآیند ورشکستگی بانک های آمریکایی و همچنین، انتشار اخبار نامطلوب از آخرین وضعیت اقتصاد چین عنوان شده است.

اگرچه این نکته را نیز باید مد نظر قرار داد که وضعیت شاخص دلار همچنان ناپایدار بوده و تنش های ایجاد شده جدید میان ایالات متحده و چین بر سر مساله تایوان می تواند منجر به ریزش شاخص شود.

همچنین، در گزارش فدرال رزرو سنت لوئیز که به تازگی منتشر شده، حاکی از افزایش نرخ تورم دو هفته ای در آمریکا است که این موضوع نیز می تواند عامل دیگری برای ریزش شاخص دلار باشد.

از سوی دیگر، اقدامات اخیر دولت آمریکا و فدرال رزرو برای جلوگیری از روند ورشکستگی بانک های این کشور، می تواند منجر به بهبود وضعیت شاخص طی روزهای آتی شود.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

قیمت طلا همچنان به حرکت بازگشت (U-Turn) خود طی دو هفته گذشته ادامه داده و مقاومت مهم آن روی ۱۹۸۱ دلار قرار دارد. خنثی بودن تقریبی RSI۱۴ در وضعیت فعلی و عدم توانایی گاوها در حفظ حمایت ۱۹۸۱ دلار که اکنون به یک مقاومت جدی در برابر آنها تبدیل شده، منجر به ادامه روند ریزشی طلا خواهد شد.

در حال حاضر، ۱۹۴۵ دلار نقطه حمایت فوری طلا محسوب شده که در صورت شکسته شدن آن، قیمت می تواند تا ۱۹۳۰ دلار ریزش را تجربه نماید. اما در صورت عبور قیمت از محدوده ۱۹۸۱ دلار، می توانیم منتظر ادامه افزایش قیمت تا ۲۰۰۵ دلار باشیم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.